28.04.2011

Juniorzy: pewne zwycięstwa bez straty gola

Nie mieli problemów z wygraniem swoich meczów juniorzy Arki. W ramach 19. kolejki juniorzy starsi pokonali Gedanię Gdańsk 6:0 a juniorzy młodsi Jantara Pruszcz Gdański 8:0.

Arka Gdynia (juniorzy starsi) - Gedania Gdańsk 6:0 (3:0)

Bramki: Orczyk 14', 45', Ziętarski 40', Pionk 79', Wesserlig 85' (k), Bukowski 90'

Arka Gdynia: Kortas, Kleser, Haberka, Kiernozek (70' Króll), Domaschke (38' Lewandowski), Wesserling, Nawrocki, Ziętarski (60' Janiak), Pionk, Róg (60' Bukowski), Orczyk (75' Ochrymiuk).

Arka od początku spotkania dyktowała warunki gry lecz trzeba nadmienić, że goście mieli dwie dogodne sytuacje z rzutów wolnych, jednakże dwukrotnie pudłowali. Lepiej ustawione celowniki mieli  gdynianie i w 14 minucie wyszli na prowadzenie. Po idealnym przerzucie piłki w pole karne, Bartosz Pionk dobrze zgrał głową do wbiegającego Sebastiana Orczyka a ten nie dał szans bramkarzowi Gedanii. Kolejna bramka to trafienie  Roberta Ziętarskiego w 40 minucie meczu. Pięć  minut później po indywidualnej akcji Orczyka było już 3:0. Zaznaczyć trzeba, że ogromny udział w tym golu miał Kamil Haberka, który idealnie obsłużył kolegę prostopadłym podaniem. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, Arka nadal groźnie atakowała ale minęło prawie pół godziny zanim strzeliła kolejne bramki. W 79' po prostopadłym podaniu Bartosz Pionk zdobywa kolejną bramkę. Ten sam zawodnik po indywidualnej akcji zostaje sfaulowany w polu karnym. Bezbłędnym wykonawcą jedenastki  był Mateusz Wesserling. Ostateczny cios gdańszczanom został zadany w końcówce meczu, dobre podanie Michała Janiaka zamienił na bramkę Adrian Bukowski.

Arka Gdynia (juniorzy młodsi) -Jantar Pruszcz Gdański  8:0 (4:0)