21.04.2011

ME: Arka przegrywa z Polonią

W spotkaniu otwierającym 23. kolejkę Młodej Ekstraklasy Arka Gdynia przegrała u siebie z Polonią Warszawa 0:1 (0:1). Bramkę na wagę trzech punktów dla gości zdobył w 30. minucie Tomasz Wełna.

23. kolejka Młodej Ekstraklasy

Arka Gdynia – Polonia Warszawa 0:1 (0:1)

Bramka: Wełna 30'

Arka: Szromnik - Robakowski, Żołnierewicz, Brodziński , Wilczyński - Ross (62' Bębenek), Budziński (55' Paprocki), Słowiński (46' Danielowski), Szwoch, Rysiewski - Mawaye.

Polonia: Budzyński – Pazio (62' Barszcz), Zembrowski, Wełna, Rak - Wszołek, Rusak, Adamović, Riekisz (46' Gliński) – Olczak (66' Cudny), Matuś (46' Teodorczyk).

Żółte kartki: Robakowski, Ross - Olczak.

Sędziował: Piotr Gałązka (Szczecin).

Widzów: 50.

Spotkanie rozpoczęła Polonia, która ze środka boiska próbowała zaskoczyć Michała Szromnika. Piłka przeszła jednak nad poprzeczką. Początek należał do Czarnych Koszul, które uzyskały delikatną przewagę. Szybką wymianą piłek popisali się Sebastian OlczakPaweł Wszołek. Po dośrodkowaniu ręką w polu karnym zagrał Damian Rysiewski, ale sędzia Piotr Gałązka nie przerwał spotkania. W 12. minucie indywidualną akcję przeprowadził Joseph Mawaye - minął dwóch rywali, ale piłka po jego strzale odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny. W 30. minucie warszawiacy objęli prowadzenie. Po zagraniu w pole karne z rzutu wolnego doszło do zamieszania, w którym najlepiej znalazł się Tomasz Wełna i z bliska pokonał Michała Szromnika.  Szybko odpowiedzieć mógł Bartosz Brodziński, ale jego uderzenie z dystansu okazało się niecelne.

W drugiej części meczu na boisku w drużynie Polonii pojawił się Łukasz Teodorczyk, który regularnie próbował nękać Szromnika. Jego strzały były jednak albo niecelne, albo dobrze zachowywał się nasz bramkarz. W 72. minucie doskonałą sytuację do wyrównania miał Rysiewski, który znalazł się nieobstawiony na prawej stronie, jednak piłka po jego strzale przeszła nad poprzeczką. Jeszcze bliżej wyrównującej bramki dla Arki był wprowadzony po przerwie Mikołaj Danielowski, który w 85. minucie najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką gości, ale strzelił minimalnie niecelnie. W 90. minucie Bartosz Brodziński uderzał z rzutu wolnego z około 24 metrów, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wyszla w pole. Wynik nie uległ niestety zmianie. Arka przegrała 0:1 i po 24 meczach z 28 punktami zajmuje w tabeli 11. miejsce.