TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

14.04.2011

Decyzje Komisji Ligi z 14.04.2011: Derby bez kibiców gości. Smolarek nie zagra przeciwko Arce.

W czwartek podczas posiedzenia Komisji Ligi ukarane zostały 3 kluby: Lechia Gdańsk, Cracovia i Korona Kielce. Euzebiusz Smolarek zdyskwalifikowany  został na trzy mecze Ekstraklasy.

Klub Lechia Gdańsk został ukarany zakazem udziału zorganizowanej grupy kibiców w trzech wyjazdowych meczach Ekstraklasy. Dodatkowo Komisja Ligi nałożyła na klub karę finansową w wysokości  dziesięciu tysięcy złotych i zobowiązała do naprawienia szkód na stadionie Cracovii w związku z szeregiem incydentów i zakłóceniami porządku przez osoby zasiadające w sektorze kibiców gości w trakcie meczu 21. kolejki Ekstraklasy Cracovia - Lechia Gdańsk (demolowanie sektora, rzucanie przedmiotami w kierunku sektorów zajmowanych przez kibiców gospodarzy).

Na klub Cracovia nałożono karę finansową w wysokości tysiąca złotych w związku z niewykonaniem polecenia delegata PZPN podczas meczu 21. kolejki Ekstraklasy Cracovia - Lechia Gdańsk.

Na klub Korona Kielce nałożono kare finansową w wysokości dwóch tysięcy złotych w związku ze szczególnym natężeniem wulgaryzmów oraz obraźliwymi okrzykami kibiców tego klubu kierowanymi pod adresem jednego z piłkarzy gości, podczas meczu 21. kolejki Ekstraklasy Korona Kielce - Wisła Kraków.

Zawodnik Polonii Warszawa Euzebiusz Smolarek, który w meczu 21. kolejki Ekstraklasy Polonia Warszawa - Lech Poznań otrzymał samoistną czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika został  zdyskwalifikowany na trzy mecze Ekstraklasy. Dodatkowo nałożono na niego karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych.

Zgodnie z Regulaminem Dyscyplinarnym PZPN, trener Widzewa Łódź Czesław Michniewicz, który w 95 minucie meczu 21. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Widzew Łódź został usunięty przez sędziego z ławki rezerwowych podlega automatycznej dyskwalifikacji w dwóch meczach Ekstraklasy.

(Ekstraklasa SA)
 
Decyzje oznaczają, że podczas derbów Arka - Lechia w Gdyni, zabraknie kibiców gości, a Euzebiusz Smolarek nie będzie mógł zagrać przeciwko Arce w następnej kolejce spotkań.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia