TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

02.04.2011

Debiut Straki: trener nr 48.

Franstisek Straka po raz pierwszy poprowadził żółto-niebieskich w oficjalnym spotkaniu ligowym. W debiucie zremisował 0:0 z Widzewem. Czeski szkoleniowiec jest tym samym 48 trenerem Arki od 1950 roku. Jest jednocześnie drugim szkoleniowcem zagranicznym w historii naszego klubu. Pierwszym był Ferdynand Fritsch (1950 rok).

 

Jak podaje Maciej Witczak w swojej monografii "Żółto-niebiescy" do tej pory Arkę w latach 1950-2011 prowadziło 47 szkoleniowców. Frantisek Straka jest więc szkoleniowcem nr 48.

 

Najwięcej i jako jedyni ponad 100 spotkań zaliczyło trzech trenerów:

 

1. Grzegorz Polakow - 201 spotkań

2. Jacek Dziubiński - 132

3. Jerzy Słaboszowski -127

 

Pierwszą dziesiątkę zamykają: Andrzej Bussler i Mirosław Dragan - po 51 meczy.

 

Warto dodać, że tuż za nimi jest Czesław Boguszewicz - 50 spotkań w roli trenera Arki, a Dariuszowi Pasiece zabrakło 3 spotkań aby wskoczyć na 8 pozycję w tabeli wszechczasów - zakończył prowadzenie zespołu Arki na 49 meczach.

 

Więcej statystyk i danych w monografii Macieja Witczaka, którą polecamy wszystkim fanom Arki - do kupienia także w sklepie JAKO na stadionie.

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia