02.04.2011

Młoda Arka zagra z rozpędzonym Widzewem.

W najbliższą niedzielę o godzinie 11:00 zespół Arki grający w Młodej Ekstraklasie rozegra spotkanie z Widzewem Łódź. Po nieudanym meczu wyjazdowym i porażce 1:7 z Ruchem Chorzów będzie okazja do poprawy nastrojów w meczu z łodzianami. Zespół trenera Radosława Mroczkowskiego, w ostatniej - tej przełożonej kolejce, wygrał  w wyjazdowym meczu z GKS- em Bełchatów ME 5:1.

Szansa na to będzie tym większa, że w drużynie Arki zagrają piłkarze, którzy na co dzień występują w pierwszym zespole. Na pewno na boisku pojawią się Wojciech Wilczyński, Paweł Czoska i Rafał Siemaszko. Zagrać ma także Hieronim Zoch, ale jak zapewnił Dariusz Mierzejewski szansę dostaną także gracze, którzy pojadą na mecz pierwszej drużyny do Łodzi, jednak nie zaprezentują się tam przez pełne 90 minut.

Młodzi arkowcy dotychczas tylko raz rywalizowali z Widzewem. Jesienią w Łodzi gospodarze wygrali 4:2 (0:0). Warto zauważyć jednak, że Widzew w tamtym spotkaniu zagrał wzmocniony zawodnikami z ekstraklasową przeszłością. Dwie bramki dla łodzian zdobył grający obecnie w tureckiej ekstraklasie Marcin Robak.

Bilans spotkań Widzewa Łódź ME: 8 zwycięstw – 5 remisów – 7 porażek
U siebie:  4 zwycięstwa – 4 remisy – 2 porażki
Na wyjeździe:  4 zwycięstwa – 1 remis – 5 porażek

Widzew Łódź ME po 20 rozegranych spotkaniach zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Łodzianie na własnym stadionie przegrali jedynie dwa spotkania, ze wspomnianym wcześniej GKS- em Bełchatów 1:0 oraz wiceliderem Zagłębiem Lubin 4:1. Na 20 punktów zdobytych u siebie składają się cztery zwycięstwa oraz cztery remisy. Wśród zwycięstw znajduje się wygrana z Arką Gdynia w 5. Kolejce, wtedy padł wynik 4:2 a bramki dla łodzian zdobyli m.in. zawodnicy pierwszego zespołu, Paul Grischok oraz Marcin Robak – który w przerwie zimowej opuścił klub. Na wyjeździe Widzew jest drużyną niemalże bezkompromisową, jedyny remis 3:3 padł w 6. kolejce w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

Bilans bramek:  31 strzelonych – 28 straconych,
U siebie:  15 strzelonych – 13 straconych,
Na wyjeździe:  16  strzelonych – 15 straconych.

Bramki strzelone w 1. połowie:  12
Bramki strzelone w 2. Połowie:  19

Najwyższe zwycięstwo: GKS Bełchatów ME 1:5  Widzew Łódź ME (26. Kolejka - przełożona).

Najwyższa porażka:  Widzew Łódź ME 1:4 Zagłębie Lubin ME (13. Kolejka).

Pod względem strzelonych i straconych bramek można zauważyć że Widzew nie ma problemów ze skutecznością, 31 zdobytych bramek jest bardzo dobrym wynikiem. Jednak bardzo duża liczba bramek straconych powoduje że kilku punktów Widzew traci do Ruchu Chorzów. Pod względem bramek zdobytych na wyjeździe „czerwono - biało – czerwoni” zajmują trzecie miejsce, co ciekawe liderem w tej klasyfikacji jest zajmująca 9. miejsce Polonia Bytom, która zdobyła aż 22 bramki na wyjeździe.

Na podstawie statystyk można wywnioskować że Widzew jest drużyną rozkręcającą się w trakcie meczu, aż 7 bramek więcej łodzianie zdobyli w drugich połowach spotkań. Przy tej okazji należy po raz drugi wspomnieć mecz z Arką w którym to łodzianie wszystkie cztery bramki zdobyli właśnie w drugiej części meczu.  W 2011 roku drużyna Widzewa jest niepokonana, miejmy nadzieję że apogeum formy nastąpiło w ostatniej- przełożonej kolejce, w której to „czerwono- biało- czerwoni” rozgromili GKS Bełchatów, było to najwyższe zwycięstwo w tych rozgrywkach.  Pechowa dla łodzian była 13. kolejka wtedy to doznali największej porażki 1:4 z Zagłębiem Lubin na własnym stadionie.

Statystyki zawodników:

Najwięcej występów:   Jakub Bartkowski - 19 meczy (1710 minut),
                                     Rafał Serwaciński – 19 meczy (1313 minut),
                                     Mikołaj Zwoliński – 18 meczy (1289 minut),
                                     Damian Zawadzki – 18 meczy (1200 minut).

Najlepszy strzelec:       Sebastian Ceglarz – 9 bramek,
                                     Rafał Serwaciński - 4 bramki.

Najostrzej grający:       Sebastian Ceglarz – 3 żółte kartki,
                                      Rafał Serwaciński, Damian Zawadzki, Mikołaj Zwoliński – po 2 żółte kartki.

Najwięcej minut w drużynie Widzewa rozegrał Jakub Bartkowiak, opuścił tylko jedno spotkanie, pozostałe mecze rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Najlepszym strzelcem drużyny z Alei Marszałka Piłsudzkiego jest Sebastian Ceglarz, z 9 bramkami zajmuje 3 miejsce wśród najlepszych strzelców Młodej Ekstraklasy.  W drużynie z Łodzi występuje także młodszy brat najlepszego strzelca Wdzewa – Damian który występuje na pozycji obrońcy.  Co ciekawe to nie Damian Ceglarz a Sebastian jest najostrzej grającym zawodnikiem łódzkiej drużyny. Wśród statystyk wyróżnia się także 21- letni pomocnik Rafał Serwaciński, strzelec 4 bramek dla Widzewa rozegrał w tym sezonie 1313 minut w Młodej Ekstraklasie.