TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

24.02.2011

Arka doskonaliła taktykę

Gdy piłkarze Arki wychodzili na murawę stadionu przy Olimpijskiej, termometr wskazywał blisko dziesięciostopniowy mróz. Nic zatem dziwnego, że większość piłkarzy dość szczelnie pozakrywali wszystkie odkryte części ciała i rozpoznanie niektórych postaci było bardzo utrudnione. Wśród ćwiczących Arkowców udało się nam jednak dostrzec ostatnio niezdolnego do gry Tadasa Labukasa.

Na dzień przed meczem z Wisłą trening nie mógł należeć do wyczerpujących i tak rzeczywiście było w czwartek. Całe zajęcia trwały niewiele ponad godzinę, a szkoleniowcy skupili się głównie na taktyce, która w jutrzejszym meczu ma przynieść powodzenie naszej drużynie. Po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce, trener Pasieka rozstawił swoich piłkarzy na odpowiednich pozycjach i przez kilkanaście minut wszyscy ćwiczyli właściwe przesuwanie się poszczególnych formacji i uzupełnianie się na boisku. Potem w ruch poszły piłki i ćwiczono kilka wzorcowych wariantów rozgrywania akcji z prawidłowym przemieszczaniem się każdego z zawodników.
 
 
 
Kilkanaście razy przećwiczono także akcje oskrzydlające, wykańczane próbą strzału na bramkę, przy jednoczesnym treningu właściwej reakcji bramkarzy. Podobnie było przy rozgrywaniu rzutów rożnych, gdy Marcelo Moretto niejednokrotnie uprzedzał swoimi interwencjami kolegów z pola. Trening zakończyło kilkanaście prób strzałów z jedenastu metrów, dziś wykonywanych z niemal stuprocentową skutecznością.
 
 
 
Kibiców z pewnością ucieszy fakt pojawienia się na boisku najskuteczniejszego Arkowca w tym sezonie, Tadasa Labukasa. Litwin w ostatnich dniach zmagał się z silną infekcją dróg oddechowych i dziś nie dało się ukryć kilkudniowego rozbratu Labukasa z futbolem. Nic zatem dziwnego, że trener Pasieka wciąż stawia duży znak zapytania w kwestii występu tego zawodnika w meczu przeciwko Wiśle. Najmniejszych szans na grę z wicemistrzem Polski nie ma natomiast Mirko Ivanovski, który wciąż bierze udział w zabiegach w Remedium, ale dziś indywidualnie ćwiczył na murawie nowego stadionu. Podobnie sprawa wygląda z Wojtkiem Wilczyńskim, który zdecydował się na kilkanaście minut ćwiczeń z futbolówką.
 
 
 
Arkadiusz Skubek Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia