TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

26.03.2011

Monografia którą trzeba mieć! "Żółto-niebiescy 2 - klub marzeń miasta z morza"!

Drugi tom monografii "Żółto-niebiescy" już do kupienia także w sklepie Jako na stadionie! Dla wszystkich wiernych sympatyków Arki już sam tytuł mówi wszystko. Autorem tego dzieła jest Maciej Witczak. Ci starsi pamiętający pierwszą monografię "Żólto-niebiescy" wydaną w 2002 roku czekali na nią 9 lat! Nowe pokolenie najmłodszych kibiców dzięki niej zapozna się z historią klubu, który niczym biblijna Arka na wzburzonych falach oceanu pokonuje kolejne lata swojej historii dobijając w tym roku do portu o nazwie 82 lata! 

 

Znakomicie więc wpisuje się w 85 urodziny Gdyni.  Warto dodać, że monografię opatrzyły przedmowami osoby związane  z miastem Gdynia, od lat działające na rzecz jego rozwoju, m. in.: dr Wojciech Szczurek – prezydent Gdyni, Dorota Arciszewska-Mielewczyk – senator RP, Lech Żurek - radny Sejmiku Wojewódzkiego czy Wojciech Wencel – poeta, felietonista, laureat wielu prestiżowych nagród literackich.

 


 Zawartość drugiej w historii klubu monografii można podzielić na trzy zasadnicze części:

 

- „Żółto-niebieska dekada” - czyli dziesięć kolejnych sezonów obejmujących lata 2001–2010 w układzie znanym z pierwszej części książki:

 

Każdy sezon zawiera opis przygotowań, transferów, meczów ligowych i pucharowych oraz najważniejszych wydarzeń. Całość bogato ilustrowana fotografiami trenerów, zawodników oraz zdjęciami z meczów.

 

 

 - „Klubowe rekordy” – dokumentacja i statystyka w wymiarze indywidualnym i zespołowym:

 

Na kolejnych stronach znajdzie się m. in.: dorobek Arki w wymiarze indywidualnym i zespołowym w pierwszej i drugiej lidze, Pucharze Polski, Pucharze Ligi oraz barażach i wiele innych atrakcji.

 

 

- „Ludzie Arki” - czyli sylwetki ponad pół tysiąca zawodników, trenerów i prezesów, którzy reprezentowali barwy klubu i jako mieszkańcy naszego miasta pisali historię Gdyni:

 

 To ponad pół tysiąca futbolowych życiorysów! Każdy biogram zawiera pełne dane.Po raz pierwszy w polskiej literaturze poświęconej futbolowi niemal każdy biogram wzbogacony jest zdjęciem prezesa, trenera czy zawodnika!

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/monografia_okl_1452a73ef1be8f6453ec783ab6ce4b9a.jpg

 

 

Jak zapewnia sam autor Maciej Witczak  monografia przeciera także nowe szlaki w dziedzinie dokumentalistyki klubowej.

 

Niech mi wolno będzie zwrócić uwagę na przynajmniej kilka rozwiązań, które nigdy nie znalazły się w żadnym polskim wydawnictwie z dziedziny dokumentalistyki piłkarskiej. Dokumentacja gier sparingowych, dorobek reprezentacyjny we wszystkich kadrach narodowych, niezastąpieni, obcokrajowcy, klubowe rekordy w rozbiciu na poszczególne rodzaje rozgrywek, miasta, w których występował klub, zgrupowania zagraniczne czy wreszcie biogramy wzbogacone fotografiami – to tylko niektóre z przykładów.

 

 

Na tylnej stronie okładki po kilka wersów adresowanych do czytelników zamieścili wybitni dziennikarze publicystyczni i sportowi: Michał Adamczyk – TVP, Andrzej Gowarzewski – wydawca encyklopedii piłkarskiej FUJI oraz Stefan Szczepłek – dziennikarz „Rzeczpospolitej”.

 

 

Nowa monografia Arki w liczbach:

 

  • 560 szytych stron, na kolorowym, kredowym papierze w luksusowej, twardej oprawie
  • format B5, 165 x 235 (podstawa x wysokość)
  • ponad 1000 fotografii (w większości niepublikowanych)  
  • sylwetki 526 zawodników, trenerów i prezesów
  • ponad 100 tabel, bogate statystyki i część dokumentacyjna (w tym wiele publikowanych po raz pierwszy w literaturze poświęconej futbolowi)

 

Klub przy tej okazji pragnie wyrazić WIELKIE słowa uznania za wieloletnią pracę i za miłość do żółto-niebieskich dla autora monografii Macieja Witczaka! GRATULUJEMY!

 

 

 foto: plakat jaki promuje   nową monografię Arki.

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia