TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

10.01.2011

Arka zagrała dla Orkiestry! Ambitni i hojni kibice!

Arka zagrała w 19 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrana z aukcji towarzyszących imprezie kwota została przeznaczona na zakup sprzętu szpitalnego dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Materiał można obejrzeć w ARKA-TV

W niedzielę w Gdyni na obiektach Checzy przy ul. Zamenhofa było gorąco podobnie jak w całej Polsce! Witała wszystkich gorąco nasza klubowa maskotka „Śledź”.

Najpierw odbył się przedmecz młodych adeptów Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej, którzy zmierzyli się z dziewczynami z Checzy i wygrali 3:2.

Odbył się także mini turniej zespołów dziewczęcych.

Kolejność: 1. Checz juniorki, 2. Luzino I, 3. Checz seniorki, 4. Luzino II.

Wyniki: Checz seniorki - Checz juniorki 0:4, Luzino I - Luzino II 2:0, Checz s. - Luzino II 4:0, Checz j. - Luzino I 0:0 k. 5:4, Checz j. - Luzino II 3:0, Checz s. - Luzino I 2:1.

O 15.00 rozpoczął się mini turniej piłkarski, w którym wzięły udział cztery drużyny:

„Arka Team” - drużyna złożona z obecnie grających w Arce zawodników. Zagrali: Hirek Zoch, Ante Rozic, Marciano Bruma, Emil Noll, Krystian Żołnierewicz, Adrian Sulima, Wojtek Wilczyński i Tadas Labukas

„Drużyna św. Mikołaja” - w składzie której zobaczyliśmy pracowników klubu i trenerów. Zagrali: Andrzej Czyżniewski, Dariusz Pasieka, Jacek Dziubiński, Dariusz Ulanowski, Wojciech Pertkiewicz, Paweł Bednarczyk, Kamil Potrykus, Jarosław Krupski.

„GL6” - Reprezentacja gdyńskiej ligi szóstek prowadzona i desygnowana do gry przez Grzegorza Nicińskiego. Zagrali: Krzysztof Walkowiak (Zmarnowane Talenty), Marek Lewandowski (Baltom Joga Bonito), Witold Chmieliński i Adam Stanisławski (Ejsmond Club), Mirosław Swarz (KKS Pogórze), Jacek Romanowski (Blue Submarine), Józef Poręba i Piotr Wolski (Poręba), Janusz Bukowski(Classic), Łukasz Dąbrowski i Krzysztof Kijanka (J.R. Pogórze), Radosław Szabłowski (1929), Zieliński (Skok Stefczyka)

„Fani” - zespół kibiców. Zagrali: Patryk (bramkarz), Orzech, Adam, Mucha, Giziol, Adam z Dąbrowy, Mazzano, Pol.

Symbolicznego rozpoczęcia turnieju kopnięciem piłki dokonał Tomasz Korynt najlepszy w historii strzelec Arki w Ekstraklasie. Niestety w tym dniu z powodu kontuzji nie mógł wesprzeć drużyny św. Mikołaja.Najpierw odbyły się dwa mecze półfinałowe:

GL6 kontra Arka Team : 1:4 (0:2)
0:1 – Labukas 4’, 0:2 – Bruma 6’, 0:3 – Wilczyński 18’, 1:3 – Szabłowski 23’, 1:4 – Wilczyński 30’.

Fani kontra Drużyna św. Mikołaja. 6:3 (3:2)
0:1 - Krupski 4', 0:2 Ulanowski 6', 1:2 Pol 9', 2:2 Adam z Dąbrowy 10', 3:2 Mucha 13', 4:2 Adam z Dąbrowy 17', 5:2 Pol 18', 6:2 Mucha 22', 6:3 Dziubiński 29'.

Potem rozegrane zostały mecze o 3 miejsce:

GL6 kontra Drużyna św. Mikołaja : 5:5 (0:2) k. 3:2
0:1 Ulanowski 5', 0:2 Pasieka 9', 1:2 Romanowski 17', 1:3 Ulanowski 23', 1:4 Bednarczyk 25', 2:4 Romanowski 27', 3:4 Zieliński 28', 4:4 Wolski 28'30, 5:4 Dąbrowski 29', 5:5 Ulanowski 29'55.
karne: 3:2.

Przy stanie 3:2 ostatni karny Darek Ulanowski trafił w poprzeczkę. Dla św.Mikołaja trafili jedynie trener Dariusz Pasieka i dyr. marketingu Wojtek Pertkiewicz. Jarek Krupski mimo znakomitej gry i obrony dwóch karnych nie zapewnił drużynie wygranej.oraz Finał o Puchar „Arka dla WOŚP 2011”, w którym zmierzyły się:

Arka Team kontra Fani : 14:4 (6:1)
Bramki: Labukas, Sulima, Żołnierewicz, Wilczyński - po 3, Noll - 2 oraz Adam z Dąbrowy - 4 dla kibiców.Mecze sędziowali: Zygmunt Zaborowski oraz Radosław Mordaka (Pomorski ZPN)Komentarz do spotkań: zawodnicy Arki rozpoznawali nawierzchnię "bojem" i kontrolowali grę, chociaż wynik dla reprezentacji Ligi Szóstek był na pewno honorowy. W finale zawodowcy urządzili sobie trening strzelecki, ale "Fani", aż czterokrotnie "ich pokąsali". Trener Grzegorz Witt po finale wytknął "nieskuteczność" Tadasowi, wykazując iż mógł zdobyć nawet i 10 bramek, na co Tadas stwierdził, że oprócz goli miał... 10 asyst. Zadowolony ze swojego dorobku był za to Emil Noll, który zaliczył dwa gole i dwie asysty.

Z kolei w drugim półfinale "popis" dał zespół św. Mikołaja, którego nazwa w całym turnieju okazała się nadzwyczaj właściwa! Jak bowiem skomentować to, że prowadzi się 2:0 i potem przegrywa 2:6, albo to, że 3 minuty przed końcem meczu o 3 miejsce wygrywa się 4:1, aby przegrywać 4:5... Swoistą huśtawkę nastroju przeżył w meczu o 3 miejsce Dariusz Ulanowski, który najpierw "uratował" remis 5:5 na ...5 sek przed końcem, aby potem w ostatniej serii rzutów karnych trafić w poprzeczkę, co dało wygraną zespołowi Ligi Szóstek. Widać było, że niektórym przydałby się dodatkowy trening kondycyjny, oprócz "siedzenia za biurkiem" oraz trening z dyscypliny taktycznej w temacie "wracamy do obrony!". Ponieważ cel był szczytny nazwiska tym razem pominiemy...

Pewne 'skutki' gry w turnieju odczuli najbardziej Marciano Bruma i Adrian Sulima oraz Andrzej Czyżniewski, którego od połowy pierwszego meczu po efektownej paradzie w powietrzu zmienił w bramce Jarek Krupski. On swoją ofiarną grą uchronił potem zespół od utraty większej ilości bramek. Nad łagodzeniem urazów czuwał jednak cały czas masażysta Marek Latos.

Na pewno największymi wygranymi naszej imprezy byli kibice. Zobaczyli w akcji zawodników pierwszego zespołu, pokonali w meczu pracowników i trenerów. Przez rok mogą chodzić z podniesionymi głowami.
Puchar dla najlepszej drużyny (poza zawodowcami) trafił do walczących i nie odpuszczających nikomu kibiców,a statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Adam z Dąbrowy.Nie zabrakło darmowej grochówki oraz gorących napojów i kiełbasek sprzedawanych po symbolicznej cenie.Cały czas prowadzona była zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Piłkarze Arki w osobie Filipa Burkhardta przekazali zebrane po porannym treningu 1300 pln .Kulminacją zbiórki była licytacja gadżetów przekazanych przez klub , która odbyła się w „Pubie Checz" położonym w kompleksie obiektów.

Do niej aktywnie włączyli sie także pracownicy klubu, trenerzy i piłkarze, po to aby jak najwyższą kwotę przeznaczyć na konto orkiestry i sztabu IV LO, którego szefowa Dorota Szatrowska po raz kolejny przekonała się o hojności żółto-niebieskich serc.

Wylicytowano:

Koszulka meczowa Hirka Zocha z podpisami wszystkich zawodników Arki:kwota: 200 pln - wygrał Mariusz Bieszke

Koszulka meczowa Wojtka Wilczyńskiego z podpisami wszystkich zawodników Arki:kwota: 200 pln - wygrał Grzegorz Skura.

Rękawice bramkarskie Andrzeja Bledzewskiego wraz z proporczykiem:kwota: 300 pln - wygrał wieloletni fan Arki, Michał i od razu wylicytowane rzeczy przekazał poprzez Andrzeja Bledzewskiego "pokonanemu" w licytacji młodemu kibicowi Arki.

Zestaw kolekcjonerski: medal 80-lecia wraz z szalikiem upamiętniającym mecz Arka - West Ham:kwota: 150 pln - wygrał Jacek Dziubiński

Dodatkowo mieliśmy dwie licytacje niespodzianki:
Dokumentalista i historyk Arki Maciej Witczak przekazał dwa tomy monografii "Żółto-niebiescy" . Pierwszy wydany w 2002 roku jest unikatem, a drugi który ma ukazać się w lutym/marcu będzie liczył prawie 600 stron. Oba zostaną opatrzone dedykacją autora dla zwycięzcy licytacji w dniu premiery nowego tomu!kwota uzyskana za oba tomy: 250 pln - wygrał Mariusz Rozmarynowski

Rzecznik klubu przekazał dwa szaliki: Arki z nadrukiem "80" oraz oryginalny FC Barcelona , który w pierwszych dniach stycznia doleciał prosto z Katalonii z życzeniem aby kiedyś oba kluby spotkały się na jednej murawie.kwota wylicytowana: 200 pln - wygrał Wojtek Pertkiewicz i od razu szalik Arki przekazał do "dogrywki", którą za 100 pln wygrał Andrzej Bledzewski.

Łącznie więc uzbierano kwotę 2700 pln.

Warto dodać, że w przerwach między meczami mieliśmy także pokazy ratownictwa medycznego.Dziękujemy współorganizatorom naszej zabawy: firmie Football Club, Akademii Piłkarskiej 16 i rodzinie Bieszke.

Gadżety Arki licytowano także podczas aukcji w IV LO w Gdyni oraz podczas aukcji miejskiej, która odbyła się w Teatrze Miejskim. Na licytacje prowadzone przez Wiceprezydenta Gdyni Pana Marka Stępę, przekazaliśmy: specjalnie oprawione, unikatowe zdjęcie ze specjalnej wystawy prezentowanej w ub. roku w CH Batory , okolicznościową koszulkę „Koniec Ery Plastic Areny”, proporczyk i smycz oraz piłkę.

Jakie kwoty wylicytowano przekażemy jutro.Do sztabu w gdyńskiej YMCA przekazaliśmy piłkę z podpisami i proporczyk. Tutaj odbywa się aukcja internetowa:

Aukcja YMCA TUTAJ

Trwające inne AUKCJE WOŚP TUTAJ


tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia