TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

22.12.2010

Ross podpisał kontrakt! Reprezentant Peru w Arce!

W Arce mimo panującej wokół zimy, zwłaszcza w gabinecie dyrektora sportowego Andrzeja Czyżniewskiego trwa już "gorączka" transferowa. Jej efektem jest pierwszy podpisany kontrakt z nowym zawodnikiem! Kontrakt do końca czerwca z opcją przedłużenia o kolejny rok podpisał mający za sobą występy w seniorskiej reprezentacji Peru, 24-letni napastnik Junior Douglas Ross Santillana!

Zgodnie z przyjętymi priorytetami mamy więc wzmocnienie linii ataku, której gra była największą bolączką w rundzie jesiennej.

Douglas Ross w Arce na testach pojawił się 1 grudnia. Urodził się 19 lutego 1986 w Bellavista w Peru. Ma 180 cm wzrostu/waży 70 kg. Grał w U-17, U-20 i seniorskiej reprezentacji Peru gdzie zaliczył 10 spotkań w latach 2005 -2008!

Ross przeszedł zarówno testy wydolnościowe z zespołem jak i wszechstronne indywidualne testy medyczne w klinice Rehasport w Poznaniu.



Potem trwały negocjacje z jego menadżerem i w ten weekend nastąpiło ostateczne dogranie warunków indywidualnych kontraktu.

Wiemy, że jeśli ktoś grał w reprezentacji seniorskiej Peru to ma potencjał. Ross jest szybki, dobrze wyszkolony technicznie i liczymy, że także jego gra i doświadczenie w II Bundeslidze da pozytywne efekty na boiskach polskiej ekstraklasy. Podpisaliśmy umowę na półtora roku, lecz w czerwcu 2011 jej przedłużenie uzależniamy od spełnienia naszych oczekiwań co do gry zawodnika. Jest to transfer skrojony na miarę możliwości klubu uwzględniających zarówno poziom sportowy zawodnika jak i jego oczekiwania finansowe. – podsumował negocjacje Andrzej Czyżniewski.

Trener Dariusz Pasieka zna przeszłość tego zawodnika i nie ukrywał zadowolenia. Wszak podpisanie kontraktu to swego rodzaju prezent na jego niedzielne imieniny.

Cieszę się, że tego typu zawodnik podpisał z nami kontrakt. Potwierdza to naszą konsekwencję w dalszej budowie zespołu i wzmocnieniu ofensywy. Znałem tego zawodnika z okresu występów w II Bundeslidze. Uważam, że będzie wzmocnieniem i typem zawodnika, który da nam poprawę jakości w ofensywie. Jest szybki, bardzo dynamiczny i potrafił być skuteczny. Liczę, że u nas zacznie znowu zdobywać bramki lub będzie dzięki tym elementom, wypracowywać kolegom sytuacje do ich zdobycia. Na tym nie kończymy i pracujemy nad dalszymi wzmocnieniami. - podsumował trener Dariusz Pasieka.

Warto dodać, że trwają także negocjacje dotyczące przedłużenia kontraktu z Maciejem Szmatiukiem oraz rozmowy dotyczące zmian warunków kontraktów Marcina Budzińskiego i Krystiana Żołnierewicza. Klub wysłał także do Zagłębia Sosnowiec zapytanie ofertowe dotyczące możliwości przeprowadzenia transferu definitywnego Michała Grunta do Arki. Trwać będą dalej poszukiwania dotyczące dalszego wzmocnienia składu na rundę wiosenną.

Ross od 2004 grał w Coronel Bolognesi w lidze peruwiańskiej. Po dwóch latach był wypożyczony do Cienciano Cuzco i potem wrócił do Bolognesi. W styczniu 2007 r. przeniósł się do Alianza Lima. W lutym 2009 roku został z kolei wypożyczony do klubu II Bundesligi FSV Frankfurt.


Przy pomnijmy jego pełną statystykę - kolejno: Sezon - Klub - Gry - Bramki

2010 - Juan Aurich Chiclayo - 0 - 0
09/10 - FSV Frankfurt - 14-0
08/09 - FSV Frankfurt – 10-1

2008 - Coronel Bolognesi Tacna – 40 - 11
2007 - Coronel Bolognesi Tacna - 18 - 4
2007 - Alianza Lima – 16-2
2006 - Coronel Bolognesi Tacna – 20 - 4
2006 - Cienciano Cuzco – 15 - 4
2005 - Coronel Bolognesi Tacna – 43 - 12
2004 - Coronel Bolognesi Tacna – 0 - 0

tomryb







Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia