TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

24.09.2010

PZPN nagrodził sukces juniorów.

Zarząd PZPN przyznał nagrodę finansowa w wysokości 8 tysięcy złotych, za zdobycie II miejsca w klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych drużynie Arki Gdynia.

Nagrodę w imieniu klubu odebrał podczas uroczystego wręczenia podczas obrad Zarządu w hotelu Marriott w Warszawie szef skautingu Czesław Boguszewicz wraz z kapitanem zespołu wicemistrzowskiego Krystianem Żołnierewiczem.
Nagrodę za I miejsce w wysokości 10.000 zł w kategorii Junior Młodszy przyznano drużynie UKS SMS, a w kategorii Junior Starszy - drużynie Zagłebia Lubin S.A. Nagrodę za II miejsce w wysokości 8.000 zł odebrali obok Arki przedstawiciele Lecha Poznań (Junior Starszy).

Nagrody po 6.000 zł za miejsce III otrzymały UKP Zielona Góra (Junior Młodszy) i ZKS Stal Rzeszów (Junior Starszy). Nagrody po 4000 zł za miejsce IV przyznano drużynie Zagłębie Lubin S.A. (Junior Młodszy) i MKS Korona Kielce (Junior Starszy).

Nie liczy się może sam wymiar finansowy nagrody, ale fakt, że te kategorie wiekowe zaczynają być postrzegane przez związek jako ważne dla przyszłości polskiej piłki.

Władze związku doceniły wkład poszczególnych klubów i zobowiązały się, że tego typu uroczystości i nagrody przyznawane będą regularnie. Obok Prezesa PZPN, sekretarza generalnego i członków Zarządu obecna była także przedstawicielka FIFA wizytująca obiekty przed Euro 2012. Tak więc można mieć nadzieję, że piłka młodzieżowa w klubach będzie doceniona coraz mocniej. Świadczą o tym także, na razie nieoficjalne propozycje zmiany systemu rozgrywek, jak i wytyczne dotyczące pracy z mlodzieżą w klubach. Arka została uznana za klub, w którym ta dobra praca już przynosi efekty w postaci coraz większej liczby zawodników trafiających do poszczególnych kadr młodzieżowych. - podsumował Czesław Boguszewicz.

trPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia