19.09.2010

Labukas bohaterem (futbolnet.pl)

W niedzielnym meczu 6. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Arka Gdynia niespodziewanie pokonała Jagiellonię Białystok 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 68. minucie Tadas Labukas.

Jako pierwsi zaatakowali gospodarze. W 18. minucie groźne uderzenie Wojciecha Wilczyńskiego z dystansu z najwyższym wysiłkiem sparował Grzegorz Sandomierski.

Tuż przed przerwą Arka zmarnowała stuprocentową sytuację. Maciej Szmatiuk został jednak powstrzymany w polu karnym przez Sandomierskiego i podopieczni Dariusza Pasieki mieli tylko rzut rożny.

Decydująca akcja miała miejsce w 68. minucie. W ogromnym zamieszaniu pod polem karnym Jagiellonii sprytem wykazał się Tadas Labukas, który potężnym uderzeniem umieścił piłkę w długim rogu bramki strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego.