TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

07.09.2010

Pięć dni do Widzewa.

Arkowcy rozpoczęli tydzień przygotowujący ich bezpośrednio do meczu z Widzewem Łódź (sobota, godz. 19.15). Pod nieobecność zawodników naszej kadry, którzy biorą udział w zgrupowaniach reprezentacji młodzieżowych, na zajęciach pojawił piłkarz Wysp Brytyjskich aspirujący do gry w Arce.

Materiał z treningu do obejrzenia w: ARKA-TV.Oluwatomiwo Ameobi, bo o nim mowa, to Nigeryjczyk posiadający angielski paszport, a obecnie pozostający bez klubu (więcej o tym piłkarzu można przeczytać TUTAJ. Jego obecność w Gdyni to efekt rozległych kontaktów Andrzeja Czyżniewskiego, który postanowił dać szansę bratu Sholi Ameobiego grającemu w Newcastle United na zaprezentowanie swoich umiejętności Dariuszowi Pasiece. Jak przyznał trener Arki, warto przyglądać się zawodnikom, którzy na co dzień grają w Anglii, słynącej z najwyższego poziomu drużyn klubowych. Oceny przydatności tego piłkarza na potrzeby naszego zespołu możemy się spodziewać w środę.

Poniedziałkowe zajęcia rozpoczęły się od dobrze już znanych Arkowcom ćwiczeń wzmacniających i stabilizujących, które przeprowadzono na matach, które nasi piłkarze rozwinęli na murawie bocznego boiska GOSiR. Wśród trenujących pojawił się Miroslav Bożok, który zmaga się z niegroźną infekcją dróg oddechowych, choć jego ćwiczenia miały charakter indywidualny. Słowak nie uczestniczył już w sobotnich zajęciach, a dziś zabrakło go w drugiej części treningu, którą stanowiły ćwiczenia z piłkami. Najprawdopodobniej jednak już jutro Bożok będzie w pełni sił i w 100% do dyspozycji trenera Pasieki.

Do listy nieobecnych dopisaliśmy także Giovaniego Duarte. Młody Holender udał się do Poznania, gdzie poddawany jest specjalistycznym badaniom medycznym, ale już jutro stawi się na zajęciach z resztą zespołu.Ostatnie 30 minut poniedziałkowego treningu zawodnicy spędzili na rozegraniu wewnętrznego meczu na połowie boiska. Zagrano w ośmioosobowych składach, które nasi szkoleniowcy zestawili następująco:
Witkowski – Bruma, Szmatiuk, Noll – Labukas, Zawistowski, Glavina – Mawaye
oraz
Szromnik – Robakowski, Rozić, Bednarek – Czoska, Burkhardt, Ameobi –Siemaszko.

Większą skutecznością wykazała się ta pierwsza „ósemka”, głównie za sprawą Mawaye i Glaviny, na których osiągnięcia strzeleckie liczymy także podczas meczów ligowych!

Na treningu pojawił się również Jarosław Krupski, ostatnio przebywający na stażu w Norymberdze. W czasie wewnętrznej gry z udziałem Witkowskiego i Szromnika trener naszych bramkarzy „zatrudnił” Hieronima Zocha.

Wtorek będzie dla Arkowców dniem nieco bardziej intensywnym niż zwykle. Już o 8.30 żółto-niebieskich czeka wizyta na gdańskim AWF-ie, gdzie zostaną poddani tzw. „badaniom składu ciała”. Polega to na pomiarach masy ciała, tkanki tłuszczowej oraz proporcji mięśni kończyn. Po powrocie z Gdańska nasi piłkarze wezmą udział w treningu, którego początek przewidziany jest na godz. 10.30. Po południu Arka wsiądzie do autokaru i uda się do Świecia, gdzie o 17.30 zagra mecz sparingowy z tamtejszą Wdą. Transmisję z tego spotkania będzie można śledzić za pośrednictwem stacji internetowej KP SPORT

SkubiPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia