TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.07.2010

Arka jeszcze raz zarobi na Murawskim (trójmiasto.pl)

Na konto Arki wpłynie niespodziewanie 72 tysiące euro. To tzw. opłata solidarnościowa za wyszkolenie... Rafał Murawskiego. Trójmiejskim klubom, także gdańskim Gedanii i MRKS, należy się 5 procent kwoty transferowej, za którą Lech Poznań sprzedał przed rokiem reprezentanta Polski do rosyjskiego Rubina Kazań.

FIFA wprowadziła solidarity payment, aby zawodowe klubu, gdy kupują piłkarzy wypłacały swoisty ekwiwalent za wyszkolenie danego piłkarza. Należny on jest klubom, którego danego zawodnika trenowały od 12. do 21. roku życia. Wysokość wynika ze specjalnych tabel.

Murawski trafił do Arki niespełna 3 miesiące po skończeniu 19. lat. Grał w Gdyni przez cztery sezony. Wcześniej szkolił się w MRKS i Gedanii. Prezes tego ostatniego klubu, Władysław Barwiński rozpoczął dochodzenie należności za Murawskiego. Jednak dopiero, gdy włączyła się do tego Arka i Departament Prawny PZPN sprawa została rozpatrzona przez FIFA.

Póki co o przyznaniu pieniędzy poinformował tylko gdyński klub. Według naszych obliczeń Arka może otrzymać 72 tysiące euro. Wcześniej Gedania swoje roszczenia szacowała na około 45 tysięcy euro.

- Wydamy te pieniądze na szkolenie młodzieży - zapewnia Witold Nowak, przewodniczący Rady Nadzorczej Arki. I można pochwalić tę deklarację, gdyż ostatnie sezony pokazują, że warto stawiać na nastolatków. Niedawno juniorzy młodsi zostali wicemistrzami Polski, a przed rokiem juniorzy starsi sięgnęli w krajowych championacie po brąz.

Młodego piłkarza, ale nie z Arki, a z Chorwacji sprawdza pierwszy zespół, który przebywa na zgrupowaniu w Austrii. Na testy przyjechał 19-letni Marin Vrnoga De Gregorio. Napastnik ma za sobą występy w juniorskiej reprezentacji narodowej, a ostatnio grał w beniaminku tamtejszej ligi NK Hrvatski Dragovoljac.

W sobotę gdynianie mają zaplanowany dodatkowy sparing, tak aby liczba gier na zgrupowaniu wzrosła do pięciu. Żółto-niebiescy mają się zmierzyć z

Tymczasem Łukasz Kowalski, który po 10 latach gry w Arce nie otrzymał od klubu nowego kontraktu, rozpoczął testy w... Bałtyku Gdynia. Jego rywalem o angaż jest m.in. piłkarz... Lechii Gdańsk, Jakub Kawa. Jako ciekawostkę dodajmy, że Kowalski do Arki przeszedł z Gedanii razem z... Murawskim.

jag.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia