03.07.2010

Juniorzy młodsi Arki w finałach mistrzostw Polski (trójmiasto.pl)

Piłkarze Arki awansowali do turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów młodszych. Gdynianie prawo gry w gronie czterech najlepszych drużyn kraju zdobyli po wyjazdowym zwycięstwie nad Stalą Mielec 3:0, gdyż na własnym boisku trzy dni wcześniej przegrali 0:1. Walka o medale odbędzie się od 7 do 11 lipca na boiskach Łodzi i Zgierza. Rywalami podopiecznych Roberta Wilczyńskiego będą Zagłębie Lubin, UKP Zielona Góra i UKS SMS Łódź.
.
ARKA: Szromnik - Kiernozek, Żołnierewicz, Haberka, Krause - Paprocki, Szwoch, Bębenek, Róg - Mokwa, Dąbrowski oraz Sobótka, Drzewiecki, Głuch, Brzuzy, Ziętarski, Kostkowski.

W poniedziałek w Gdyni gospodarze mieli dużą przewagę, ale gola przyniosła praktycznie jedyna groźna akcja Stali. Po uderzeniu Damiana Buczyńskiego w 38. minucie mielczanie wygrali 1:0 (1:0). W drugiej połowie gości dwukrotnie ratował słupek po strzałach Mateusza Dąbrowskiego i Adama Bębenka z wolnego.

W rewanżu żółto-niebiescy straty obronili już po 11 minutach, gdy gola strzelił Mateusz Szwoch. Pięć minut później na 2:0 poprawił Tomasz Mokwa. Natomiast końcowy rezultat na 3:0 (2:0) dla Arki ustalił Bębenek.

- Teraz nie pozostaje nam nic innego jak walczyć o złoto. Taki jest nasz cel - trener Wilczyński nie ukrywa, że bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę przed swoimi 17-latkami.