TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

01.07.2010

Rysiewski i... Czyżniewski w Arce. ME wznowiła zajęcia.

Zawodnikiem Arki zostanie rozgrywający Chemika Bydgoszcz Damian Rysiewski. Do końca walczyła o niego Zawisza jednak Arka zakończyła w dniu wczorajszym negocjacje i ustaliła wszelkie warunki z zawodnikiem i jego pełnomocnikiem prawnym.

Jest wychowankiem Unii Solec Kujawski, urodzony 15 marca 1992 roku. W sezonie 2008/2009 mimo młodego wieku rozegrał aż 30 spotkań w III lidze. W ub. sezonie w IV lidze 26 spotkań/7 bramek. Chemik zajął 2 miejsce i awansował. Damian zaliczył występy w kadrach ME Lechii i Lecha Poznań.

To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w województwie kujawsko-pomorskim, wpadł w "oko" trenerów Lecha Poznań. Zaliczył nawet kilkudniowe testy w „Kolejorzu”. Zagrał w barwach Lecha Poznań w dwóch meczach Młodej Ekstraklasy przeciwko Cracovii i Zagłębiu Lubin. Jest podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski U-18, w której zadebiutował w maju meczem z Francją.

Jego pozyskanie to element polityki budowy Arki także od podstaw. Jeśli Rysiewski nie przebije się do pierwszego składu, będzie wiodąca postacią drużyny ME i będzie miał szansę przebicia do kadry pierwszego zespołu – powiedział trener koordynator Jacek Dziubiński.

Warto dodać, że Damian przechodzi podobna droge jak...dyrektor sportowy Andrzej Czyżniewski, który do Arki trafił właśnie z Chemika Bydgoszcz.Ponieważ dziś jest pierwszy dzień lipca, warto dodać dementując wszelkie spekulacje odnośnie dalszej pracy Dyrektora Czyżniewskiego, że jak zapewnił wczoraj Przewodniczący Rady Nadzorczej Witold Nowak:
Współpraca z panem Czyżniewskim w roli Dyrektora Sportowego Arki będzie kontunuowana.

Warto dodać, że wczoraj pierwsze zajęcia po urlopach mieli już także zawodnicy Młodej Ekstraklasy. Przypomnijmy, że drużynę w tym sezonie prowadzić będzie trener Dariusz Mierzejewski. Młodzi Arkowcy 19 do 29 lipca udadzą się na zgrupowanie do Jarocina.

tomrybPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia