TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.06.2010

"Wachu" i "Sokół" ? dziękujemy !

Dziś po treningu poinformowano kolejnych czekających na decyzje zawodników, którym wygasają kontrakty 30 czerwca. Nie zobaczymy już w żółto-niebieskich barwach Marcina Wachowicza oraz Tomasza Sokołowskiego.

Tym samym po zakończeniu sezonu z kadry zespołu ubyło już 7 graczy. Pożegnanie tych zawodników, to rzeczywiście koniec pewnej „mini-epoki” w Arce rozpoczętej awansem do Ekstraklasy.

Przypomnijmy, że obaj w ub. sezonie obchodzili w Arce swoje jubileusze:

Marcin rozegrał w barwach Arki 102 mecze (55 w Ekstraklasie), w których strzelił 38 bramek! Najskuteczniejszy, w ostatnich latach, gracz Arki debiutował ponad 3 lata temu 3.03.2007 roku w inaugurującym rundę wiosenną spotkaniu przeciwko Koronie Kielce.

W zakończonym sezonie jesienią rozegrał 14 spotkań, w których zdobył 3 bramki. Potem poddał się operacji kolana. Wrócił dopiero na końcówkę ligi, ale wszedł jedynie symbolicznie na końcówki wygranych meczów z Bełchatowem i Piastem.

Po raz setny w żółto-niebieskich barwach zagrał w ostatnim meczu Arki na „starym” stadionie ze Śląskiem 29.11.2009. Gol zdobyty w rewanżowym meczu derbowym z Lechią (1:2, 25.11.2009), który był 38 trafieniem popularnego „Wacha”, zapewnił mu miejsce w czołowej „10” najlepszych snajperów w historii klubu!

Najwięcej bramek zdobył w sezonie 2007/2008 – w II lidze 20 w 33 meczach.

Popularny „Sokół” wystąpił w 107 meczach (67 w Ekstraklasie) Arki, strzelił 1 bramkę w Pucharze Ligi. Setny mecz w barwach Arki rozegrał w Gliwicach z Piastem 21.11.2009 roku.

Tomek debiutował w żółto-niebieskich barwach prawie 4 lata temu 29.07.2006 roku, w meczu Ekstraklasy przeciwko Koronie Kielce. W 5 ostatnich meczach w ub. sezonie był podstawowym zawodnikiem Arki („opuścił” tylko 9 minut)Za lata gry, emocje i wzruszenia dziękujemy i życzymy powodzenia!

W klubie pojawił się także Dariusz Ulanowski. Zawodnik rozmawiał z Przewodniczącym Rady Nadzorczej i Dyrektorem Sportowym. Ustalono, że najdłużej grający w Arce zawodnik zostanie w godnym momencie uroczyście pożegnany, a klub ufunduje dla niego specjalną nagrodę.

tomrybPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia