TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.06.2010

Koniec wolnego! Arka rozpoczęła przygotowania. Będą nowi gracze!

Po przerwie urlopowej zawodnicy Arki wrócili do Klubu i rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

W stosunku do kadry, która zakończyła rozgrywki w drużynie nie będą już występować Stojko Sakaljew, Lubomir Lubenow, Łukasz Kowalski, Dariusz Ulanowski i Bartosz Ława.

W przypadku trzech zawodników wypożyczonych trwają dalej trudne rozmowy. Mateusz Siebert, Adrian Mrowiec i Przemysław Trytko czekają więc na efekty tych rozmów. Nie ma jeszcze także ostatecznych decyzji dotyczących Marcina Wachowicza i Tomasza Sokołowskiego.
Klub nie odpowiedział jeszcze oficjalnie na ofertę Legii w sprawie transferu Joela Tshibamby. Decyzje zapadną wkrótce. Wszyscy Ci gracze stawili się dziś w klubie.Na testach w klubie pojawiać się będą natomiast nowi zawodnicy. Dziś na badaniach obecni byli:Adinho (Wadson Arauyo Do Carmo Martins) - Brazylijczyk, ur. 26.07.1990, lewo nożny obrońca, grał w drużynie juniorskiej Vitoria Salvador Bahia.


od lewej
Maciej Gostomski – bramkarz, ur. 27.09.1988 w Kartuzach, 195 cm/90 kg, obecnie w Legii Warszawa. W ub. sezonie w drużynie ME Legii zagrał 15 spotkań (14 w całości). W sezonie 2008/2009 był pierwszym bramkarzem II ligowego Zagłębia Sosnowiec i zagrał we wszystkich 34 meczach w sezonie od pierwszej do ostatniej minuty.

Rafał Siemaszko - napastnik, ur. 11.09.1986 w Wejherowie. Obecnie Orkan Rumia. W ub. sezonie w III lidze rozegrał 28 spotkań (14 w całości), zdobył 23 bramki, a rok wcześniej 10 goli w 28 meczach.

Adam Frączczak - pomocnik, urodzony 7.08.1987 w Kołobrzegu. 180 cm/76 kg. Obecnie zawodnik Kotwicy Kołobrzeg. Zaczynał w Kołobrzeskim Stowarzyszeniu Piłki Nożnej Żaki 94 Kołobrzeg. W ub. sezonie w 28 meczach Kotwicy (28 w jedenastce – 22 pełne występy) w III lidze zdobył 16 bramek. Rok wcześniej grał w I lidze w Dolcanie Ząbki zagrał w 16 meczach strzelając 1 bramkę. Ma za sobą także przygodę z Legią Warszawa. Tam w sezonie 2007/2008 występował w drużynie ME: w 22 meczach strzelił 3 bramki. Zagrał także 5 meczy w Pucharze Ekstraklasy.


Jeśli chodzi o nowe transfery to bliskie finału są rozmowy z Pawłem Zawistowskim z Jagielloni Białystok. To pomocnik ur. 4.06.1984 roku w Łodzi, 183 cm/80 kg. Jest wychowankiem ŁKS Łódź. Następne kluby to UKS SMS Łódź, Heko Czermno, KS Paradyż, Znicz Pruszków i Jagiellonia. Zawodnik obecnie przeprowadza testy medyczne w poznańskiej Klinice Rehasport. W lidze zagrał 36 spotkań, w których zdobył 4 bramki.

Drużyna rozpoczęła dziś w południe badaniami krwi, a od 15.00 odbyły się w dwóch grupach testy na stadionie LA w Sopocie. Oprócz wszystkich zawodników kadry pierwszego zespołu (zabrakło jedynie rehabilitujacego się po operacji barku Andrzeja Bledzewskiego) i nowych testowanych, obecni byli także Adrian Sulima i Marcin Kalkowski z ME.Badania wydolnościowe na stadionie SKLA w Sopocie odbywały się pod okiem trenera Reinharda Schnittke z Katedry Instytutu Sportu i Zdrowia Uniwersytetu w Paderborn oraz Grzegorza Witta i Wojciecha Ignatiuka. Pomagał im Maciej Bielski stażysta z Zakładu Biochemii AWF. Obecni byli także trenerzy Dariusz Pasieka, Dariusz Mierzejewski i Jarosław Krupski oraz masażysta Marek Latos.
.

Wszyscy byli więc w komplecie i dobrych humorach. Sprzyjała temu znakomita pogoda. Najwięcej pozytywnych ocen "za swój wygląd" zebrał Adrian Mrowiec, któremu zaproponowano zmniejszenie rozmiaru koszulki. Adrian stwierdził, że "tylko" sumiennie stosował się do wskazań planu treningowego. U pozostałych także nie zauważyliśmy nadwagi więc mogą z pełnym zaangażowaniem przystąpić do treningów.

Trener Dariusz Pasieka oceniając stan kadry stwierdził:

Na pewno wolałbym mieć od początku przygotowań kompletną kadrę ale wiem w jakich warunkach działamy. Zrobić dobry transfer to sztuka. Będziemy testować nowych zawodników i zapewniam, że jeszcze w tym tygodniu będą u nas kolejni gracze. Na pewno Ci którzy dołączą na dłużej, wejdą w rytm treningowy, który my rozpoczynamy jutro. Rano trenować będziemy na boisku GOSiR, popołudniami natomiast będziemy trenować i biegać wokół stadionu SKLA w Sopocie.

Do połowy lipca Arka trenować będzie na obiektach w Trójmieście. Zaplanowane są 3 sparingi wyjazdowe ( 26.06 Lech w Rypinie, godz. 16.00 , 3.07. Orkan w Rumi , godz. 17.00, 7.07. Olimpia w Grudziądzu, godz. 17.00).

13 lipca zespół wyjedzie na zgrupowanie do Austrii gdzie rozegra 3-4 mecze sparingowe. Przed rozpoczęciem ligi meczem z Wisłą w Krakowie, pod koniec lipca zaplanowano jeszcze dwa sparingi.


tomrybPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia