TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

20.06.2024

Intensywny dzień z testami

Pierwszy tydzień przygotowań to także zapowiadane testy, które dadzą obraz i stan obecny kadry, aby w kolejnych etapach odpowiednio dostosować obciążenia treningowe.

 

Czwartek był tym dniem i zaczął się intensywnie od testów siłowych, a zakończył po południu testami wytrzymałości biegowej.

 

Te pierwsze były testami ogólnymi całego ciała. Na górne partie w ruch poszły sztangi, "ławeczki" i drążki. Dla dolnych partii były to przysiady oraz testy mocy we wszelkiego rodzaju skokach.

 

 https://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/AG_ARatajczyk-55_2390233918fd84ec6b86c9bbf9ebd533.jpg

 

Po południu drużyna zaliczała testy biegowe w 2 grupach. Był to test zbliżony do popularnego beep testu, ale bardziej rozbudowany. Ten uwzględnia akurat także chwile statyczne, co ma swoje odzwierciedlenie w warunkach meczowych. Opiera się na wykonaniu wysiłku o wzrastającej intensywności, aż do uzyskania maksymalnego obciążenia.

 

Podkreślał to trener przygotowania motorycznego Michał Galikowski:

 

Test, który zaliczali zawodnicy po południu jest bardziej optymalny niż beep test. Tam biega się non stop, a w tym który my przeprowadzamy nazywanym IFT 30-15, po każdym poziomie, który jest coraz bardziej dynamiczny, następują krótkie 15 sekundowe przerwy. W meczu są non stop interwały i na tym również ten test polega.

 

To kolejne przygotowania do rundy, które dadzą także możliwość oceny poszczególnych zawodników i modyfikacji mających dać pozytywne efekty:

 

Mamy stworzony swój protokół testów, które realizujemy, co rundę.  Ponieważ wielu zawodników jest z nami dłuższy okres czasu, mamy materiał porównawczy. Sprawdzamy jaki wykonują progres, porównujemy ich także między sobą. Widzimy jakie są słabe i mocne strony danego zawodnika, a  to wszystko to pozwala optymalizować treningi i patrzeć w jaką stronę zmierzamy. Pozwala na korekty i modyfikacje w przypadku sygnałów o ewentualnym regresie.

 

 

 https://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/AG_ARatajczyk-50_c1791764c726bb1ef2b2265ba9e85b1f.jpg

 

 Testy odbywały się pod nadzorem całego sztabu.

 

 https://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/AG_ARatajczyk-52_19cdffc9cbaa42666a4325fba12d5837.jpg

 

 

 https://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/AG_ARatajczyk-47_05372f23cd84cd8f2f1cd6c0fac1bd6f.jpg

 

 https://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/AG_ARatajczyk-46_62878109eda04eadef91547eb8e1a93e.jpg

 

Trener Galikowski pozytywnie ocenił poziom kadry na tym etapie:  

 

Trochę czasu jeszcze zajmie analiza danych, których jest sporo. Patrząc jednak już dzisiaj na świeżo mogę powiedzieć, że wygląda to bardzo dobrze. Praktycznie, jeśli chodzi o testy siłowe i wytrzymałościowe zawodnicy na przestrzeni ostatnich msiecy w większości się poprawili.

 

W przyszłym tygodniu przed nami jeszcze testy szybkości. Nie chcieliśmy ich robić od razu na początku przygotowań, aby uniknąć także ewentualnych urazów przy zbyt dużym obciążeniu przy tego typu teście, na tym etapie, tuż po rozpoczęciu przygotowań.

 

 https://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/AG_ARatajczyk-42_4796982d60bc408a7b0bc4dba1d8ab02.jpg

 

Wyniki analizowali i porównywali także sami zawodnicy. Po tak intensywnym dniu na jutro zaplanowany jest jeden trening, a w sobotę o 17.00 na bocznym boisku odbędzie się gra wewnętrzna. 

 

 tryb

 

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia