03.04.2024

Grała młodzież: Świąteczne mecze bez porażki

Blisko kompletu zwycięstw były podczas świątecznych kolejek nasze zespoły młodzieżowe.  W samych końcówkach tracili wygrane na wyjazdach nasi juniorzy starsi oraz rezerwy. Odwrotny finał miał miejsce w meczu juniorów młodszych, którzy wygrali ważne spotkanie w Gdyni.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 22. kolejka

Sparta Sycewice - Arka II Gdynia  2:2 (1:2)

Bramki: 14', 88' - Gohlike 5’ , Wereszczak 57’

Arka II: Semmerling - Wilczyński (86’ Kowalski), Branicki, Wereszczak, Zacharewicz - Brodnicki (66’ Gozdecki), Piotrowski – Kolasa (71’ Szwajcer), Gohlike (71’ Jaroń), Laszczyk -  Kukuruza

Trener Maciej Cieślik:

Szybko otworzyliśmy wynik. Potem stworzyliśmy 3 dobre okazje do zdobycia gola, niestety nie wykorzystane przez Brodnickiego, Kolasę i Laszczyka. W 14 minucie po dośrodkowaniu bramkę zdobyli rywale,  jednak nie zmieniło to obrazu meczu. W dalszym ciągu posiadaliśmy przewagę w polu, ale nie przekładało się to na wynik.

W 57 minucie po dośrodkowaniu Brodnickiego bramkę zdobył Wereszczak.  Niestety w 88 minucie gospodarze wyrównali. Przy lepszym wykorzystaniu stworzonych sytuacji bramkowych można było wygrać ten mecz, a tak mamy 1 punkt.  Kolejnych będziemy szukali w następnej kolejce.

Centralna Liga Juniorów U19 –  21. kolejka

Cracovia - Arka Gdynia U19 2:2 (1:0)

Bramki: Bzdyl 23', Bałaszek 90+7' - Staniszewski 70', samob. 90+5'

Arka U19: Depka - Ozimek, Górecki, Elwart, Barbugli, Sawicki (70' Stępień), Staniszewski, Klimczuk (67' Marek), Gnabasik (10' Tuliszka), Jurkiewicz, Szymański

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Trzeba uszanować punkt i pierwszy remis w tym sezonie. Mecz był pełen emocji, które były od początku do końca. Po trafieniu w 95 minucie wydawało się, że nic się nie wydarzy i 3 punkty pojadą do Gdyni, a jednak to jest piłka i trzeba być skoncentrowanym do końca meczu...Uderzenie na bramkę obronił Depka, lecz z bliskiej odległości dobił do siatki  zawodnik gospodarzy.

Niestety też mieliśmy przykrą sytuację już w 10 minucie meczu. Gnabasik musiał zejść z boiska z powodu kontuzji. Po prześwietleniu okazało się, że jest to złamanie strzałki, która wyklucza naszego wiodącego zawodnika do końca sezonu. Gnaba wracaj do zdrowia, trzymamy kciuki!

Centralna Liga Juniorów U17 – 22.kolejka

Arka Gdynia U17  - GKS Tychy 3:2 (1:1)

Bramki:  Strugała 35', Zakrzewski 62', samob. 88' -  41', 68'

Arka U17: Derc - Wiśniewski, Wierciszewski (88' Ptach), Kowalski, Trzyński, Wyszomierski, Kaczmarek, Klockowski (81' Bień), Strugała (55' Freiberg), Piasecki (77' Piasecki), Zakrzewski

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Mecz był bardzo zacięty i rozstrzygnął się w końcówce meczu. W pierwszej połowie wyszliśmy na prowadzenie po rzucie wolnym, gdy bezpośrednim uderzeniem bramkę zdobył Strugała. Niestety krótko po tym, przed przerwą Tychy  po centrze z rzutu wolnego i uderzeniu głową wyrównały.

W drugiej połowie po składnej akcji na 2:1 podwyższył Zakrzewski. Tychy ponownie doprowadziły do wyrównania po rzucie wolnym. Ambicja i nasza walka do końca, dała efekt w 88 minucie.  Po naszej kontrze bramkę samobójczą wbił zawodnik gości, który próbował ratować sytuację.