29.08.2023

Grała młodzież: Weekend bez wygranej

W miniony weekend nasze zespoły rozegrały trzy mecze i zanotowały 2 porażki. Jedynie drugi zespół wywalczył remis na swoim boisku.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 5. kolejka

Arka II Gdynia - Sparta Sycewice  3:3 (2:1)

Bramki: Maczkowski 21', Stenka 31', Piotrowski 50'  -  7' (karny), 58', 80'

Arka II: Semmerling - Migowski, Abramowicz, Braniecki, Jaroń - Maczkowski (80' Kowalski), Danielewicz (70' Buczyło, 85' Kierznikowicz), Piotrowski, Czarnecki - Stenka (70' Starnawski), Gozdecki (60 Gohlike)

Po raz kolejny w bardzo młodym składzie Arka II podejmowała rywali. W 7 min. meczu po karnym bramkę zdobyli rywale i nasz zespół już na starcie musiał odrabiać straty. 30 minut intensywnej gry i skutecznych akcji dało prowadzenie do przerwy, które po wznowieniu gry udało się powiększyć.  Trzy bramki po strzałach Maczkowskiego, Stenki i Piotrowskiego wyprowadziło podopiecznych Macieja Cieślika na prowadzenie 3:1. Niestety, to okazało się zbyt mało, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Przeciwnik ruszył do odrabiania strat i udało mu się zdobyć kontaktową bramkę w 58 min, a w 80 doprowadzić do remisu.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

Remis to zdobyty punkt jednak, w tej sytuacji gdy prowadziliśmy dwoma bramkami, to także dwa stracone.  Za tydzień będziemy kolejny raz chcieli poprawić nasz skromny dorobek punktowy.

Centralna Liga Juniorów U19 – 3. kolejka

Raków Częstochowa - Arka Gdynia U19 3:0 (0:0)

Bramki: 47', 50', 53'

Arka U19: Depka - Ozimek, Elwart (60' Vereshchak), Sikora, Pałuczak ( 56'Barbugli), Marek (56' Laszczyk), Klimczuk, Rusnak (56' Łyszkiewicz - Dustet), Gnabasik (65' Żmuda), Jurkiewicz (75'Kolasa), Szymański

Spotkanie zaczęło się dosyć optymistycznie. Już w 3 min. Gnabasik uderzył w poprzeczkę z około 20 metrów. W kolejnej sytuacji, w 33 min. Marek idealnie dograł do Szymańskiego, który uderzał z pola karnego, a zmierzającą do siatki piłkę wybił zawodnik Rakowa. Powinno być 1:0 dla Arki.

Do przerwy więcej w towarzyszącym zawodnikom sporym upale za dużo się nie działo. Po przerwie Arka otrzymała szybkie trzy ciosy... Najpierw podanie prostopadłe do napastnika i trafienie z bliskiej odległości dało prowadzenie 1:0 niemal tuż po wznowieniu gry. Kolejne dwie bramki padły w odstępie 3 minut, po dośrodkowaniach i trafieniach z bliskiej odległości.

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

W pierwszej połowie powinniśmy prowadzić 1:0 mimo nie najlepszej gry, zaś początek drugiej dostaliśmy trzy "dzwony", które ustawiły mecz. Niestety fotel lidera nas mocno "przycisnął" mam nadzieję, że z Odrą zagramy podobnie jak z Wisłą , gdy wygraliśmy 5:1.

Centralna Liga Juniorów U17 – 3. kolejka

Arka Gdynia U17 - FASE Szczecin 1:3 (0:0)

Bramki: Kaczmarek 49' - 37', 69', 76'

Arka U17: Derc (32' Idziaszek) - Pawlicki (46' Krauze), Dubiela), Mandziuk (65' Ptach), Wiśniewski (70' Freiberg), Wyszomierski, Kaczmarek ( 80' Piasecki), Klockowski (80' Bień), Ziółkowski (85' Wrzeszcz), Zakrzewski (75' Czerowałow)

W pierwszej połowie goście wyszli na prowadzenie w 37 minucie. Arka miał dwie dobre sytuacje w tej części meczu, ale zabrakło skuteczności. W drugiej połowie początek należał do naszego zespołu, który szybko zdobył bramkę na 1:1. Niestety w dalszej częsci meczu inicjatywę przejął zespół ze Szczecina, w efekcie zdobył dwie bramki w odstępie 7 minut, co przesądziło o losach meczu.

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Nie można osiągnąć korzystnego wyniku, gdy popełnia się tak proste błędy w obronie. Nie było stabilności przez cały mecz. Zagraliśmy w pierwszej połowie dobrze tylko pierwsze 15' minut i w drugiej połowie 20, a to zdecydowanie za mało. Mecz trwa 90 minut i przez cały czas musimy grać na równym poziomie.