31.10.2022

Raport: Grała młodzież

Zwycięstwo, remis i porażka – tak wygląda bilans naszej młodzieży po raz drugi z rzędu, jednak w innej konfiguracji. Tym razem wygraną pochwalić się mogą podopieczni trenera Macieja Cieślika.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 15. kolejka

Arka II Gdynia – Gryf Słupsk 5:3 (2:1)

Bramki:
Gnabasik 16’, Przyborowski 31’, Kukuruza 3 (48’ 53’ 68’) – 39’ 63’ 78’

Arka II: Depka – Capar (75' Buczyło), Branicki, Skręta, Zaryczański (75' Maczkowski) – Tuliszka (75'Jaroń), Schwartzman – Przyborowski, Gnabasik (65' Sanocki), Belim (65'Czarnecki) – Kukuruza

Spotkanie z Gryfem było pokazem gry ofensywnej z obu stron. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych i mógł cieszyć oko kibiców zgromadzonych na Narodowym Stadionie Rugby. Najładniejsze akcji tworzyli Arkowcy, którzy szybko opanowali środek pola. Wynik otwarty został już w 16 min. przez Gnabsika, a podwyższony w 31 min. przez Przyborowskiego. Obydwie akcje rozpoczynało zagranie na wolne pole Rusnaka. Gościom na 6 min. przed końcem I połowy udało się zdobyć kontaktową bramkę, więc na przerwę nasz zespół schodził z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie zabłysnął Marcus da Silva. To właśnie najlepszy strzelec w historii żółto-niebieskich asystował po akcjach skrzydłami, przy trzech trafieniach Kukuruzy. Gościom udało się odpowiedzieć dwukrotnie i podobnie jak przy straconej bramce w pierwszej połowie, można ich było uniknąć przy zachowaniu większej koncentracji.

Arka zajmuje 10. miejsce w tabeli. Kolejny mecz podopieczni Macieja Cieślika zagrają w Gdyni, a ich rywalem będzie będące na 7. miejscu Anioły Garczegorze.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Podsumowując, zasłużenie wygraliśmy spotkanie z Gryfem. Było to efektem skuteczności Vadyma, który zdobył 3 pierwsze bramki w barwach Arki, a także wybitnych występów Marcusa i Rusnaka, którzy tworzyli sytuacje bramkowe kolegom z zespołu. Już za tydzień czeka nas mecz z Aniołami i mamy nadzieję, że będzie to okazja do zdobycia kolejnych punktów do ligowej tabeli.

Centralna Liga Juniorów U19 – 12. kolejka

Escola Varsovia Warszawa Arka Gdynia 1:1 (0:0)

Bramki:
Stępkowski 60' – Szymański 51'

Arka U19: Gołoś - Jasiński, Górecki, Mikulski, Siekierski  - Zieliński, Staniszewski (77' Romanik) - Predenkiewicz (80' Jurkiewicz), Babś (67' Łyszkiewicz - Dustet), Krause (67' Marek) - Szymański(77' Abbott)

Żółte kartki (Arka): Szymański, Zieliński, Abbott, Górecki

Arkowcy zmierzyli się na wyjeździe z sąsiadem w tabeli. Po meczu w wyniku remisu dystans pozostał niezmieniony na korzyść gospodarzy. Arka objęła prowadzenie w 50. minucie, a autorem trafienia był Szymański. Niestety 10 minut później gospodarze wyrównali. Ostatecznie do końca żaden z zespołów, mimo stworzonych sytuacji, nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Po tej rundzie nasi piłkarze plasują się na 11. pozycji. Jagiellonia Białystok, ich najbliższy rywal, z którym spotkają się w Gdyni, znajduje się na 3. pozycji.

TABELA

Trener Robert  Wilczyński:

– Pierwsza połowa była w dobrą w wykonaniu z naszej strony. Zagraliśmy dojrzale. Na początku 2. połowy po strzeleniu bramki, gospodarze odważniej zaatakowali, co skutkowało bramką wyrównującą. Mieliśmy swoje dogodne sytuacje, ale trzeba przyznać, że gospodarze także. Dopisujemy kolejny punkt. Musimy budować dalej serię bez przegranej.

Centralna Liga Juniorów U17 – 12. kolejka

Arka Gdynia U17 Odra Opole 2:3 (0:2)

Bramki:
Lewandowski 65' (sam.), Siemko 80' – Szkliński 17', Sanecki 42', Bałaj 85'

Arka: Lewandowski – Kotowicz (46' Kozoduj), Elwart, Bełz, Barbugli, Łyszkiewicz-Dustet, Raczyński (75' Gozdecki), Laszczyk, Kolasa (57' Stępień), Ozimek (63' Siemko), Sawicki

Żółte kartki (Arka): Kozoduj, Łyszkiewicz-Dustet

Bez punktów ostatecznie  zakończyli mecz nasi juniorzy młodsi. Goście wyszli na prowadzenie w 17 min. gry po golu Szklińskiego i podwyższyli wynik na trzy minuty przez regulaminowym czasem gry pierwszej połowy po trafieniu Saneckiego. Arkowcy do przerwy byli zespołem słabszym, który w dodatku dwukrotnie dał się skontrować, co zawodnicy Odry skrzętni wykorzystali.

Po zmianie stron role odwróciły się. Arkowcy zabrali się do odrabiania start. Po 20 min. gry i rzucie wolnym dla żółto-niebieskich złapali kontakt z rywalem po bramce samobójczej Lewandowskiego. To nakręciło naszych piłkarzy, którzy stwarzali sobie coraz więcej okazji. W 80 min. po dośrodkowaniu Laszczyka bramkę na 2:2 zdobył Siemko. Niestety z remisu cieszyliśmy się jedynie 5 min. W 85 min. Odra ponownie wyszła na prowadzenie po golu Bałaja, którego tym razem nie oddała już do końcowego gwizdka arbitra.

Nasi piłkarze zajmują obecnie 11. miejsce. Ich kolejnym rywalem , tym razem na wyjeździe, będzie Warta Poznań.

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

– W meczu z Odrą pierwsza połowa była zdecydowanie słabsza w naszym wykonaniu, czego efektem było zejście do szatni z bagażem 2 bramek. W drugich 45 min. zagraliśmy zdecydowanie lepiej i zasłużenie wyrównaliśmy stan meczu. Niestety moment dekoncentracji w końcówce meczu zadecydował o naszej przegranej. Szkoda, gdyż przegrywając 0:2 włożyliśmy dużo wysiłku, aby doprowadzić do remisu. Nie powinniśmy dopuścić do utraty trzeciej bramki.