17.10.2022

Raport: Grała młodzież. Komplet zwycięstw Arkowców!

To był udany weekend dla żółto-niebieskich! Arkowcy wygrali wszystkie swoje spotkania. Wywalczyli komplet punktów wygrywając zarówno w Gdyni, jak i na wyjeździe.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 13. kolejka

Arka II Gdynia – Wikęd Luzino 4:3 (3:1)

Bramki:
Abbott 5’, Przyborowski 9’, Bednarski 44’, Żebrowski 69‘ – Dąbrowski 2 (45’,60’ k), Opatkowski 61’

Arka II: Molenda – Branicki (70’ Tuliszka), Rusnak, Memić, Skręta (60’ Capar) – Bednarski, Romanik (65’ Górecki) – Żebrowski, da Silva, Przyborowski – Abbott (70’ Klimczuk)

Żółte kartki (Arka): Romanik, Rusnak

Czerwone kartki (Arka): Rusnak (za dwie żółte)

Spotkanie z liderem tabeli na Narodowym Stadionie Rugby zwiastowało wiele emocji. Jednak nawet optymiści nie mogli spodziewać się tego, że po niecałych dziesięciu minutach gry żółto-niebiescy prowadzić będą dwoma bramkami z zespołem, który odniósł dwanaście kolejnych zwycięstw z rzędu. Najpierw do siatki w 5 min. trafił Abott, a 4 minuty później rezultat podwyższył Przyborowski. Szybkie gole i kolejne ataki podopiecznych Macieja Cieślika wyraźnie zaskoczyły przyjezdnych. Okazje do kolejnych trafień mieli Żebrowski oraz Abott, jednak piłkę do siatki skierował dopiero w 44 min. Bednarski po asyście Marcusa da Silvy. Minutę później groźnie odpowiedzieli rywale i na przerwę udaliśmy się z dwubramkowym prowadzenie.

Druga część gry miała zgoła odmienny przebieg. Zespół z Luzina grał dużo bardziej ofensywnie. Po drugim trafieniu Dąbrowskiego w 60 min. po rzucie karnym i w 61 min. po golu z gry Opatkowskiego, na tablicach widniał remis. Obydwa zespoły grały ambitnie i próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na szczęście sztuka ta udała się Arkowcom. W 69 min. decydujący cios wyprowadził Żebrowski, który wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu da Silvy. Więcej bramek już nie padło i to żółto-niebiescy mogli unieść ręce w geście triumfu, a zespół Wikędu przegrał pierwsze w tym sezonie spotkanie.

Kolejny mecz Arkowcy zagrają na wyjeździe. Ich rywalem będą Czarni Pruszcz Gdański.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Podsumowując, w trzecim kolejnym spotkaniu udało nam się wreszcie odnieść zwycięstwo. Poprzednie dwa dobre mecze w naszym wykonaniu nie dawały nam pozytywnych rezultatów. Wygrana z liderem stanowi dla zespołu nagrodę za pracowitość i nieustępliwość w dążeniu do celów, jakimi są zwycięstwa w meczach i dobra gra.

Centralna Liga Juniorów U19 – 10. kolejka

Pogoń SzczecinArka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki:
Predenkiewicz 17’, Abott 90’+6

Arka U19: Gołoś – Jasiński, Nawrocki, Mikulski, Siekierski (70’ Puścikowski), Predenkiewicz, Zieliński, Babś (58’ Romanik), Łuszkiewicz-Dustet (80’ Jurkiewicz), Krause (85’ Marek), Kukuruza (67’ Abbott)

Żółte kartki (Arka): Jasiński, Zieliński, Nawrocki, Siekierski, Abott, Puścikowski

Na początku spotkania to gospodarze stworzyli sobie dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki. Obydwie w podobny sposób. W 4 oraz 7 min. doskonałe zagranie z prawej strony na ok. 6 metr kończyło się niecelnym uderzeniem. To Arkowcom udało się zamienić próby na gole. W 17 min. piłkę przechwycił Jasiński i zagrał ją do Zielińskiego. Futbolówka wylądowała następnie na skrzydle pod nogami Predenkiewicza, który po indywidualnej akcji dał podopiecznym Roberta Wilczyńskiego prowadzenie. Tuż przed końcem pierwszej części gry Pogoń stworzyła sobie okazję do wyrównania, jednak ich próba znów okazała się niecelna.

W drugiej odsłonie rywale zdecydowanie zaatakowali, jednak nie potrafili zamienić ataków na dogodne sytuacje bramkowe. Arkowcy szczęścia próbowali w kontratakach. Ta taktyka okazał się skuteczna, bowiem w 6 min. doliczonego czasu gry Marek dobrał futbolówkę do Abotta, który uderzył z 16 metrów. Piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

Z dorobkiem 13 oczek nasi piłkarze zajmują obecnie 12. miejsce. Ich najbliższym rywalem będzie Miedź Legnica.

TABELA

Trener Robert  Wilczyński:

–  Mimo, że Pogoń jest w dole tabeli, to na boisku nie miało to znaczenia. Portowcy posiadają dobry zespół, który w ostatnich meczach zaczął punktować. Tym bardziej cieszą nas zdobyte punkty. Nadszedł czas, aby piąć się w górę tabeli. Jako ciekawostkę dodam fakt, że w zeszłym roku po 10 kolejkach mieliśmy tyle samo punktów – 13. Mam nadzieję, że będzie to dobry prognostyk na kolejne spotkania.

Centralna Liga Juniorów U17 – 10. kolejka

Arka Gdynia – Chrobry Głogów 6:2 (4:0)

Bramki:
Ozimek 3 (14', 49', 61'), Kotowicz 34', Sawicki 40', Bełz 45' – Sikora 2 (62', 90’+2 (k.))

Arka: Lewandowski – Kotowicz, Elwart, Bełz, Barbugli (80' Parulski), Łyszkiewicz-Dustet (76' Piotrowski), Raczyński (61' Gozdecki), Laszczyk (67' Klimczak), Kolasa (56' Stępień), Ozimek, Sawicki (72' Siemko)

Żółte kartki (Arka): Raczyński, Piotrowski, Klimczak

Juniorzy młodsi Arki rozegrali przeciwko Chrobremu świetne spotkanie i zasłużenie oraz wysoko wygrali ten mecz. Po pierwszej odsłonie gry żółto-niebiescy prowadzili czterema bramkami. Wynik otworzył po rzucie rożnym już w 14 min. Ozimek. W 34 min. do sieci trafił Kotowicz, w 40 Sawicki, a w 45 bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Bełz.

Pewne prowadzenie pozwoliło na spokojne utrzymywanie rezultatu przez Arkowców. Nie miało jednak wpływu na tempo gry. Podopieczni Krzysztofa Janczaka nie zamierzali kończyć strzelania, czego efektem były dwa kolejne trafienia Ozimka (w 49 min. po rzucie wolnym oraz w 61 min. po dośrodkowaniu z prawego skrzydła). Własnej dekoncentracji muszą młodzi Arkowcy przypisać dwa trafienia dla gości – w 63 min. oraz w rzutu karnego w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

– Bez wątpienia cieszy nas bardzo dobra pierwsza połowa. Widać było w niej dużą poprawę naszych działań przy stałych fragmentach oraz w grze ofensywnej – 3 bramki w ataku w tej części meczu. Graliśmy agresywnie i konsekwentnie w ofensywie, jak i defensywie. Od początku drugiej połowy nasi zawodnicy nie zwalniali tempa, dzięki czemu zdobyliśmy następne dwie bramki. Żałować należy, że brak koncentracji w końcowej części meczu spowodował utratę dwóch bramek. Musimy uczyć się i doskonalić umiejętność utrzymywania gry przez cały czas trwania meczu.