06.10.2022

Centralna Liga Juniorów: Wygrana w zaległym meczu z Lechem

W zaległym spotkaniu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 Arka pokonała na Narodowym Stadionie Rugby Lecha Poznań 2:1 (2:0). Gole dla żółto-niebieskich zdobyli Marcel Szymański oraz Adrian Łyszkiewicz-Dustet.

Centralna Liga Juniorów U19 – 7zakegły mecz 7. kolejka

Arka Gdynia - Lech Poznań 2:1 (2:0)

Bramki: Szymański 34’ (k.), Łyszkiewicz-Dustet 35’ – Tomczyk 63’

Żółte kartki: Babś, Jurkiewicz, Galiński, Zieliński, Jasiński

Czerwone karki: Górecki (70')

Arka U19: Gołoś – Jasiński, Górecki, Mikulski, Siekierski, Krause (90’ Puścikowski), Zieliński, Predenkiewicz (65’ Jurkiewicz), Łyszkiewicz-Dustet (73’ Galiński), Babś (70’ Nawrocki), Szymański (73’ Kukuruza)

Do zdobycia kompletu oczek wystarczyły naszym piłkarzom zaledwie… dwie minuty, ale także twarda walka w osłabieniu, gdy musieli w II połowie grać w dziesiątkę.  W 28 min. wydawało się, że Szymański faulowany był w polu karnym. Sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia w tej sytuacji, ale w 33 min. nie miał już żadnych wątpliwości. Gola po faulu na Łyszkiewiczu-Dustecie zdobył Szymański.

Minutę później faulowany wcześniej Łyszkiewicz-Dustet osobiście zapakował piłkę do siatki podwyższając prowadzenie po asyście Babsia. Nasi piłkarze minutę później mogli zdobyć kolejną bramkę, jednak uderzenie Krause obronił bramkarz Lecha.

W drugiej odsłonie goście zdobyli kontaktową bramkę. W 63 min. Gołosia pokonał Tomczyk. Sytuacja naszego zespołu pogorszyła się w 70 min. po tym, jak Górecki obejrzał czerwony kartonik i musiał opuścić murawę. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Arkowcy mogli jednak podwyższyć prowadzenie. W dobrej sytuacji znalazł się Kukuruza po podaniu Galińskiego, ale w tej sytuacji zabrakło odrobiny szczęścia. Nie zmąciło to jednak nastrojów naszych piłkarzy, którzy chwilę później mogli unieść ręce w geście triumfu.

Podopieczni Robert Wilczyńskiego zajmują 11 pozycją z dorobkiem 10 punktów. Kolejne spotkanie zagrają u siebie z Legią Warszawa w niedzielę o g.17.00.

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Cieszy wygrana. Przede wszystkim to była bardzo dobra 1 połowa w naszym wykonaniu. Potem wynik 2:0 za bardzo nas rozluźnił, szczególnie w obronie, co sprokurowało gola kontaktowego. Dodatkowo czerwona kartka pokrzyżowała nam plany. Na szczęście ostatnie 20 minut zagraliśmy skutecznie w obronie i brawa dla całego zespołu za dowiezienie ważnych 3 punktów do końcowego gwizdka.