12.10.2021

Grała młodzież: Zwycięstwa drugiego zespołu i juniorów starszych

Cenne zwycięstwa na własnym boisku zanotowały w ten weekend nasze rezerwy oraz juniorzy starsi.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 10. kolejka

Arka II Gdynia - Orkan Rumia 2:1 (0:1)
Bramki: Kroczyński 67', Ryk 69' - Dettlaff 30'

Arka II: Molenda - Ślesicki, Rusnak, Zaryczański (63' Capar), Mirończuk, Stępień (46' Hebel), Zamarripa (46' Ryk), Pyrek (63' Trela), Przyborowski - Kroczyński (82' Żuber)

Nasz drugi zespół odniósł domowe zwycięstwo nas Orkanem Rumia, choć do przerwy w Gdyni prowadzili rywale. W 30 min. Dettlaff głową trafił do siatki po dograniu z rzutu wolnego. Arka mogła szybko wyrównać za sprawą Pyrka, ale jego uderzenie z dystansu, po rękach bramkarza, zatrzymało się na poprzeczce. W drugiej połowie żółto-niebiescy w ciągu 2 minut odwrócili losy meczu. W 67 min. wyrównał Kroczyński, który ładnie obrócił się z piłką w polu karnym i przymierzył w długi róg. Chwilę później Capar miękko dośrodkował z lewej strony do wbiegającego Ryka, a ten uprzedził bramkarza i strzałem głową zapewnił drużynie trenera Macieja Cieślika komplet punktów. Arka mogła jeszcze zdobyć trzecią bramkę, lecz Trela przy sytuacyjnym uderzeniu trafił w słupek.

Za tydzień Arka II zagra na wyjeździe z Kaszubią Kościerzyna.

Centralna Liga Juniorów U18 - 9. kolejka

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)
Bramki: Łyszkiewicz-Dustet 71' (k.), Kroczyński 90'

Arka: Gołoś - Tomal, Nawrocki, Tandecki, Lipkowski, Zieliński, Galiński, Predenkiewicz, Skóra (83' Kroczyński), Łyszkiewicz-Dustet (85' Bojarczuk), Szymański (62' Krause)

Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego odnieśli cenne zwycięstwo nad Jagiellonią i dzięki temu zbliżyli się w tabeli CLJ do zespołu z Podlasia na 1 pkt. Kwestia wyniku końcowego rozstrzygnęła się w drugiej połowie, kiedy to Arkowcy dwukrotnie znaleźli sposób na pokonanie bramkarza rywali. Pierwszą bramkę zdobył Łyszkiewicz-Dustet, który wykorzystał rzut karny. Zwycięstwo Arki przypieczętował w doliczonym czasie gry Kroczyński po fantastycznej, indywidualnej akcji. Środkowy napastnik wygrał pojedynek z obrońcą, popędził na bramkę niemal od połowy boiska, a po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów stanął "oko w oko" z bramkarzem i wykorzystał swoją okazję strzelając po długim rogu.

Kolejnym rywalem Arki w CLJ U18 będzie Wisła Kraków.

Centralna Liga Juniorów U1 - 8. kolejka

Arka Gdynia - AP Reissa Poznań 1:3 (0:2)
Bramki:  Klimczuk 58' - Słowiński 8', Siemieńczuk 42', Tonder 49'

Arka: Karczewski - Miotk, Buczyło, Kolasa (46' Jurkiewicz, Barbugli (71' Ozimek), Klimczuk, Pniewski (80' Bełz), Rusnak, Gnabasik, Tuliszka (80' Elwart), Abbott (60' Raczyński)

Juniorzy młodsi Arki nie zdołali zrewanżować się drużynie AP Reissa za porażkę z 1. kolejki i ponownie musieli uznać wyższość rywala z Wielkopolski. Już w 8 min. prowadzenie dla gości zdobył Słowiński, a w 42 min. na 2:0 podwyższył Siemieńczuk. Kilka minut po zmianie stron sytuacja naszego zespołu stała się jeszcze trudniejsza, gdyż trzeciego gola dla AP Reissa strzelił Tonder. Żółto-niebiesky starali się "gonić" wynik, ale czujna poznańska defensywa sprawiła, że nasz zespół stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki za sprawą honorowego trafienia, którego autorem był w 58 min. gry Klimczuk.

W tym tygodniu Arka rozegra zaległy mecz z Pogonią Szczecin oraz wyjazdowe spotkanie 9. kolejki. Chemikiem Bydgoszcz.