TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.09.2021

MTB Gdynia Kids już w sobotę

W najbliższą sobotę 18 września gdyńskie lasy i tereny wokół Gdynia Areny ponownie staną się miejscem zmagań najmłodszych miłośników rywalizacji na dwóch kółkach, którzy wystartują w kolejnej edycji MTB Gdynia Kids. Adepci dwóch kółek swoje siły sprawdzać będą mogli na specjalnie przygotowanych trasach, odpowiednich dla ich kategorii wiekowych i poziomu zaawansowania.
 
Zgłoszenia
 
Elektroniczne zgłoszenia zakończyły się 30 sierpnia, ale dla wszystkich, którzy będą chcieli wystartować w zawodach przygotowano dodatkowe 100 pakietów, które będzie można zakupić w dniu imprezy w biurze zawodów mieszczącym się w Gdynia Arenie (wejście od strony Centrum Handlowego Riviera). Biuro funkcjonować będzie w piątek, 17 września, w godzinach 15:00 – 20:00 oraz w sobotę, 18 września, od godziny 8:00 do 12:00. Podobnie jak w kolarstwie – liczy się zasada:  kto pierwszy, ten lepszy, więc nie ma na co czekać. Podczas poprzednich edycji pakiety startowe rozeszły się błyskawicznie. 
  
Pakiety startowe
 
Wszystkie osoby, które zarejestrowały się drogą internetową oraz uiściły opłatę startową, muszą przed wyścigiem odebrać pakiet startowy, w którym znajdzie się numer startowy, do zamocowania na kierownicy oraz chip pomiarowy, który należy umieścić na przednim widelcu roweru. Pakiet startowy, do którego odbioru w imieniu dziecka upoważniony jest jedynie opiekun prawny, będzie można odebrać w biurze zawodów w piątek i w sobotę do 30 minut przed planowym rozpoczęciem każdego z wyścigów. Do odbioru pakietu niezbędna będzie karta startowa (do pobrania z Profilu Zawodnika) oraz dokument tożsamości ze zdjęciem opiekuna prawnego.

Biuro funkcjonować będzie w piątek, 17 września, w godzinach 15:00–20:00 oraz w sobotę, 18 września, od godziny 8:00 do 12:00.
 
 
 
 
Trasy

Dla najmłodszych dzieci – do lat sześciu – Gdyńskie Centrum Sportu zaplanowało dystans MINI o długości około 1,5 km. Do wyboru będą dwie wersje. Trasa uproszczona, która w całości prowadzić będzie utwardzonymi drogami Gdyńskiego Forum Sportu, a także trasa leśna, której fragment zostanie przeprowadzony ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.  

Kolejna trasa, przeznaczona dla dzieci w wielu 7-11 lat – MEDIUM – przeprowadzona będzie na pętli liczącej 3 km i znajdzie się na niej łagodny, leśny fragment, przygotowany specjalnie dla tej kategorii wiekowej. 
Ostatnia kategoria MAXI, której trasa częściowo będzie wiodła leśnymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, przeznaczona będzie dla kolarzy mieszczących się w przedziale wiekowym 12-16 lat. Jej dystans wyniesie 5 km.

Nagrody

Na wszystkich kolarzy, którzy ukończą swoje wyścigi, czekać będą pamiątkowe medale, a dla najlepszych w kategoriach MEDIUM i MAXI nagrody rzeczowe dla pierwszych trójek wśród dziewczyn i chłopców.

Zmiany w ruchu kołowym

Z organizacja zawodów związany są niewielkie zmiany w ruchu. Od 14 do 18 września września do godziny 18:00 zamknięty zostanie parking pomiędzy Gdynia Arenę i CH Riviera.
 
W dniu 18 września 2021 r. w godzinach 6:00–15:00 zamknięte zostaną:
ul. Wołyńska,
ul. Olimpijska,
ul. Wileńska,
ul. Sportowa na odcinku ul. Olimpijskiej do ul. Wileńskiej.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia