13.09.2021

Grała młodzież: Dwie wygrane i porażka

Z cennych zwycięstw odniesionych w miniony weekend na własnym boisku cieszyły dwa nasze zespoły - Arka II oraz juniorzy starsi (U18).

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 6. kolejka

Arka II Gdynia - Wierzyca Pelplin 3:1 (2:0)
Bramki: Siemaszko 2 (28', 71'), Żuber 39' - 55 k.

Arka II: Molenda - Zamarripa (73' Własny), Ślesicki, Memić, Mirończuk (73' Nawrocki), Przyborowski, Sasin, Danch, Stępień (46' Trela), Siemaszko, Żuber (58' Krause)

Arka II w dobrym stylu wróciła do ligowej rywalizacji po pauzie w poprzedniej kolejce i zdobyła komplet punktów w meczu z Wierzycą Pelplin. Do przerwy było 2:0 dla naszej drużyny. W 28 min. Stępień zagrał z prawej strony w pole karne do Siemaszki, który wyprowadził żółto-niebieskich na prowadzenie. 11 minut później oglądaliśmy podobny schemat akcji, tyle tylko, że po lewej stronie boiska. Asystę zanotował Ślesicki, a bramkarza rywali pokonał Żuber. Po zmianie stron goście zdobyli kontaktową bramkę z rzutu karnego, ale to było ich jedyne trafienie. W 71 min. Arka II postawiła "kropkę nad i". Krause popisał się piękną indywidualną akcją, wbiegł z lewej strony w pole karne, znalazł podaniem Siemaszkę, a ten mocnym strzałem ustalił wynik końcowy na 3:1.

W następnej kolejce nasz drugi zespół zagra na wyjeździe z KTS-K Luzino.

Centralna Liga Juniorów U18 - 5. kolejka

Arka Gdynia - UKS SMS Łódź 4:3 (2:1)
Bramki: Tandecki 10', Kościów 38', Soboczyński 59', Łyszkiewicz-Dustet 90' (k.) - Lachowicz 34', Świątkowski 69', Furman 75'

Arka: Gołoś - Tomal, Baranowski, Tandecki, Lipkowski, Staniszewski (60' Romanik), Zieliński (75' Bojarczuk), Kościów (46' Soboczyński), Łyszkiewicz-Dustet, Predenkiewicz, Szymański (60' Kroczyński)

Drugie zwycięstwo z rzędu nie przyszło łatwo naszej drużynie U18, bo mecz z UKS SMS-em Łódź trzymał w napięciu do końca. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Arki, gdyż już w 10 min. Tandecki strzałem głową zdobył pierwszą bramkę. W 34 min. rywale wyrównali po mocnym uderzeniu Lachowicza, ale już kilka minut później prowadzenie odzyskał Kościów po podaniu Predenkiewicza. W 59 min. po szybko rozegranym rzucie wolnym Zieliński zagrał w pole karne, a nadbiegający Soboczyński podwyższył na 3:1. Później niespodziewanie goście doprowadzili do remisu po bramkach Świątkowskiego w sytuacji "1 na 1" oraz Furmana. Ostatnie słowo należało jednak do żółto-niebieskich. W doliczonym czasie gry w polu karnym faulowany był Soboczyński, a Łyszkiewicz-Dustet z 11 metrów zdobył bramkę na wagę 3 punktów.

W następnej kolejce Arka zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Centralna Liga Juniorów U17 - 4. kolejka

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 3:1 (2:0)
Bramki: Lemka 2 (14, 45' k.), Sołkiewicz 90 - Gnabasik 53'

Arka: Depka - Kolasa (46' Barbugli), Jurkiewicz (49' Raczyński), Miotk, Klimczuk, Czarnecki (83' Żmuda), Ozimek (55' Bełz), Gnabasik, Pniewski, Tuliszka, Abbott

Naszemu zespołowi U17 nie udało się zdobyć punktów w derbowym pojedynku z Lechią Gdańsk. W 14 min. wynik spotkania otworzył efektownym uderzeniem Lemka. Ten sam zawodnik w samej końcówce pierwszej połowy wykorzystał rzut karny i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Po zmianie stron Arka szybko zdobyła kontaktową bramkę, a jej autorem był Gnabasik. Żółto-niebiescy do końca walczyli o wyrównanie, jednak w 90 min. Sołkiewicz zdobył trzecią bramkę dla Lechii i ostatecznie rozwiał marzenia naszych zawodników o zdobyczy punktowej.

W 5. kolejce CLJ U17 Arka podejmować będzie w Gdyni drużynę Warty Poznań.