Spośród naszych zespołów młodzieżowych, tylko Arka II zdołała w miniony weekend powiększyć swój dorobek punktowy.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 4. kolejka

Sparta Sycewice - Arka II Gdynia 0:0

Arka II: Molenda – Zamarripa, Zaryczański, Tandecki, Bojarczuk (83’ Bojarczuk), Przyborowski, Rusnak, Mirończuk, Kamiński, Trela (75’ Hebel), Żuber (57’ Luchowski)

Nasz drugi zespół pojechał do Sycewic z zamiarem odniesienia drugiego ligowego zwycięstwa z rzędu. Ostatecznie w starciu z miejscową Spartą nie padła żadna bramka i żółto-niebiescy dopisali do swojego dorobku 1 punkt. Przez 90 minut na murawie oglądaliśmy dużo walki, a po obu stronach widać było wolę wygranej. Arkowcy do końca walczyli o zdobycie zwycięskiej bramki, o czym mogą świadczyć ofensywne zmiany przeprowadzone w drugiej połowie przez trenera Macieja Cieślika. Bramkarz Sparty nie da się jednak pokonać i mecz zakończył się wynikiem 0:0.

W następnej kolejce Arkę II czeka pauza, a za dwa tygodnie mecz u siebie z Wierzycą Pelplin.

Centralna Liga Juniorów U18 - 3. kolejka

Cracovia - Arka Gdynia 3:1 (2:0)

Bramki: Kapek 25’, Wójcik 36’, Ciesielski 90’ - Predenkiewicz 85’

Arka: Gołoś - Capar, Skręta (53’ Kościów), Baranowski, Jasiński, Lipkowski, Staniszewski (67’ Romanik), Zieliński (67’ Łyszkiewicz-Dustet), Galiński (46’ Nawrocki), Predenkiewicz, Kroczyński (55’ Szymański)

Juniorzy starsi Arki nie zdobyli punktów w wyjazdowym meczu z Cracovią. Do przerwy rywale prowadzili różnicą dwóch bramek. W 25 min. Prowadzenie „Pasom” dał strzałem głową Kapek, a nieco ponad 10 minut później na 2:0 podwyższył celnym strzałem z rzutu karnego Wójcik. Żółto-niebiescy w drugiej połowie nie rezygnowali i w 85 min. strzelili gola kontaktowego za sprawą Predenkiewicza, który po zamieszaniu wykorzystał sytuację „sam na sam”. Niestety, Cracovia skutecznie odpowiedziała i w doliczonym czasie gry wynik końcowy na 3:1 ustalił po indywidualnej akcji Ciesielski.

Najbliższa szansa na punkty dla Arki pojawi się w kolejnym meczu wyjazdowym, w którym nasz zespół zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

Centralna Liga Juniorów U17 - 2. kolejka

Arka Gdynia - Chemik Bydgoszcz 3:4 (2:1)

Bramki: Abbott 3 (15', 21', 51') - Klatecki 11', Czesiński 3 (56', 61', 75')

Arka: Karczewski - Tuliszka, Jurkiewicz (70' Kolasa), Jarzyński (46' Maczkowski), Gnabasik (80' Raczyński), Rusnak, Pniewski, Klimczuk (75' Ozimek), Czarnecki, Barbugli (46' Elwart), Abbott

Spotkanie Arki z Chemikiem Bydgoszcz obfitowało się duże emocje i zwroty akcji. Po pierwszej połowie bliżsi zwycięstwa byli żółto-niebiescy, choć już na początku meczu nie wykorzystali oni rzutu karnego. W 11 min. bramkę dla gości zdobył Klatecki, ale w ciągu kilku minut na to trafienie dwukrotnie skutecznie odpowiedział Abbott. W 51 min. ten sam zawodnik podwyższył wynik na 3:1 dla Arki. W kolejnych minutach rywale odwrócili jednak losy spotkania, a w roli głównej wystąpił Jakub Czesiński. Zawodnik Chemika w ciągu niespełna 20 minut skompletował klasyczny hat-trick i zapewnił Chemikowi komplet punktów.

W 3. kolejce CLJ U17 Arka zagra na wyjeździe z FASE Szczecin.