TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kuchnia Wikinga
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

10.05.2020

Arka Gdynia ma nowego właściciela!

Arka Gdynia ma nowego właściciela. 300 tys. akcji od Dominika Midaka odkupił Michał Kołakowski, syn znanego polskiego agenta, Jarosława Kołakowskiego.

 

O problemach finansowych Arki Gdynia mówiło się od dłuższego czasu. Dotychczasowy właściciel klubu - Dominik Midak - nie miał zamiaru dłużej w niego inwestować, jednak nie udawało mu się znaleźć kogoś, kto chciałby przejąć jego akcje. 

 

Od stycznia klub nie otrzymuje też dotacji z miasta, o czym publicznie informował jego prezydent, Wojciech Szczurek. Gdynianie nie otrzymali w ten sposób sześciu milionów złotych, co stanowiło 25 procent ich rocznego budżetu.

 

- Na razie za cel stawiamy sobie odpowiedzialne podzielenie środków, które mamy. Odpowiedzialne, to znaczy takie, które pozwoli nam dotrwać do końca sezonu - mówił nam pod koniec marca prezes Arki, Radomir Sobczak.

Arka Gdynia ma nowego właściciela

W piątek po południu Arka Gdynia wydała oficjalne oświadczenie, w którym zaprezentowała nowych właścicieli klubu. Większościowy pakiet akcji od Midaka kupił Michał Kołakowski, prywatnie syn znanego polskiego menedżera, Jarosława Kołakowskiego.

 

- Nie ukrywam, że będę korzystał z doświadczenia Jarosława Kołakowskiego – prywatnie mojego ojca, a zawodowo menedżera od lat związanego z piłką. Mamy długoterminowe i ambitne plany wobec Arki, jednak zacząć musimy od małych kroków. Deklaruję, że w najbliższych tygodniach dokapitalizujemy spółkę oraz zrobimy wszystko, aby wyjść z obecnego kryzysu i utrzymać się w Ekstraklasie. Zapewniam również pełną gotowość do współpracy z Kibicami, Miastem oraz wszystkimi, którym zależy na Arce - powiedział Michał Kołakowski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

Akcjonariat spółki Arka Gdynia SSA przedstawia się obecnie następująco:

  • Michał Kołakowski – 300 tys. akcji (75 proc. udziałów);
  • Football Club Sp. z o.o. – 80 tys. akcji (20 proc. udziałów);
  • Ejsmond Club Sp. z o.o. – 20 tys. akcji (5 proc. udziałów).

Nowego większościowego właściciela klubu przedstawia jego oficjalna strona: "Michał Kołakowski ukończył kierunek Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe o kierunku International Sports Law w szkole prawa i biznesu ISDE w Madrycie. Przez 5 lat pracował jako Pośrednik transakcyjny uczestnicząc w negocjacjach z zawodnikami oraz klubami piłkarskimi. Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania i obsługi prawnej klubów piłkarskich zdobywał m.in. podczas stażu w angielskim Queens Park Rangers."
Poprzedni Następny

Mapa Strony

|