TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.03.2020

Kołtoń: Wyobrażam sobie scenariusz, że żadna drużyna nie spadnie

Jak rozwiązać problem spadków i awansów w przypadku ewentualnego zakończenia sezonu piłkarskiego w Polsce? Zastanawiali się nad tym dziennikarze i eksperci Polsatu Sport w niedzielnym magazynie Cafe Futbol.

 

- Mogę sobie wyobrazić, że żadna drużyna z Ekstraklasy oraz z Fortuna 1 Ligi nie spadnie - powiedział Roman Kołtoń, Prawda Futbolu.

 

- Sam Zbigniew Boniek twierdzi, że zarząd PZPN-u musi zastanowić się nad tym, co zrobić w takiej sytuacji. Mogę sobie wyobrazić taki scenariusz, że żadna drużyna z Ekstraklasy oraz Fortuna 1 Ligi nie spadnie. Jest to absolutnie nadzwyczajna sytuacja. Ponadto bardzo trudna jeśli chodzi o baraże, bo jeśli przyjmiemy, że nikt nie spada z Ekstraklasy, to rodzi się pytanie, ile drużyn awansuje z Fortuna 1 Ligi? Jeśli uznamy, że dwie, to co z trzecią, która miała awansować po barażach? – zastanawiał się Kołtoń.

 

Swój punkt widzenia na tę sprawę przedstawił także Cezary Kowalski, komentator Polsatu Sport.

 

– Podstawowym kryterium powinny być jak najmniejsze szkody dla poszczególnych klubów. Spadek może okazać się bardzo dotkliwy. Może wiązać to się ze stratą źródła finansowania. Oczywiście trudno będzie znaleźć złoty środek w tej sytuacji. Wydaje mi się jednak, że potrzebna jest tutaj głębsza dyskusja i rozwiązania, które będą jak najmniej krzywdzące – stwierdził.


Redaktor Kołtoń przyznał całkowitą zgodę swojemu przedmówcy.

 

– To całe zamieszanie bez wątpienia najbardziej dotknie spadkowiczów. Przy braku awansu klub się raczej nie rozsypie, ale przy spadku istnieje takie zagrożenie – wtórował Kowalskiemu twórca „Prawdy Futbolu”.

 

A.J., Polsat Sport
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia