14.02.2020

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:0

Ważny mecz w Zabrzu wygrali gospodarze. Mimo długo utrzymującego się bezbramkowego remisu, w końcówce do głosu doszli piłkarze Górnika. Wynik otworzył niezawodny Igor Angulo, który zrewanżował się za zmarnowany rzut karny w pierwszej połowie meczu, a w doliczonym czasie gry rezultat ustalił Paweł Bochniewicz.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 22. kolejka

Górnik Zabrze - Arka Gdynia  2:0 (0:0)

Bramki: Angulo 83', Bochniewicz 90+1'

Górnik: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża - Jirka, Prochazka (89' Koj), Manneh (69' Matras), Jimenez - Wolsztyński (64' Kopacz) - Angulo.

Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Marić, Marciniak - Deja - Młyński, Nalepa, Vejinović (88' da Silva), Jankowski (68' Mihajlović) - Serrarens.

Żółte kartki: Wiśniewski, Sekulić, Angulo - Maghoma, Marciniak, Bednarczyk (na ławce rezerwowych)

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 9468

0 min - po nieudanej inauguracji ligowych zmagań w 2020 roku, w poszukiwaniu punktów Arka wybrała się do Zabrza. O ile przed tygodniem bardzo pechowo musieliśmy wyższość zespołu. który wskoczył wtedy na fotel lidera, o tyle na Śląsku rywalizować będziemy z drużyną z dolnej części tabeli.

0 min - do zdrowia powrócił Mateusz Młyński, więc nie było konieczności ponownego zastosowania szeregu korekt w składzie i ustawieniu drużyny. Poza tym, po pauzie za czerwoną kartkę powrócił Damian Zbozień, więc na "swoją" lewą stronę boiska powrócił Adam Marciniak.

0 min - "Zboziu" odcierpiał za czerwoną kartkę, ale musi być ostrożny, aby za chwilę znów nie pauzować, tym razem za nadmiar kartek żółtych. Damian ma na koncie trzy takie kartoniki, więc kolejne takie upomnienie od arbitra oznaczać będzie kolejny mecz przerwy. W identycznej sytuacji są także Michał Nalepa i Jakub Wawszczyk.

0 min - z powodu nadmiaru żółtych kartek w zespole gospodarzy zabraknie dziś Szymona Matuszka. Zadebiutuje za to Roman Prochazka - Słowak, którego umiejętności bardzo chwali sobie trener Górnika Marcin Brosz.

0 min - sędzią zawodów będzie Szymon Marciniak z Płocka, a z wozu VAR pomagać mu będzie Paweł Gil.

0 min - drużyny pojawiły się już na murawie stadionu w Zabrzu. Arka zagra w swoim podstawowym komplecie strojów, a Górnik w białych koszulkach i granatowych spodenkach.

1 min - początek meczu.

3 min - problemy z udem ma Adam Deja. Szybko, za szybko w tym meczu gościmy na murawie naszych fizjoterapeutów.

4 min - Adam szybko postawiony na nogi i wracamy do gry.

5 min - pierwsza interwencja Steinborsa. Mimo ostrego kąta o strzał pokusił się Janża, ale Łotysz nie dał się zaskoczyć. Będzie jednak korner.

5 min - zagranie tyłem głowy Angulo i piłka spadła na górną część naszej poprzeczki!

7 min - kilkudziesięciometrowy rajd Jimeneza przynosi Górnikowi rzut rożny.

8 min - nasz zespół spokojnie wybronił się ze stałego fragmentu gry.

10 min - szybka akcja prawym skrzydłem gospodarzy. Sekulić płaskim zagraniem w pole karne szukał Angulo, ale ten był dokładnie przypilnowany przez Maricia.

12 min - z rzutu wolnego Nalepa dośrodkował w pole karne Górnika. Odrobinę za nisko posłana piłka padła łupem zawodników z Zabrza.

14 min - świetna akcja Arki na lewym skrzydle. Jankowski głową uruchomił Marciniaka, który miał dużo miejsca i wbiegł z piłką w pole karne, ale próba zagrania przed bramkę została zablokowana!

16 min - rzut karny dla Górnika! Błąd w naszej obronie, Steinbors podał do Maghomy, który został zaatakowany przez Wolsztyńskiego, a Anglik ratował się faulem! Dodatkowo żółta kartka dla Chrisa.

17 min - Angulo... i nie ma gola! Hiszpan trafił w zewnętrzną stronę lewego słupka naszej bramki!

21 min - faul na Jankowskim daje nam rzut wolny w bocznej strefie boiska z szansą na dośrodkowanie pod bramkę gospodarzy.

22 min - niezłe dośrodkowanie Vejinovicia, ale jednak bronią się zabrzanie.

23 min - Vejinović kapitalnie przejął piłkę 35 metrów od bramki Górnika i po zrobieniu kilku kroków pokusił się o strzał! Piłka poszybowała jednak w środek bramki i Chudy pewnie chwycił futbolówkę.

25 min - strzał z dystansu Wolsztyńskiego spokojnie wyłapuje Pavels Steinbors.

26 min - zagotowało się w naszym polu karnym! Angulo wypracował sobie pozycję pod linią końcówą i zdołał zagrać przed bramkę, gdzie w ostatniej chwili zablokowany został strzał Wolsztyńskiego!

28 min - po faulu Dei na Wolsztyńskim szansę na dośrodkowanie z rzutu wolnego mają gospodarze.

29 min - skutecznie wybijamy piłkę po centrze Janży.

32 min - strącenie, a nie strzał, przez Młyńskiego sfinalizowało dośrodkowanie Marcianiaka na 15 metr.

33 min - Zbozień wybija głową na rzut rożny piłkę, którą posłał w naszą szesnastkę Angulo.

34 min - znów bez zagrożenia naszej bramce po zagraniu z narożnika boiska.

38 min - Vejinović w ostatniej chwili wygarnął piłkę spod nóg Wolsztyńskiego w naszym polu karnym...

40 min - Marić znów świetnie przed własną bramką! Przeciął zagranie pod bramkę Jimeneza.

41 min - zabrzanie sfaulowali Deję przy własnym rzucie rożnym i sędzia przerwał grę.

44 min - strzał z dystansu Nalepy odbija się od Jirki i mamy rzut rożny.

44 min - Maghoma sięgnął piłkę zagraną przez Vejinovicia, ale górnicy nie pozwolili, aby piłka zagrana przez Anglika spadła pod nogi któregoś z gdynian.

45+1 min - w końcówce mamy rzut wolny dla Arki z 20 metrów. Żółta kartka dla Wiśniewskiego.

45+1 min - piłka po strzale Vejinovicia minęła mur zabrzan, ale Chudy nie popełnił błędu i złapał piłkę!

PRZERWA - trudno o lepszą okazję do zdobycia gola niż rzut karny. Superstrzelec Górnika Igor Angulo jednak spudłował, a ponieważ w innych sytuacjach także zawodziła skuteczność piłkarzy obu drużyn, do przerwy mamy wynik bezbramkowy. W tym meczu wszystko może się jeszcze zdarzyć. Oby nasi zawodnicy wyciągnęli wnioski z tego, co wydarzyło się w pierwszych trzech kwadransach i naleźli sposób na pokonanie Chudego.

46 min - gospodarze wznowili mecz.

48 min - bardzo niecelny strzał z dystansu Manneha.

49 min - Maghoma! Znakomicie zablokował Wolsztyńskiego 5 metrów przed naszą bramką!

52 min - dośrodkowanie Zbozienia w pole karne wybijają obrońcy Górnika.

52 min - w odpowiedzi niebezpieczny atak w wykonaniu gospodarzy. Dużo metrów z piłką przy nodze przebiegł Sekulić, ale jego strzał z 16 metrów został zablokowany. Próbował jeszcze zagrozić naszej bramce Jirka, ale był na pozycji spalonej.

54 min - niecelne uderzenie z dystansu Serrarensa.

55 min - znów niebezpiecznie w naszym polu karnym, piłka trafia w rękę Zbozienia, ale nie ma mowy o rzucie karnym!

56 min - precyzyjne dośrodkowanie Vejinovicia w pole karne, uderza głową Jankowski, ale pudłuje! Ależ szkoda!

61 min - żółta kartka dla Sekulicia oraz Marciniaka. Dla naszego kapitana to siódma kartka w sezonie.

62 min - Steinbors skutecznie wypiąstkował dośrodkowanie Manneha.

63 min - minimalnie niecelny strzał Angulo z dystansu.

64 min - pierwsza zmiana w tym meczu, za Wolsztyńskiego pojawił się na boisku Kopacz.

65 min - niecelny strzał z dystansu oddał Zbozień.

68 min - jest też zmiana w Arce. Schodzi Jankowski, a w jego miejsce pojawia się Mihajlović.

69 min - Matras zmienia Manneha w zespole Górnika.

70 min - niedokładne zagranie Vejinovicia z rzutu wolnego. Szkoda, bo mogło być groźnie pod bramką gospodarzy.

71 min - Janża posłał piłkę w nasze pole karne, nie sięgnął jej żaden z Arkowców, ale nie sięgnął jej też Angulo!

72 min - kapitakne wyjście z bramki Steinborsa, który w ostatniej chwili wyprzedził Angulo!

75 min - rzut rożny dla Górnika Zabrze.

75 min - Bochniewicz był bliski zdobycia gola! Kapitalnie wyskoczył do piłki posłanej z naroznika przez Janżę, ale posłał piłkę pół metra nad poprzeczką!

78 min - żółta kartka dla Angulo za zagranie ręką.

80 min - Marić niepodzielnie panuje w naszym polu karnym. Kolejny raz wybija piłkę zagrywaną pod bramkę Steinborsa.

83 min - gol dla Górnika. Igor Angulo mimo ostrego kąta zdecydował się na strzał i trafił...

88 min - da Silva zmienia Vejinovicia

89 min - Koj pojawia się na boisku za Prochazkę.

89 min - Angulo poślizgnął się tuż przed oddaniem strzału w obrębie naszego pola karnego.

90+1 min - rzut rożny dla Górnika. Wykona go oczywiście Janża.

90+1 min - Steinbors odbija strzał z bliska Matrasa, ale Bochniewicz szybko dobija z kilku metrów. 2:0 dla Górnika.

90+4 min - Nalepa z rzutu wolnego centrował pod bramkę Górnika, ale tam żaden z Arkowców nie wywalczył sobie miejsca strzału.

90+5 min - i znów centruje Nalepa z rzutu wolnego, ale tym razem piłka mienia kierunek lotu po odbiciu się od muru.

KONIEC - Górnik rozstrzygnął losy spotkania w jego końcówce. Igor Angulo zrewanżował się za pudło z jedenastu metrów z pierwszej odsłony meczu i po raz pierwszy strzelił gola Arce. W doliczonym czasie gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie i ostatecznie sięgnęli po komplet punktów. Szkoda tej porażki, ale do końca sezonu jeszcze 15 spotkań i sporo okazji, aby poprawić naszą sytuację w tabeli.