02.08.2019

Arka Gdynia - Korona Kielce 1:1. Gol marzenie Adama Dei

Przepiękne trafienie Adama Dei okazało się golem na wagę punktu. Arka zremisowała z Koroną 1:1 i otworzyła swój dorobek punktowy w sezonie. Prowadzenie gosciom przed przerwą dał Jakub Żubrowski.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 3. kolejka

Arka Gdynia - Korona Kielce 1:1 (0:1)

Bramki: Deja 51' - Żubrowski 17'

Arka: Steinbors - Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak - Deja, Busuladzić - Antonik (80' Skhirtladze), Nalepa, Aankour (66' Młyński) - Serrarens

Korona: Sokół - Gardawski, Kovacević, Marquez, Dziwniel - Gnjatić (74' Zalazar), Żubrowski, Cebula, Pacinda, Pućko (60' Skrzecz) - Papadopulos (69' Duranović).

Żółte kartki: Busuladzić - Gardawski, Cebula, Żubrowski, Marquez, Gnjatić, Duranović.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 7345

0 min - mimo porażki w Szczecinie, Arka zaprezentowała się z dobrej i strony, więc trener Zieliński postanowił nic nie zmieniać w wyjściowym składzie swojej drużyny.

0 min - naszym rywalem jest dziś Korona, która zainaugurowała sezon wygraną na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, po czym w drugiej kolejce musiała uznać w Kielcach wyższość Legii Warszawa. Mecz z wicemistrzem Polski był dla Korony bardzo pechowy, bo losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry.

0 min - w naszym zespole jest dwóch zawodników, którzy mają za sobą grę w zespole Korony. Są nimi Nabil Aankour i Goran Cvijanović, którzy do naszego trafili prosto z Kielc.

0 min - arbitrem w dzisiejszym meczu jest Krzysztof Jakubik z Siedlec, natomiast w wozie VAR zasiadł Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

0 min - przy dźwiękach Roty oba zespoły wyszły na murawę. Arka na żółto-niebiesko, goście w białych kompletach strojów.

0 min - kibice zaintonowali Mazurka Dąbrowskiego. Wszyscy pamiętamy o bohaterstwie Powstańców Warszawy.

1 min - początek spotkania. Rozpoczęli Arkowcy, którzy w pierwszej połowie atakować będą bramkę przed trybuną "Górka"

2 min - Arka zaczęła z animuszem. Zepchnęła gości do swojego pola karnego, ale nie udało się wypracować pozycji strzeleckiej.

3 min - Pacinda rozegrał akcję Korony. Zagrał na prawo do Pućki, który po wejściu w nasze pole karne oddał niecelny strzał.

4 min - wrzucona piłka w pole karne Korony spadła pod nogi Dancha, który naciskany przez obrońcę zdołał wywalczyć korner dla naszej drużyny.

5 min - Nalepa wykonał rzut rożny. Kielczanie wybili piłkę daleko po za swoje pole karne

7 min - dobrze spisał się Danch tym razem w defensywie. Dwukrotnie zablokował dośrodkowania Dziwniela.

9 min - świetne podanie Cebuli w nasze pole karne, gdzie zza pleców naszej obrony wyskoczył Papadopulos. Na szczęście Czech nie zdołał skierować piłki w światło naszej bramki!

11 min - trwa oblężenie naszego pola karnego. Gardawski zagrał w pole karne do Papadopulosa, ten nieczysto trafił w piłkę, ale doszła ona do Pacindy, który nieco zaskoczony nie potrafił oddać celnego strzału z pięciu metrów!

14 min - będzie rzut rożny dla Arki.

15 min - korner wykonał Nalepa. Ależ było gorąco! Trzykrotnie goście blokowali strzały oddawane w obrębie pola karnego, aż w końcu zza linii szesnastego metra uderzył Aankour, lecz mocno chybił!

16 min - doskonałą okazję miał Nalepa, idealnie wyłożył mu piłkę z prawego skrzydła Serrarens, ale Michał uderzył obok bramki!

17 min - gol dla Korony! Składna akcja gosci, którzy wymienili podania na jeden kontakt, co w efekcie dało Żubrowskiemu sytuację oko w oko ze Steinborsem, a chwilę później gola dla gości! Asysta Pućki.

23 min - ostre wejście Gardawskiego w nogi Nalepy i żółta kartka dla zawodnika gości.

25 min - ładne uderzenie Dei po tym, jak przyjął piłkę zagraną z rzutu wolnego przez Nalepę. Uderzenie z 16 metrów odbiło się od zewnętrznej części słupka i piłka opuściła pole gry!

27 min - po wrzuceniu piłki z autu w pole karne przez Zbozienia, dwa razy uderzenie Aankoura było zablokowane! Gdy oddał strzał Marciniak, piłka ponownie trafiła w nogi obrońców!

30 min - znów stały fragment dla Arki, który pozwoli Nalepie wrzucić piłkę w pole karne gości.

31 min - kielczanie wybili piłkę pod nogi Serrarensa stojącego na 17. metrze. Ten przełożył sobie piłkę na prawą nogę, uderzył technicznie, ale minimalnie chybił!

35 min - dośrodkowanie Marciniaka goście wybijają na rzut rożny.

36 min - Serrarens z siedmiu metrów uderza ponad poprzeczką! Wybitą piłkę przez kielczan przejął Busuladzić, zagrał do Anronika, który podał wzdłuż bramki, a nasz napastnik zaprzepaścił okazję na wyrównanie!

39 min - mocny strzał Pacindy z 27 metrów broni Steinbors.

40 min - niewiele brakowało a Zbozień zanotowałby trafienie samobójcze! Główkował przy dośrodkowaniu pod naszą bramkę, a lot piłki na poprzeczkę sparował Steinbors!

44 min - żółta kartka dla Cebuli za faul na Dei.

45 min - znów faulowany Deja, tym razem "żółtko" dla Żubrowskiego.

45 min - Sokół pofrunął w swoim polu karnym i chwycił piłkę zagraną z rzutu wolnego przez Nalepę.

PRZERWA - gdyby Arkowców nie zawodziła skuteczność, do przerwy cieszylibyśmy się z prowadzenia. Niestety piłka wciąż nie chce wpaść do bramki naszych rywali, a ci potrafili zaskoczyć gdyńskich obrońców, więc znów musimy gonić wynik. Doskonałe okazje na zdobycie pierwszej bramki w tym sezonie dla żółto-niebieskich mieli Nalepa i Serrarens. Szczęście mógł dać także Aankour, ale jego uderzenia trafiały w nogi kielczan. Do poprawki skuteczność - gdy ten element zafunkcjonuje, Arka powinna zdobyć dziś punkty.

46 min - spotkanie wznowione. Oba zespoły bez zmian w składach przystąpiły do drugiej połowy.

47 min - żółta kartka dla Marqueza.

48 min - rzut rożny dla Arki. W narożniku Nalepa.

49 min - niestety piłka posłana przez Michała wprost w ręce Sokoła.

49 min - żółta kartka dla Busuladzića, za faul 23 metry przed naszą bramką. Okazja dla gości z rzutu wolnego.

50 min - strzał z wolnego Żubrowskiego poszybował metr nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Steinborsa.

51 min - ależ urwał!!! Przepiękny strzał Adama Dei z 25 metrów w samo okienko! Mamy wreszcie pierwszego gola w sezonie i remis w tym spotkaniu!

53 min - Korona będzie miała rzut wolny z prawej strony naszego pola karnego.

53 min - dobrze wybroniliśmy zagranie Żubrowskiego w naszą szesnastkę.

57 min - Cebula przejął piłkę i oddał strzał z 22 metrów. Metr ponad bramką.

59 min - Nalepa dopadł piłkę na linii 16. metra i pokusił się o techniczny strzał, który minimalnie minął prawy słupek bramki Sokoła! Gdyby to wpadło, mielibyśmy drugą kandydatkę do bramki kolejki...

60 min - Skrzecz zmienia Pućkę!

62 min - rzut rożny dla kielczan. Spokojnie wybijamy piłkę zacentrowaną przez Pacindę.

66 min - pierwsza zmiana w Arce. Schodzi Aankour, a w jego miejsce pojawia się Młyński.

67 min - żółta kartka dla Gnjatića.

68 min - rzut wolny wykonał Nalepa. Posłał piłkę na głowę Marciniaka, a ten zagrał pod bramkę Korony, gdzie spokojnie chwycił ją Sokół.

69 min - zmienia po raz drugi trener Lettieri. Zszedł Papadopulos, a wszedł Duranović.

72 min - Antonik był bliski do wykorzystania błędu w defensywie Korony! Nieporozumienie obrońców i bramkarza, ale Kamil był obrócony tyłem do bramki i nie zdołał oddać strzału!

74 min - Zalazar zmienił Gnjatića.

75 min - nie-do-wia-ry! Krótkie rozegranie przez Arkę rzutu wolnego, wyłożona piłka Dei na strzał, który huknął z 25 metrów w słupek!

77 min - to nie jest dzień Antonika. Szybka akcja Arki - Busuladzić zagrywa do Kamila na prawe skrzydło, ale ten nie zdołał opanować zdawało się prostej piłki!

78 min - Duranović wszedł bardzo ostro w nogi Steinborsa! Pavels zdążył wybić piłkę przed napastnikiem Korony, ale naraził się na faul. Potrzebna pomoc medyczna. Żółta kartka dla Duranovića.

80 min - Antonik opuszcza plac gry. w Jego miejsce pojawia się Davit Skhirtladze.

82 min - rajd Cebuli zakończył się jego strzałem z 20 metrów wprost w Steinborsa!

83 min - rzut wolny dla Arki z odległości ok. 32 metrów na wprost bramki Sokoła.W pobliżu piłki oczywiście Deja.

84 min - było podanie do Dei, ale ten zdecydował się tym razem na dośrodkowanie. Wybili piłkę goście.

86 min - trwa napór Arki. Zagranie Dei przynosi nam rzut rożny.

87 min - po kornerze mieliśmy okazję na strzał z dystansu. Uderzenie Skhirtladze zostało jednak zablokowane.

88 min - teraz próba strzału Nalepy zza pola karnego nieudana. Piłka minęła światło bramki o ok. metr.

89 min - kolejny korner. Arka nie opuszcza pola karnego Korony.

90 min - znów finalizujemy rzut rożny strzałem sprzed pola karnego. Tym razem niecelnie próbował szczęścia Młyński.

90+1 min - nieudana próba dośrodkowania Skhirtladze z lewego skrzydła. Szkoda, bo akcja wyprowadzana przez Młyńskiego i Nalepę zapowiadała się ciekawie.

90+2 min - Zalazar sfaulował Serrarensa na 30 metrze. Znów okazja dla Arki z rzutu wolnego.

90+2 min - Deja uderzył bezpośrednio z wolnego po ziemi, lecz w środek bramki, czym nie sprawił problemów Sokołowi.

90+3 min - Arka próbuje jeszcze coś zmienić, ale Korona skutecznie zapobiega zagrożeniu swojej bramce.

KONIEC - druga połowa przyniosła Arce pierwszego gola w sezonie i pierwszy punkt. Ten gol był wyjątkowej urody, bo Deja umieścił piłkę w samym okienku bramki, oddając strzał z 25 metrów. Zresztą mógł swój wyczyn powtórzyć, gdy z tego samego miejsca trafił w słupek. Po zmianie stron kielczanie ograniczyli się właściwie do obrony i dziś pozwoliło im to wywieźć z Gdyni jeden punkt.