20.06.2019

Arka II pokonała Kaszubię. Relacja

Arka II pokonała Kaszubię Kościerzyna 3:1 w meczu 37. kolejki IV ligi RWS Investment Group. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Wilczyński oraz Kamiński i Urbański, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie.

IV liga RWS Investment Group - 37. kolejka

Arka II Gdynia - Kaszubia Kościerzyna 3:1 (1:0)
Bramki:
Wilczyński 36', Kamiński 77', Urbański 90' - Siemko 59'

Arka II: Rejman - Parulski, Stec, Matys, Tomczak - Nowicki, Bohm - Gniadecki (77' Urbański), Faltyński (64' Zbiranek), Goyke (64' Przyborowski) - Wilczyński (74' Kamiński)

Żółte kartki: Bohm - Krysiński
Sędzia: Łukasz Karski (Pomorski ZPN)
Widzów: 150

Kibice zgromadzeni na Narodowym Stadionie Rugby zobaczyli w meczu Arki II z Kaszubią cztery bramki. W pierwszym kwadransie obie drużyny stworzyły sobie po jednej groźnej sytuacji. W 6 min. Wilczyński uderzał z ostrego kąta po prostopadłym podaniu Parulskiego, ale bramkarz gości odbił piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi Rejmana próbował zaskoczyć strzałem z dystansu Wenta. W 36 min. Arkowcy objęli prowadzenie. Zza pola karnego uderzał Faltyński, a niepewną błąd bramkarza wykorzystał Wilczyński, który dopadł do odbitej piłki i prawą nogą skierował ją do siatki. Jeszcze przed przerwą mógł wyrównać Krysiński, jednak uderzył niecelnie.

Od początku drugiej połowy dominowała Kaszubia, która kilka razy zagroziła bramce Arki. Ataki gości przyniosły efekt w 59 min., gdy Siemko uderzył celnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i doprowadził do remisu. Po chwili zaś Rejman dobrze obronił mocny strzał Bujnowskiego. Po ok. 20 minutach przewagi rywali do głosu ponownie doszli Arkowcy. Lewą stroną ładnie przedarł się Wilczyński i zagrał wzdłuż bramki, ale Bohm nie zamknął skutecznie akcji swojego kolegi.

W 74 min. na boisku w miejsce Wilczyńskiego pojawił się Bartosz Kamiński. Już trzy minuty później ten zawodnik popisał się sprytnym strzałem głową po rzucie wolnym i wyprowadził Arkę na prowadzenie 2:1. Do końca meczu goście próbowali odrobić straty, ale brakowało im precyzji lub dobrze w bramce spisywał się Rejman. Arkowcy natomiast w doliczonym czasie gry podstawili kropkę nad "i" po akcji rezerwowych. Prostopadłe podanie od Zbiranka wykorzystał Urbański, który piękną podcinką ustalił wynik końcowy. Była to bramka nr 100 naszego drugiego zespołu w tym sezonie IV ligi.

W niedzielę Arka II zakończy rozgrywki 2018/19 meczem wyjazdowym z Jantarem Ustka.