09.03.2019

Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:2. Znowu jedną bramką...

Po raz trzeci z rzędu Arka przegrywa w Gdyni 1:2. Tym razem wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu, ale znów to rywale jako pierwsi dwukrotnie posyłali piłkę do naszej bramki. Wynik otworzył Carlitos, a podwyższył Kulenović. Bramkę dla Arki zdobył Jankowski.

Lotto Ekstraklasa - 25. kolejka

Arka Gdynia  - Legia Warszawa 1:2 (0:0)

Bramki: Jankowski 68' - Carlitos 59', Kulenović 64'

Arka: Steinbors - Zbozień (14' Socha), Maghoma, Marić, Marciniak - Deja, Vejinović - Jankowski, Janota, Olczyk (68' Zarandia) - Kolev (73' Siemaszko)

Legia:  Majecki - Stolarski, Jędrzejczyk, Wieteska, Hlousek - Martins (74' Astiz), Cafu - Kucharczyk, Carlitos (68' Agra), Nagy (80' Medeiros) - Kulenović

Żółte kartki: Socha - Martins, Cafu

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 7129

0 min - z coraz większą tęsknotą wypatrujemy punktów w 2019. Wciąż czekamy w Gdyni na pierwszą zdobycz, a jeśli dziś mielibyśmy złą serię zakończyć, to musielibyśmy wygrać z aktualnym Mistrzem Polski. W ostatnich latach z Legią Warszawa nie szło nam najgorzej, więc z pewnością nie stoimy na straconej pozycji.

0 min - do składu Arki powraca Aleksandar Kolev. Zawodnik, którego trenerowi Smółce mocno brakowało, dlatego liczymy, że dziś jego zespół zafunkcjonuje na miarę jego oczekiwań.

0 min - w wyjściowej jedenastce zabraknie dziś Luki Zarandii. Gruzin przez cały miniony tydzień chorował, przyjmował leki, więc jego nieobecność w wyjściowej jedenastce jest w pełnie zrozumiała.

0 min - jedynym zagrożonym zawodnikiem Arki czwartą żółtą kartką jest Michał Nalepa, który spotkanie rozpocznie w roli rezerwowego. W jego miejsce w wyjściowej jedenastce wskoczył Marko Vejinović i uczynił to z powodzeniem, bo kibice po meczu w Poznaniu uznali go najlepszym zawodnikiem w naszym zespole.

0 min - sędziować dziś będzie Piotr Lasyk z Bytomia. Arbitrem VAR z kolei jest dziś Bartosz Frankowski.

0 min - z głośników płynie już "Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto-niebiesko". Oby rzeczywiście świat kibiców Arki został pomalowany w te najpiękniejsze barwy!

0 min - a teraz Rota. Legia w szarych kompletach strojów, Arkowcy na żółto-niebiesko.

1 min - mecz rozpoczęty!

1 min - zaczęło się od dośrodkowania Janoty z lewego skrzydła. Majecki pewnie chwycił piłkę.

2 min - w odpowiedzi akcja indywidualna Cafu i jego strzał z 25 metrów. Bardzo nieudany.

4 min - wrzutkę Kucharczyka z autu w nasze pole karne wybijają na spółkę Steinbors z Marciniakiem.Łotysz wypiąstkował wprost pod nogi naszego kapitana, a ten wyekspediował piłkę poza szesnastkę.

9 min - Arka w ataku pozycyjnym. Jankowski niestety zbyt mocno zagrał do wybiegającego na pozycję Zbozienia i piłka uciekła na linię końcową. Co gorsza, o pomoc masażystów woła nasz obrońca. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

11 min - strzał Kucharczyka z dystansu broni Steinbors. Zbozień tymczasem próbuje wrócić na boisko, ale już widać, że nic z tego nie będzie. Będzie zmiana.

14 min - Kulenović oddał płaski strzał z 14 metrów z okolic narożnika pola karnego Dobrze interweniuje Steinbors!

14 min -  Tadeusz Socha już na boisku. Teraz on będzie pracował na prawej obronie.

20 min - korner dla Arki. Do narożnika zmierza Vejinović wraz z Janotą.

20 min - dośrodkował Marko, ale Stolarski bezpiecznie wybił piłkę głową daleko poza szesnastkę.

22 min - po faulu na Kulenoviću, goście będa mieli okazję na dośrodkowanie w nasze pole karne ze stałego fragmentu.

22 min - no i było groźnie, bo centra Martinsa spadła na głowę Wieteski, lecz ten chybił!

24 min - Arka akcji zakończyła się niedokładnym podaniem na lewej stronie boiska, a goście przekuli to w kontrę. Znów faulowany był Kulenović niemal w tym samym miejscu boiska, co 2 minuty temu.

25 min - ponownie niebezpieczna piłka posłana przez Martinsa, ale tym razem przydały się centymetry Maghomy, który wybił piłkę.

26 min - kolejny atak Arki, tym razem wrzut z autu w pole karne wykonał Marciniak. Ponownie jednak Legia przekuła to w kontrę, która tym razem zakończyła się złą próbą dogrania w pole karne przez Kucharczyka.

29 min - z lewej strony pola karnego Legii faulowany był Kolev. Rzut wolny wykonał Vejinović, lecz piłkę posłaną na dobrym pułapie wybił Wieteska.

31 min - dośrodkował z prawej strony Socha, lecz piłka wpadła w ręce Majeckiego.

33 min - potworne zamieszanie w polu karnym Legii po dośrodkowaniu Marcianiaka z lewej strony. Podbił piłkę Jankowski, a po chwili Kolev był bliski do skorzystania z błędu Majeckiego i obrońców Legii, lecz nie sięgnął piłki, która przypadkowo odbiła się w jego pobliżu. Ucierpiał Majecki.

35 min - po interwencji sztabu medycznego bramkarz Legii wraca do gry.

37 min - Socha nie dał się nabrać na drybling Nagy'ego, ale będzie korner dla gości.

38 min - krótkie rozegranie stałego fragmentu gry przez Legię, ale centra posłana w pole karne wpadła w rękawice Steinborsa.

39 min - dobra akcja Arki, zakończona strzałem z dystansu Vejinovića. Niestety bardzo nieudanym.

40 min - a teraz o strzał z dystansu pokusił się Maghoma! Siła potężna, ale z precyzją nie było najlepiej.

42 min - złe wybicie Maghomy i Legia w liczebnej przewadze wpadła z piłką w nasze pole karne. Na szczęście próby strzałów dwukrotnie udało się zablokować!

45+2 min - Szybko Legia przeniosła piłkę pod nasze pole karne, na 20 metrze dwukrotnie przewracali się jej zawodnicy, ale za każdym razem sędzia puszczał grę, po piłka trafiała pod nogi naszych rywali. Ostatecznie udało się wybić piłkę, ale pretensje gości do arbitra były niemałe.

PRZERWA - po raz pierwszy w tym roku do przerwy Arkowcy uniknęli straty bramki, co nie wzięło się z przypadku. Nasi piłkarze są skoncentrowani, popełniają mało prostych błędów i skutecznie unikają poważnych zagrożeń pod własną bramką. W ataku też są aktywni, choć trudno powiedzieć, żeby Majecki znalazł się w poważnych opałach, poza jedną sytuacją, gdy nie porozumiał się z kolegą z obrony i bliski szczęścia był Kolev. Bardzo liczymy na jeszcze lepszą drugą połowę w naszym wykonaniu!

46 min - rozpoczęła się druga połowa. Trzymamy kciuki za żółto-niebieskich!

47 min - z autu w pole karne wrzucił piłkę Marciniak, lecz bez powodzenia.

48 min - Vejinović wrzucił piłkę w szesnastkę, widząc, że tam wbiega Deja. Niestety Adam nie zdołał wygrać walki o pozycję z Hlouskiem.

49 min - Legia tym razem pod naszym polem karnym. Wybita piłka na 18 metr spadła pod nogi Kucharczyka, który uderzył tuż nad poprzeczką naszej bramki!

51 min - rzut rożny dla gości. W narożniku Martins, dośrodkowanie, ale nasi zawodnicy bardzo dobrze spisali się w defensywie i oddalili zagrożenie.

53 min - Kolev pada w polu karnym Legii, sugeruje uderzenie ręką. Sędzia nakazuje grać dalej, VAR nie miał wątpliwości, że nic się nie wydarzyło.

54 min - Nagy w indywidualnej akcji. Dobiegł do 18 metra i uderzył ponad naszą bramką.

56 min - stały fragment  dla Legii. Jankowski wybija piłkę zagraną w naszą szesnastkę.

56 min - bez większych problemów Steinbors wyłapał lekki strzał Nagy'ego z 20 metrów.

58 min - Olczyk! Ależ był blisko! Janota zacentrował z lewej strony, a z prawej akcję zamykał Olczyk, oddał strzał głową, ale Majecki łapie piłkę!

59 min - gol dla Legii... Przepiękne uderzenie Carlitosa z 20 metrów wpada w samo okienko bramki Steinborsa!

62 min - Jankowski mógł wyrównać! Świetne podanie prostopadłe pomiędzy obrońców, Jankowski jednak dał się przepchnąć Stolarskiemu!

64 min - 2:0 dla Legii. Arka rzuciła się do odrabiania strat, a goście nastawili się na kontrę i szybko osiągnęli cel. Wymienili szybkie podania w naszym polu karnym i Kulenović wpakował piłkę do bramki obok bezradnego Steinborsa.

67 min - Janota wyłożył piłkę Kolevowi na 17 metr, ten bardzo dobrze uderzył, ale Majecki zdołał to wybronić!

68 min - Jankowski strzela bramkę kontaktową! Dokładne dośrodkowanie Janoty na 6 metr przed bramkę Legii "Jankes" zamienia na gola!

68 min - zmiany w obu zespołach. W Legii za Carlitosa wchodzi Agra, w Arce Zarandia zmienił Olczyka.

73 min - Siemaszko za Koleva. To ostatnia zmiana w składzie Arki.

74 min - Martins przerywa faulem kontrę Arki i ogląda żółtą kartkę.

74 min - Martins opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Astiz.

76 min - dośrodkowanie Janoty z rzutu wolnego wyłapuje Majecki.

77 min - prowokacyjne zachowanie Cafu "nagrodzone" żółtą kartką.

78 min - o wiele groźniej teraz po dośrodkowaniu Janoty! Jankowski strącił piłkę, a Kucharczyk skierował ją tuż obok słupka własnej bramki na rzut rożny.

79 min - wybronili się goście z rzutu rożnego i od razu dwóch padło na boisko sugerując konieczność wkroczenia służb medycznych.

80 min - ostatnia zmiana trenera Sa Pinto. Za Nagy'ego wprowadza Medeirosa.

83 min - Marciniak z autu w pole karne, piłka przeszła na dalszy słupek, Zarandia dostrzegł Sochę, który składał się do strzału, a Tadek uderzył bardzo mocno i nad bramką!

85 min - Janota z rzutu rożnego chciał wyłożyć piłkę na strzał z 18 metrów Dei, ale połapali się w tym goście i zablokowali naszego pomocnika.

86 min - Socha ukarany żółtą kartką za faul na Kucharczyku.

88 min - Medeiros niecelnie strzelił z 18 metrów.

89 min - Vejinović zacentrował z rzutu wolnego w pole karne Legii, ale tam sprytem wykazali się obrońcy Mistrza Polski zostawiając naszych zawodników na pozycjach spalonych.

90 min - żółta kartka dla Astiza za faul na Zarandii. Rzut wolny w odległości 25 metrów od bramki Majeckiego.

90+1 min - Janota uderzył, ale metr nad bramką.

90+2 min - Arka w ataku, a Legia kontruje. Niewiele zabrakło gościom do szczęścia, ale jednak Steinbors wygranął piłę spod nóg rywala.

90+3 min - Janota dośrodkowuje, Marciniak główkuje, a Majecki broni!

KONIEC - doczekaliśmy się bramek w drugiej połowie meczu, ale niestety znów o jedną więcej zdobyli goście. O wyniku zadecydowały indywidualne umiejętności Mistrzów Polski, czego przykładem było przepiękne trafienie Carlitosa. Próby szybkiego wyrównania przez Arkę zemściły się zabójczą kontrą, ale mimo to walczyliśmy do samego końca. Gdy na 1:2 trafił Jankowski wydawało się, że nasz zespół może jeszcze odwrócić losy spotkania. I choć okazji nie brakowało, to goście z Warszawy zdołali wywieźć z Gdyni komplet punktów.