TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

01.03.2019

Arka II rozpoczyna rundę wiosenną

W sobotę drugi zespół Arki rozpocznie rundę wiosenną w IV lidze RWS Investment Group. W 20. kolejce tych rozgrywek żółto-niebiescy zmierzą się u siebie z Aniołami Garczegorze.

 

IV liga RWS Investment Group - 20. kolejka

 

Arka II Gdynia – Anioły Garczegorzesobota 02.03,  godz. 11:00

 

Po pierwszej części sezonu Arka II zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów (bilans 8-5-5, bramki 55-29). Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego są drugą – po Gromie Nowy Staw – najskuteczniejszą drużyną ligi. Z kolei Anioły czeka wiosną walka o utrzymanie.

 

Nasz najbliższy rywal zgromadził do tej pory na swoim koncie tylko 12 pkt. (bilans 2-6-10, bramki 11-34) i zamyka ligową stawkę.


Trzon naszej drugiej drużyny tworzą zawodnicy z rocznika 2000, którzy będą też wspierać drużynę juniorów starszych w CLJ. Arkowcy przygotowywali się do rundy wiosennej na obiektach w Gdyni oraz na zgrupowaniu w Cetniewie. Kilku zawodników dostało szansę treningów i występów w meczach kontrolnych pierwszego zespołu podczas zgrupowania w Turcji.


KADRA ARKI II - WIOSNA 2019*

 

Bramkarz: Marcin Skowronek (02)

Obrońcy: Daniel Chmielnicki (99), Fabian Lengiewicz (99), Dawid Blok (00), Damian Lisiecki (00), Daniel Matys (00), Paweł Lewiński (00), Jakub Rumiński (00), Mariusz Sławek (00), Robert Sulewski (94)

Pomocnicy: Dawid Markiewicz (00), Mateusz Zbiranek (01), Michał Bednarski (00), Dawid Szałecki (00), Mateusz Gułajski (00), Jakub Poręba (00), Jakub Pek (00), Paweł Matejek (00), Karol Danielak (91), Marcus da Silva (84)

Napastnicy: Norbert Hołtyn (98), Julian Goyke (01)

Sztab szkoleniowy: I trener - Robert Wilczyński, II trener/kierownik drużyny - Dariusz Ulanowski, trener bramkarzy - Arkadiusz Zagórski, fizjoterapeuta - Rafał Kamiński

 

* w zespole mogą grać zawodnicy z kadry pierwszej drużyny

 

Trener Robert Wilczyński - szkoleniowiec Arki II i trener-koordynator pionu młodzieżowego - przed startem rundy wiosennej:

 


- Przed nami druga część sezonu, w której chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Patrzymy ambitnie w górę tabeli i spróbujemy poprawić 7. pozycję w tabeli, którą zajmujemy po jesieni. W każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo. Mamy swój pomysł na grę i chcemy to pokazywać na boisku. Wykonaliśmy zimą dobrą pracę i liczymy, że zaprocentuje to w lidze.
 
Uważam, że IV liga to dobre miejsce dla młodzieży, która może zdobywać doświadczenie. Naszym celem jest bowiem systematyczna praca z młodymi zawodnikami, by podnosili umiejętności. Przykłady Janka Łosia czy Mateusza Młyńskiego pokazują, że droga do pierwszego zespołu – przy odpowiednim podejściu i pracy – jest możliwa. Na obozie w Turcji byli też Stępień, Wilczyński i Blok. Ten pierwszy został decyzją sztabu włączony do kadry pierwszego zespołu.

 

Pamiętajmy, że grupa młodych zawodników rywalizuje nie tylko w IV lidze, ale też w CLJ. Jako trenerzy pionu młodzieżowego musimy to brać pod uwagę i na pewno pojawi się rotacja w składzie. W każdym tygodniu będziemy tak dysponować kadrą zawodniczą, by na wszystkich frontach – w IV lidze, CLJ U18 i CLJ U17 – walczyć o korzystne wyniki.


Na inaugurację sezonu Arka II zremisowała na wyjeździe z Aniołami 1:1. Bramkę dla żółto-niebieskich w tym spotkaniu zdobył boczny obrońca Paweł Lewiński, wyrównał zaś w drugiej połowie Daniel Sidor.


Zapraszamy wszystkich Kibiców do przyjścia w sobotnie przedpołudnie na Narodowy Stadion Rugby i wsparcia naszej drugiej drużyny w walce o pierwsze ligowe punkty w tym roku. Wstęp bezpłatny. 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BANEREK_SZKOLENIE_66e3c54e0d572eeb43362683b64c0ba1.jpg

  
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia