24.01.2019

Sparing nr 2: Z Czerno More Warna 4 kwarty i wygrana 1:0!

Dzisiaj Arka rozgrywała swój drugi sparing podczas zgrupowania w Turcji. Jej rywalem był 6-ty zespół bułgarskiej Ekstraklasy Czerno More Warna. Zagrano 4 x 30 minut, a Arka wygrała 1:0. Bramkę zdobył Rafał Siemaszko w 94 min.

Sparing nr 2: (4x30 min)

Arka Gdynia - Czerno More Warna  1:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Bramka: Siemaszko 94'

Arka I i II kwarta (1-60 min.): Staniszewski (30' Krzepisz) - Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak - Deja, Nalepa - Zarandia, Janota, Banaszewski - Jankowski

Arka III i IV kwarta (61-120 min.): Krzepisz (75' Molenda) – Socha (98' Blok), Maghoma, Sołdecki, Olczyk – Danch, Chavez (98' Wilczyński) – Łoś, Cvijanovic (98' Stępień), Aankour - Siemaszko

Czerno More (wyjściowy): Dyulgerov - Panov, Enchev, Genev, Yordanov, Vitanov, N'dongala, Kostadinov, Minchev, Iliev, Jorginho

żółte kartki: Zarandia, Siemaszko - Yordanov
czerwona kartka: Aankour (110')

Podczas pierwszego sparingu dwie jedenastki zagrały po 45 minut. Dzisiaj nasz sztab w porozumieniu z rywalami da zagrać każdemu z zawodników po 60 minut, a spotkanie rozegrane będzie w 4 kwartach po 30 minut.

W porównaniu z pierwszym meczem w wyjściowej jedenastce zmienili się Steinbors ze Staniszewskim.

Arka zaczęła dynamicznie. W 3 minucie w polu karnym piłkę wywalczył Zarandia, ale próba wyłożenia piłki do Janoty została zablokowana. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego podobny skutek przyniosła próba Dei.

W odpowiedzi w 7 minucie po akcji Ilieva Vitanov uderzył z linii pola karnego nad bramką Staniszewskiego.

Dwie minuty później Nalepa omal nie zaskoczył bramkarza Czerno More z rzutu rożnego. W 16 min. Zbozień uderzał głową po centrze Janoty z rzutu rożnego, ale piłka wpadła wprost w ręce bramkarza.

W 19 min. strzał Jorginho zablokował Nalepa. 5 minut później najlepsza akcja i okazja Arki. Luka wyszedł po kontrze niemal sam na sam z bramkarzem i strzelił niestety niecelnie po długim rogu.

Po minucie Luka uderzył groźnie z 25 metrów po podaniu Zbozienia, ale zmierzająca w okienko piłkę wyciągnął bramkarz rywali przenosząc piłkę na rzut rożny.

Na koniec 1 kwarty groźna akcja Arki zakończyła się interwencją obrońcy, gdzie po akcji Nalepa- Janota, wydawało się, że zagrał piłkę ręką, ale sędzia nie zareagował.

W 2 kwarcie nastąpiła zmiana w naszej bramce. Krzepisz wszedł w miejsce Staniszewskiego.

W 33 min. akcja Banaszewskiego zakończyła się niecelnym uderzeniem z 20 metra. W 37 min. Czerno miało rzut wolny z lewej strony naszego pola karnego, ale centrę Ilieva wybił  Marciniak.

W 46 min. dobra akcja Zarandii w polu karnym, lecz w końcu jeden z obrońców skutecznie interweniował i go powstrzymał.

Zagrozili nam także rywale. W 53 min. najpierw Panov groźnie zagrywał w pole karne, a następnie w 55 min. sam na sam z Krzepiszem znalazł się N'dongala, lecz nasz bramkarz wygrał ten pojedynek!

Minutę przed końcem 2 kwarty uderzał z 18 metrów po ziemi Jankowski, lecz piłka przeszła obok bramki Czerno More.

Od początku 3 kwarty w bramce pozostał jedynie Krzepisz, a weszli wszyscy nowi zawodnicy z pola.

W tej części pierwsze zagrożenie stworzyło Czerno More. W 67 min. rajd przeprowadził Vasiliev i podał do  Vutsova, który z 7-8 metrów  uderzył niecelnie.

Nasz zespół w odpowiedzi po akcji Olczyk-Chavez zagroził rywalom po strzale Łosia. W 73 min. świetnie Siemaszkę uruchomił Chavez lecz Rafała przed wyjściem na czystą pozycję z piłką uprzedzili obrońcy.W 75 min. do bramki w miejsce Krzepisza wszedł Molenda.

W 78 min.  dobra akcja Łosia, który minął rywali w polu karnym i zgrał piłkę do Aankoura, który z 18 metrów uderzył niecelnie.

Pod koniec 3 kwarty w 87 min. Vasiliev uderzył zza pola karnego niecelnie.  W 90 min. Siemaszko podał do Łosia, który uderzył niestety nad poprzeczką.

Świetne otwarcie 4 kwarty. Siemaszko powalczył o piłkę zagraną przez Olczyka i wpakował kapitalnym uderzeniem piłkę do bramki! 1:0!

Już po 2 minutach Czerno mogło wyrównać. Główkował groźnie Vasiliev, ale Molenda był na posterunku. W 98 min. szansę gry otrzymali Blok, Wilczyński oraz Stępień.

W 107 min. pokazał się Wilczyński, który przed próbą strzału został jednak zablokowany. Chwilę wcześniej uderzał Olczyk.

W 110 min. czerwoną kartkę za faul otrzymał Aankour. Po rzucie wolnym dla Czerno More z 20 metra uderzał Andrade, ale daleko obok naszej bramki.

Pod koniec przycisnęli rywale. W 117 minucie Vasiliev zagrał na 7 metr, gdzie z powietrza uderzał Rodrigo, lecz przeniósł piłkę nad bramką Arki. Chwilę później także niecelnie uderzył Vutsov. W 120 min. Blok...zablokował strzał Micheva z 15 metrów.

Arka wygrała więc pierwsze spotkanie podczas zgrupowania. Kolejny mecz w poniedziałek. Rywalem będzie trzeci zespół ukraińskiej Ekstraklasy  FK Oleksandrija.