14.10.2018

4 liga: Efektowne zwycięstwo Arki II!

W 13. kolejce IV ligi "RWS Investment Group" efektowne zwycięstwo odniósł nasz drugi zespół. Arka II wygrała u siebie z Bytovią II Bytów 4:0 (1:0) po golach Cyraka, Hołtyna, Sulewskiego i Kasprowicza.

IV liga "RWS Investment Group" - 13. kolejka

Arka II Gdynia - Bytovia II Bytów 4:0 (1:0)

Bramki: Cyrak 13, Hołtyn 54', Sulewski 74', Kasprowicz 88'

Arka II: Krzepisz - Lewiński (80' Kasprowicz), Matys, Lengiewicz, Klimczak - Markiewicz, Pek - Sulewski, Cyrak (46' Poręba), Matejek (67' Gułajski) - Hołtyn (83' Rumiński)

Żółte kartki: Cyrak, Matys - Czapiewski, Galikowski

Sędzia: Jewgienij Adamonis (Pom. ZPN)
Widzów: 100

Żółto-niebiescy odnieśli zasłużone zwycięstwo, będąc przez 90 minut zespołem zdecydowanie lepszym od rezerw Bytovii. W 5 min. Arka mogła objąć prowadzenie, ale uderzenie Cyraka minęło bramkę. W 13 min. ten zawodnik już się nie pomylił. Cyrak dostał dobre podanie od Lewińskiego, oszukał obrońcę w polu karnym i płaskim strzałem nie dał szans Oszmańcowi. Jeszcze przed przerwą wynik mógł podwyższyć Hołtyn, ale najpierw został zablokowany, a w 34 min. w sytuacji "sam na sam" powstrzymał go bramkarz.

Druga część rozpoczęła się od dobrej akcji Sulewskiego. Po jego dośrodkowaniu z piłką minął się Oszmaniec, a zamykający akcję Matejek uderzył bez przyjęcia, jednak nie trafił w światło bramki. W 54 min. na 2:0 podwyższył Hołtyn. Nasz najskuteczniejszy zawodnik wykorzystał sprytne dogranie piętą Poręby i z bliska skierował piłkę do siatki. W 62 min. najlepszej okazji dla gości nie wykorzystał Kropidłowski, który mógł zdobyć bramkę kontaktową, ale trafił w słupek.

W ostatnich minutach Arka udokumentowała swoją przewagę kolejnymi dwoma trafieniami. W 74 min. kapitalnym uderzeniem prawą nogą w samo okienko popisał się bardzo aktywny przez cały mecz Sulewski. Z kolei w 88 min. wynik meczu na 4:0 ustalił strzałem zza pola karnego wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Kasprowicz.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Cieszę się, że wróciliśmy ponownie na drogę zwycięstw. Po dobrej grze sięgnęliśmy dzisiaj po ważne 3 punkty. Cały zespół zasłużył na pochwały za postawę w dzisiejszym spotkaniu, gdyż widać było, że tworzymy na boisku kolektyw.

Arka II ma obecnie na swoim koncie 18 pkt. i dzięki dzisiejszej wygranej awansowała na 9. miejsce w tabeli. W kolejnym meczu ligowym rywalem podopiecznych trenera Wilczyńskiego będzie beniaminek Wda Lipusz (sobota 20.10, godz. 14.00). W środę żółto-niebieskich czeka zaś mecz w regionalnym Pucharze Polski z Zenitem Łęczyce.