15.08.2018

Arka II bez punktów w starciu z Orkanem

Bramka w doliczonym czasie gry sprawiła, że nasz drugi zespół nie zdobył dziś kolejnych ligowych punktów. W meczu 3. kolejki 4 ligi Arka II przegrała z Orkanem Rumia 1:2 (1:1).

4 liga no10.pl - 3. kolejka

Arka II Gdynia - Orkan Rumia 1:2 (1:1)

Bramki: Stępień 27' - Idzi 3', Kowalski 90'

Arka II: Krzepisz - Kasprowicz, Matys (79' Szaflarski), Lengiewicz, Lewiński - Bednarski, Pek (57' Cyrak) - Stępień, Markiewicz (73' Rumiński), Gułajski (67' Matejek) - Hołtyn

Żółta kartka: Kowalski (Orkan)

Sędziował: Damian Kos (Pom. ZPN)

Rozgrywane na boisku przy ul. Nauczycielskiej spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gości. Już w 3 min. Idzi wykorzystał dogranie z prawej strony i strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Krzepiszowi. Szybko odpowiedzieć mógł Pek, ale w 8 min. po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka zatrzymała się na poprzeczce. Groźnie też było w kolejnych minutach po strzałach Bednarskiego i Hołtyna. W 27 min. broniący Wychnowski skapitulował, gdy Stępień dobrym przyjęciem oszukał obrońcę i uderzył mocno pod poprzeczkę, doprowadzając do remisu.

W drugiej połowie prowadzenie Arce mógł dać Hołtyn, ale gości uratował interweniujący na linii bramkowej obrońca. W 80 min. idealną sytuację miał Orkan, gdy po faulu w polu karnym sędzia podyktował „jedenastkę”. Krzepisz świetnie wyczuł jednak intencje strzelającego Renusza i odbił piłkę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry goście zdobyli zwycięską bramkę. Olszewski prostopadle zagrał do Kowalskiego, a ten celnym strzałem prawą nogą umieścił piłkę w siatce i zapewnił Orkanowi komplet punktów.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- W dniu dzisiejszym widziałem dwie różne połowy meczu. Pierwsza z pełną dominacją i sytuacjami bramkowymi. Szczególnie błyszczał w niej 16-latek Mateusz Stępień, pieczętując dobrą zdobyciem bramki. Jednakże druga połowa była dużo słabsza w naszym wykonaniu, zbyt mało mieliśmy atutów w ofensywie.

Nasz drugi zespół nadal czeka na pierwszy komplet punktów w sezonie. Kolejna szansa ku temu w sobotę, gdy Arka II zagra na wyjeździe z Powiślem Dzierzgoń.