09.08.2018

Arka II zremisowała z Pogonią Lębork

Arka II po raz drugi w tym sezonie zakończyła swój mecz ligowy podziałem punktów. W 2. kolejce grupy pomorskiej 4. ligi żółto-niebiescy zremisowali na wyjeździe z Pogonią Lębork 1:1 (0:0).

4. liga no10.pl - 2. kolejka

Pogoń Lębork - Arka II Gdynia 1:1 (0:0)

Bramki: Węgliński 51' - Hołtyn 85'

Arka II:  Staniszewski - Socha (46' Sulewski), Maghoma (46' Matys), Danch (46' Wilczyński), Lewiński - Lengiewicz, Pek - Gułajski, Bednarski, Klimczak (33' Stępień) - Hołtyn

Żółte kartki: Socha, Lengiewicz
Czerwona kartka: Lengiewicz (Arka II; 90' - za drugą żółtą)

W składzie drugiego zespołu Arki na mecz w Lęborku znalazło się kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu. 90 minut rozegrał bramkarz Staniszewski, a po 45 min. Socha, Sulewski, Maghoma i Danch. W pierwszej "11" wyszedł także skrzydłowy Klimczak, ale musiał opuścić murawę jeszcze przed przerwą z powodu urazu.

Podopieczni trenera Wilczyńskiego po raz drugi w tym sezonie podzielili się punktami z rywalem. Pierwsza połowa rozgrywanego w dużym upale spotkania nie przyniosła bramek dla żadnej z drużyn. Zdecydowanie groźniejsza w tej odsłonie była Arka, a gospodarzy po uderzeniach Gułajskiego i Klimczaka ratowały słupek i poprzeczka.

Po zmianie stron na prowadzenie wyszli gospodarze, gdy w 51 min. Węgliński strzałem z powietrza pokonał Staniszewskiego. Żółto-niebiescy nie rezygnowali z walki o korzystny wynik, grali ambitnie do końca, co przyniosło efekt w postaci zdobycia wyrównującej bramki w ostatnich minutach gry. W 85 min. Hołtyn wykorzystał dobre dośrodkowanie Sulewskiego i skierował piłkę do siatki, ustalając tym samym wynik meczu na 1:1.

Teraz Arka II przygotowywać się będzie do trzeciego ligowego meczu w tym sezonie, który rozegra w środę 15 sierpnia z Orkanem Rumia.