TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

13.07.2018

Historia Superpucharu Polski.

Pierwszy mecz o Superpuchar Polski rozegrano w 1983 roku. Superpuchar rozgrywany jest przed startem ligi i mierzy się w nim aktualny mistrz Polski ze zdobywcą lub finalistą Pucharu Polski z poprzedniego sezonu. W sobotę, przy Łazienkowskiej, Arka Gdynia będzie walczyć o to trofeum z warszawską Legią po raz drugi z rzędu!
 
 
Dla żółto- niebieskich będzie to drugi w historii występ w meczu o Superpuchar Polski. W roku 1979, po zdobyciu przez Arkę pierwszego Pucharu Polski, takie spotkanie nie było jeszcze rozgrywane.
 
  
Mecze "superpucharowe" z różnych przyczyn nie były rozgrywane każdego roku. I tak począwszy od wspomnianego na wstępie 1983 roku rozegrano 25 meczów o to trofeum. Pierwszy mecz o Superpuchar Polski planowany był już w roku 1980, kiedy to Szombierki Bytom miały zagrać z Legią Warszawa na Stadionie Dziesięciolecia, ale ostatecznie ze względu na sytuację polityczną w kraju do spotkania nie doszło.
 
Legia Warszawa występowała w Superpucharze aż 12 razy, z czego tylko 4 razy udało jej się zwyciężyć. "Wojskowi" przegrali ostatnie 4 Superpuchary z rzędu, a ostatni raz triumfowali w 2008 roku.
 
  
  • Sześciokrotnie o ostatecznym rozstrzygnięciu decydowały serie rzutów karnych.
  • 15 razy triumfował zdobywca Pucharu Polski, 10 razy mistrz Polski, a raz finalista Pucharu Polski.
  • Najwyższy wynik padł w 1994 roku, kiedy to Legia Warszawa pokonała ŁKS Łódź 6:4.
  • Są tylko dwie drużyny, którym udało się sięgnąć po Superpuchar dwa razy z rzędu. Mowa o Amice Wronki (1998, 1999) oraz Lechu Poznań (2015, 2016).
  • Lech Poznań ma na swoim koncie najwięcej, bo aż 6 Superpucharów. Kolejorz dokonał tego w 9 próbach.
  • W ostatniej edycji Arka pokonała w Warszawie Legię po rzutach karnych. Po 90 minutach było 1:1. 
 
Ciekawostka:
 
W 2007 roku, w związku z rezygnacją z udziału w meczu zdobywcy Pucharu Polski (a zarazem Pucharu Ligi)- Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski oraz finalisty Pucharu Polski- Korony Kielce, rywalem mistrza Polski Zagłębia Lubin został finalista Pucharu Ligi GKS Bełchatów. 
 
AR , tr
 

SPRZEDAŻ KARNETÓW!!!

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/karnety2019_76bb34c802209abc97c17372c750a69a.jpg

Pamiętaj, że jeśli nie zakładałeś dotychczas profilu kibica to karnet kupisz w punkcie sprzedaży. Jeśli masz już zweryfikowany profil możesz zakupić karnet przez Internet.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/KARNETYONLINE_19cd6ea69c93c9a00cf9f2dc567b978d.jpg

 Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia