04.04.2018

Arka II poza regionalnym Pucharem Polski.

Arka II rozegrała mecz z Bałtykiem Gdynia w regionalnym Pucharze Polski. Wyżej notowani rywale wygrali 6:1 (2:0) i awansowali do kolejnej rundy tych rozgrywek. Honorową bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Norbert Hołtyn.

1/8 finału regionalnego Pucharu Polski

Arka II Gdynia - Bałtyk Gdynia 1:6 (0:2)

Bramki: Hołtyn 75' - Marczak 4 (14', 39', 51', 67'), Kuzimski 55', Kochanek 90'

Arka II: Krzepisz - Polański, Blok, Lengiewicz, Krakowiak - B.Nowicki (74' Sikorski), Markiewicz (46' Hołtyn) - Gniadecki (60' Klecha), Ryk, Bugajewski (46' Młyński) - Łoś

Żółte kartki: Blok - Bartlewski, Marczak

Czerwona kartka: Bartlewski (Bałtyk; 53 - za drugą żółtą)

Sędzia: Damian Kos (Pomorski ZPN)

Widzów: 150

Faworytem spotkania był występujący o jedną klasę rozgrywkową wyżej Bałtyk i to potwierdziło się na boisku. Do przerwy rywale prowadzili na 2:0 po dwóch bramkach Marczaka. Najpierw skierował on piłkę do siatki głową po zagraniu Letniowskiego z prawej strony, a w 39 min. skutecznie dobił strzał Kuzimskiego.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy trener Wilczyński przeprowadził zmiany. Szansę występu otrzymał m.in. Mateusz Młyński (rocznik 2001), który jest także w kadrze reprezentacji Polski U17.

Po przerwie swoją trzecią bramkę zdobył Marczak, na 4:0 podwyższył Kuzimski, a potem trafił jeszcze raz Marczak. W 75 min. honorowego gola dla Arki strzelił Hołtyn, który wykorzystał sytuację "sam na sam" z bramkarzem Bałtyku i umieścił piłkę w bramce strzałem prawą nogą. W 90 min. wynik spotkania ustalił uderzeniem głową po rzucie rożnym Kochanek.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Ten mecz był dla nas lekcją i nauką na przyszłość. W mojej drużynie zagrali wyłącznie młodzieżowcy i była widoczna różnica, jaka jest między piłką juniorską, a seniorską. Jestem pewny, że moi zawodnicy mają duże możliwości i potrafią grać na dobrym poziomie. Jeszcze nie raz o nich usłyszymy, ale dziś to drużyna Bałtyku nas wypunktowała i wywalczyła awans.

W najbliższy weekend Arka II wraca do rywalizacji o ligowe punkty. W sobotę żółto-niebiescy zagrają na wyjeździe z Gedanią Gdańsk.