TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.10.2017

Jeśli wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda.

W meczu z Jagiellonią Białystok trener Arki często sięgał za pazuchę i, całując różaniec, dziękował opatrzności za pomoc. Podziękował też po sytuacji, gdy bramka dla przeciwnika nie padła tylko przez cud.
 

Była druga połowa meczu. Arka prowadziła już 3:1 i wydawało się, że wszystko zmierza do zwycięstwa. Ale rywal nie gra źle. Prezentuje naprawdę dobry jakościowo futbol. Brakuje mu szczęścia, zwłaszcza w jednej sytuacji.

 

Świetne dośrodkowanie zamyka jeden z zawodników gości, wydaje się, idealnym strzałem głową. Ale nic z tego. Dolatuje do tego Pavels Steinbors. Moment później arkowcy wybijają piłkę z linii bramkowej, która po chwili ląduje na ich słupku. Kolejne kilka sekund później łotewski bramkarz kolejny raz znakomicie broni. Wszystko na przestrzeni nieco ponad 10 sekund. Sekund grozy, które zmieniły się zapewne w kluczowy moment meczu.

 

– Wszystko stało się po naszej głupiej stracie. Musieliśmy bronić się wtedy, jak na egzekucji. Ale suma szczęścia, refleksu, kunsztu Pavelsa i odetchnęliśmy. To był bardzo ważny moment – potwierdza Ojrzyński.

Mecz był na tyle dziwny, że skończyć mógł się jeszcze większym zwycięstwem Arki, ale też i wysokim remisem. Wszystko oscylowało na cienkiej granicy.

 

– Jakbyśmy popatrzyli na to, co działo się, to wynik był zdecydowanie za wysoki – śmieje się trener Arki. – Ale na to nie mam przecież co narzekać. Narzekania na gorsze fragmenty przy takim rezultacie byłyby teraz śmieszne, więc marudził nie będę – dodaje Ojrzyński.

 

Arka zaprezentowała charakter i jakość, Jagiellonia jednak nie odstawała pod tym względem. Gospodarze jednak styl zapożyczyli od beniaminka z Zabrza i skazani byli przez to na sukces.

 

– Najszybsze przejście od obrony do ataku i stałe fragmenty gry – to jest Górnik Zabrze. I tak zagrała w tym meczu Arka – podsumowuje szkoleniowiec.

 

Dawid Kowalski
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia