14.10.2017

Bruk-Bet Termalica - Arka 1:1. Jeden punkt po raz siódmy.

Nieciecza pozostanie dla Arki niezdobyta. Nasz zespół tym razem jednak wywozi z meczu z Bruk-Bet Termaliką jeden punkt i powiększa dorobek remisów w tym sezonie do siedmiu. Bramkę na wagę remisu zdobył Mateusz Szwoch strzałem z rzutu karnego.

12. kolejka Lotto Ekstraklasy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza -  Arka Gdynia 1:1 (1:1)

Bramki: Gergel 3' - Szwoch 39'(k)

Bruk-Bet Termalica: Mucha - Szeliga, Kecskes (46' Maksimienko), Putiwcew, Miković - Gergel, Piątek, Jovanović, Stefanik (81' Wróbel), Pawłowski (76' Misak) - Śpiączka.

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Sołdecki - Kun, Szwoch, Nalepa (73' Krivets), Piesio (90' Jazvić) - Siemaszko (79' Jurado)

Żółte kartki: Putiwcew, Miković - Sołdecki, Marciniak

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 2155

0 min - kolejna przerwa na gry reprezentacji za nami i podobnie jak ostatnio mocno liczymy na wymierne efekty pracy zespołu w tym czasie. Poprzednia przerwa przyniosła nam efektowne zwycięstwo nad Wisłą Kraków. Dziś stajemy przed szansą odczarowania nieprzychylnego do tej pory obiektu w Niecieczy.

0 min - trener Ojrzyński zdecydował się na jedną zmianę w porównaniu do jedenastki, która rozpoczęła mecz z Cracovią. Do wyjściowego składu powrócił Mateusz Szwoch kosztem Yannicka Sambei.

0 min - mecz Arką będzie drugim spotkaniem przed własną publicznością dla trenera gospodarzy Macieja Bartoszka. W debiucie były szkoleniowiec Korony Kielce wygrał z Lechią Gdańsk 2:1. Potem jednak było gorzej, bo przegrał w Płocku 0:1 i odpadł z rozgrywek o Puchar Polski, ulegając pierwszoligowej Chojniczance 0:1.

0 min - w przerwie na kadrę sparowały oba zespoły. W czasie gdy Arka gromiła w Grudziądzu Olimpię 5:0, Bruk-Bet przegrał z Wisłą Kraków 0:1.

0 min - trener Bartoszek nie będzie mógł skorzystać z usług Mateusza Kupczaka, który pauzować dziś będzie za nadmiar żółtych kartek. Na boisku nie ujrzymy dziś także Gutkovskisa i Smuczyńskiego, którzy zmagają się z kontuzjami.

0 min - w zespole Arki dziś zagra Dawid Sołdecki, niegdyś kapitan drużyny z Niecieczy. Na ławce rezerwowych zasiadł także inny były zawodnik Bruk-Betu - Krzysztof Pilarz, który barw tego klubu bronił jeszcze w poprzednim sezonie.

0 min - warunki do gry w Niecieczy idealne. Jak zwykle perfekcyjnie przygotowana murawa, do tego bezwietrznie, bez opadów i przyjemna temperatura na poziomie 15st.C. Nic, tylko grać!

0 min - na stadionach Lotto Ekstraklasy dziś można dostrzec osoby w koszulkach z hasłem "Lubię ludzi". Zbierają oni pieniądze na tegoroczną edycję akcji "Szlachetna Paczka".

0 min - drużyny wychodzą na murawę. Gospodarze w jednolitych pomarańczowych strojach, Arka dziś cała na niebiesko.

1 min - zaczęła Arka.

1 min - od razu Szwoch faulowany z prawej strony pola karnego gospodarzy.

1 min - dośrodkowanie Szwocha z wolnego wybija Miković. Po chwili Mateusz wywalczył jednak pierwszy korner dla gdynian.

2 min - znów z dośrodkowaniem Szwocha radzą sobie gospodarze.

2 min - gol dla Bruk-Betu! Akcja Pawłowskiego na lewym skrzydle, piłka trafiła do Piątka, który wyłożył ja idealnie na 12 metr do wbiegającego w szesnastkę Gergela, a ten nie mógł tego nie wykorzystać!

7 min - znów groźnie pod naszą bramką. Tym razem podanie z prawej strony od Szeligi trafia na 17 metr do Piątka, a ten skiksował przy próbie strzału.

8 min - rzut rożny wykonał Szwoch. Tym razem krótkie rozegranie z Kunem i centra Szwocha groźniejsza niż poprzednio, choć szczęście znów pozostało przy gospodarzach.

12 min - ładna akcja Arki. Zainicjował ją na prawej stronie Zbozień, który uruchomił Nalepę, a Michał dośrodkował idealnie na głowę Zbozienia, który był już w polu karnym. Niestety strzał Damiana niecelny.

14 min - fatalnie rozegrany rzut wolny przez Bruk-Bet. Piłka uderzona z 35 metrów zablokował... jeden z zawodników gospodarzy. Dodajmy, że poza boiskiem pozostaje Helstrup, który krwawi po starciu z rywalem.

16 min - Arka wciąż w osłabieniu i o mały włos nie wykorzystali tego zawodnicy trenera Bartoszka. Na szczęście podanie Pawłowskiego z prawej strony nie znalazło adresata w naszej szesnastce.

16 min - odpowiadamy kontrą, ale niestety Siemaszko przy próbie strzału z 15 metrów został zablokowany!

17 min - dopiero teraz Helstrup powraca na boisko.

20 min - drugie z rzędu zagranie od obrońców Arki z pominięciem drugiej linii nieudane - piłka posłana za mocno opuszcza boisko.

21 min - z wrzutką Zbozienia z autu w pole karne radzą sobie gospodarze i wyprowadzają groźną kontrę. Ratujemy się wybiciem piłki poza boisko.

24 min - Siemaszko ścigał się z Kecskesem za piłką zagraną przez Szwocha aż do linii końcowej, ale Rafał sfaulował rywala.

26 min - niecelny strzał Stefanika sprzed naszego pola karnego.

27 min - próba uderzenia z dystansu Kuna obija jednego z obrońców i mamy rzut rożny.

28 min - Kun otrzymał piłkę od Szwocha z narożnika boiska i znów spróbował strzelić, ale tym razem kompletnie mu się to nie udało.

30 min - Szwoch uruchomił Kuna na prawym skrzydle, ten złamał do środka i znów jego strzał został zablokowany.

31 min - skuteczne piąstkowanie Muchy oddala niebezpieczeństwo od bramki Bruk-Betu.

32 min - znów korner wykonał Szwoch, tym razem bardzo niebezpiecznie piłka przeszła wzdłuż 3-4 metra, ale nie zamknęliśmy tego strzałem!

33 min - kolejny rzut rożny dla Arki i teraz było najgroźniej, bo strzał oddał Marcjanik, lecz nieznacznie chybił!

34 min - i znów Szwoch z narożnika boiska, i znów to jeden z naszych sięgnął piłkę! Niestety Helstrupowi zabrakło precyzji przy uderzeniu głową ponad zawodnikami z Niecieczy.

35 min - kolejny raz Szwoch z rzutu rożnego, tym razem górą obrońcy Bruk-Betu.

37 min - Putiwcew ogląda żółtą kartkę za faul na Kunie.

38 min - ręka obrońcy w polu karnym! To Putiwcew dotknął piłki! Mamy karny!

39 min - goooollll!!! Mateusz Szwoch nie do obrony!

40 min - rzut wolny tuż przy linii bocznej naszego pola karnego. To Steinbors dotknął piłki ręką poza obrębem własnej szesnastki.

41 min - fatalnie jednak wykonany przez Pawłowskiego stały fragment.

43 min - Kun sięga piłki głową w polu karnym Bruk-Betu, ale uderzył zbyt słabo by zaskoczyć Jana Muchę.

45 min - nerwowo interweniują obrońcy gospodarzy naciskani przez Siemaszkę, znów mamy rzut rożny.

45 min - Putiwcew wyskakuje najwyżej do dośrodkowania Szwocha i oddala niebezpieczeństwo.

PRZERWA - fatalnie zaczął się dla Arki ten mecz, bo od straty gola. W kolejnych minutach natchnieni golem zawodnicy Bruk-Betu szukali kolejnych trafień, ale bez powodzenia. Arka przebudziła się w 25 minucie, od kiedy raz po raz mogła zagrywać piłki z rzutów rożnych. Uzbierało się ich aż jedenaście, co jak na jedną połowę stanowi chyba rekord ligi. Stałe fragmenty nie przyniosły nam spodziewanych efektów, ale napór gdynian został nagrodzony w postaci rzutu karnego, zamienionego na bramkę przez Szwocha. Bruk-Bet pod naporem Arki popełniał sporo błędów, więc liczymy na to, że po zmianie stron uda się to wykorzystać.

46 min - gra wznowiona. W zespole Bruk-Betu jedna zmiana. Za Kecskesa wchodzi Vitalijs Maksimienko.

46 min - znów nerwowo gospodarze i mamy rzut rożny.

46 min - przy dośrodkowaniu Szwocha sędzia Złotek dostrzegł faul jednego z Arkowców i przerwał grę.

47 min - świetna interwencja Marcjanika, który przerwał szarżę Pawłowskiego.

49 min - rzut wolny z lewej strony pola karnego niecieczan wykonał Szwoch! Ależ niewiele zabrakło, a piłka wpadłaby do bramki tuż przy słupku! Jednak tylko korner. Trzynasty dla Arki w tym meczu.

50 min - tym razem rzut rożny bez zagrożenia bramce Muchy.

53 min - i znów rożny dla Arki. Dla odmiany wykonał go Nalepa, piłka zakotłowała się między zawodnikami w polu karnym, ale nie udało się sfinalizować akcji strzałem.

54 min - bardzo efektowna akcja Stefanika, który najpierw ograł dwóch gdynian, a potem uderzył z 20 metrów nieznacznie nad okienkiem naszej bramki!

55 min - tym razem Szwoch dośrodkowuje z rzutu wolnego. Ponownie szczęśliwie bronią się gospodarze.

57 min - mocne wstrzelenie piłki przez Marciniaka w szesnastkę Bruk-Betu, sięga jej głową Siemaszko, ale wyraźnie chybił.

63 min - Miković "saniami" wjechał w nogi Kuna. Żółta kartka.

63 min - rzut wolny z prawej strony pola karnego wykonał Szwoch. Piłka została wybita na 25 metr, gdzie uderzył Nalepa. Piłka przeszła tuż nad bramką!

65 min - Sołdecki przy próbie wślizgu okazał się być spóźniony i ogląda żółtą kartkę. Faul na Szelidze.

66 min - groźna centra Stefanika z rzutu wolnego. Piłkę głową sięgnął Jovanović i niewiele się pomylił.

67 min - w odpowiedzi szybka akcja Arki. Piesio zagrywa górną piłkę do Kuna, a ten źle uderzył głową!

68 min - ryzykowny, ale skuteczny wślizg Marciniaka we własnym polu karnym. Adam uprzedził w ten sposób Gergela!

70 min - Siemaszko na minimalnym spalonym przy prostopadłym podaniu Piesio.

73 min - pierwsza zmiana w Arce. Za Nalepę wchodzi Krivets.

76 min - Stefanik wykonał rzut wolny z ok. 40 metrów, zacentował w naszą szesnastkę, ale tam jego koledzy faulowali.

76 min - Misak zmienia Pawłowskiego.

77 min - Misak wstrzelił piłkę w nasze pole karne, ale po zagraniu Marcjanika korner dla Bruk-Betu.

78 min - fatalna centra Stefanika, piłka opuściła boisko.

79 min - dobra kontra Arki. Kun znalazł się z piłką z lewej strony pola karnego, poszukałpodaniem Krivetsa, ale uprzedzili go obrońcy.

79 min - Jurado zmienia Siemaszkę.

81 min - niecelny strzał Szeligi z dystansu.

81 min - schodzi Stefanik, za niego Wróbel.

82 min - zablokowany strzał Szwocha. A tymczasem sędzia wyrzucił na trybuny członka sztabu gospodarzy.

84 min - dobre wyjście z bramki Steinborsa, który wyprzedził Śpiączkę biegnącego do prostopadłej piłki.

85 min - tym razem na trybuny odesłany Jarosław Krupski

86 min - żółta kartka dla Marciniaka.

87 min - centra Misaka z rzutu wolnego spada na głowę jednego z zawodników z Niecieczy, ale bez zagrożenia dla naszej bramki.

88 min - rykoszet po strzale Krivetsa, ale Mucha zdołał to odbić na rzut rożny!

88 min - bez strzału po tym stałym fragmencie gry.

90 min - spokojna interwencja Steinborsa po lekkim strzale z dystansu Misaka.

90+2 min - Szwoch oddał strzał z powietrza z 17 metrów, po którym piłka nieznacznie mija okienko bramki Muchy!

90+3 min - Jazvić za Piesio.

KONIEC - wydawało się, że nadszedł dzień, gdy Arka wygra w Niecieczy. Nasz zespół przeważał, wywalczył bardzo dużą ilość stałych fragmentów gry pod bramką gospodarzy, ale ostatecznie nie zamienił tego na drugą bramkę. Szkoda, choć nie można nie docenić punktu zdobytego z drużyną, która po zmianie trenera niemal rozpaczliwie poszukuje zwycięstw.