16.09.2017

Efektowne zwycięstwo juniorów młodszych! Relacja.

Nasi juniorzy młodsi odnieśli trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo. Arka pokonała na wyjeździe Wdę Świecie 5:0 (1:0).

Centralna Liga Juniorów U17 - 5 kolejka

Wda Świecie - Arka Gdynia 0:5 (0:1)

Bramki: Branicki 18', Faltyński 2 (45', 48'), Stępień 54', Urbański 80'

Arka: Molenda - Janczak, Talaśka, Branicki (65' Ossowski), Jahn (70' Rudowski), Wojda, Zbiranek (25' Szaflarski), Stępień (70' Obłąkowski), Urbański, Wiśniewski (41' Młyński), Faltyński

Arka odniosła w Świeciu pewne zwycięstwo, będąc przez cały mecz stroną zdecydowanie przeważającą. Już w pierwszej połowie żółto-niebiescy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, z których wykorzystali jedną. W 18 min. prowadzenie dla Arki zdobył Branicki po podaniu Faltyńskiego.

Po przerwie nasz zespół w ciągu 9 minut minut zdobył trzy kolejne bramki. Dwukrotnie bramkarza pokonał Faltyński, a jedno trafienie dołożył Stępień. W kolejnych minutach Arka nadal atakowała, ale dobrze spisywał się bramkarz Wdy, który kilka razy uratował swój zespół przed utratą gola. W samej końcówce Arka dołożyła jeszcze jedną bramkę. Wynik na 5:0 ustalił Urbański.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Był to mecz "do jednej bramki". Odnieśliśmy wysokie zwycięstwo, ale pomimo dobrego wyniku popełniliśmy zbyt wiele błędów i brakowało nam też skuteczności. Dziś dobrze zaprezentował się Krystian Faltyński, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę przy trafieniu Branickiego. Kolejny rywal będzie dużo bardziej wymagający, więc musimy poprawić koncentrację w sytuacjach podbramkowych.

W następnym meczu Arka zmierzy się u siebie z Pogonią Szczecin.