17.04.2017

Statystyka meczu Lechia - Arka.

To były ważne derby dla obu drużyn. Arka grała po zmianie trenera, a Lechia  goni czołówkę  i była faworytem. Ostatecznie wygrali minimalnie gospodarze 2:1.

Pierwszy kwadrans był niezwykle wyrównany, a Arka odgryzała się gospodarzom przeprowadzając groźne kontry.  Najbliżej był Dariusz Formella, ale jego strzał w 7 minucie zatrzymał się na poprzeczce bramki Lechii.

Potem nastąpiło 10 minut wyraźnej przewagi gospodarzy, której efektem była bramka, jaką zdobył Marco Paixao.

Do końca pierwszej części mimo optycznej przewagi Lechii, Arka stwarzała sytuacje do wyrównania. Ponownie blisko był Darek Formella. Tym razem w 31 min. oddał groźny strzał, który obronił Kuciak.

Na drugą  połowę Arka wyszła z postanowieniem odrobienia strat. Niestety w 62 min. po błędzie  Michała Marcjanika, Sławomir Peszko przejął piłkę i z ostrego kąta pokonał Jałochę.

Lechia poszła za ciosem i mogła prowadzić 3:0, ale Jałocha świetnie obronił strzał Marco Paixao. Nadzieję Arce przywrócił Dominik Hofbauer, który kapitalnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Kuciaka.

Do końca Arka walczyła o korzystny wynik, ale ostatecznie punkty zostały w Gdańsku.

Krzysztof Sobieraj rozegrał 247 spotkanie w barwach Arki.