05.12.2016

Ruch - Arka 1:2! Wróciliśmy do zwycięstw!

To był mecz "o sześć punktów" i całą pulę zgarnia Arka! Zespół trenera Nicińskiego strzelił dwa gole w pierwszych dwudziestu minutach i wypracował sobie przewagę, której nie oddał do końca meczu. Premierową bramkę w Ekstraklasie zdobył Michał Marcjanik, a Marcus da Silva dokonał tego po raz siódmy w tym sezonie. Koniec złej passy Arki, żółto-niebiescy nareszcie zwycięscy!

18. kolejka Ekstraklasy

Ruch Chorzów - Arka Gdynia 1:2 (0:2)
Bramki: Lipski 48' - Marcjanik 3', da Silva 20'(k)

Ruch: Hrdlicka - Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Pazio - Przybecki (46' Mazek), Surma (76' Visnakovs), Urbańczyk, Lipski, Ćwielong - Arak (46' Niezgoda).

Arka: Steinbors - Socha, Sobieraj, Marcjanik, Marciniak - da Silva, Łukasiewicz, Sambea, Wojowski (79' Błąd) - Hofbauer (87' Szwoch) - Abbott (64' Zjawiński).

Żółte kartki: Hofbauer, Sobieraj

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

0 min - dobry występ w 1/4 finału Pucharu Polski zaowocował zmianami w składzie na ligę.W pierwszej jedenastce dziś zagrają Steinbors, Socha i Marciniak. Swoją szansę od pierwszej minuty otrzymuje też Wojowski.

1 min - Przybecki w pierwszej akcji prawym skrzydłem. Dobra interwencja w obronie Marciniaka.

3 min - goooollll dla Arki!!! Hofbauer idealnie zacentrował z rzutu rożnego na głowę Marcjanika, który precyzyjnym uderzeniem w dolny róg bramki daje Arce prowadzenie!

4 min - to trzeci kolejny mecz ligowy, w którym Arka szybko obejmuje prowadzenie. Dwukrotnie przeciwnik jednak potrafił się z tego szybko podnieść. Oby tym razem Arka do tego nie dopuściła!!

8 min - faulowany w powietrzu da Silva. Brazylijczyk potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

9 min - indywidualna akcja od skrzydła wzdłuż linii końcowej boiska Hofbauera. Ostatecznie wybijają piłkę obrońcy gospodarzy, ale brawa za tą akcję należą się Austriakowi.

10 min - nie najlepsze wyjście Steinborsa przed pole karne, który chciał wyprzedzić Araka, ale bez konsekwencji dla naszej drużyny.

13 min - Surma przewraca się w naszym polu karnym, arbiter nakazuje grać dalej.

14 min - Przybecki wygrał pojedynek biegowy z Marciniakiem na prawym skrzydle i zagrał przed naszą bramkę! Na szczęście na posterunku był Steinbors.

18 min - Wojowski wywalczył rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Hofbauera, piłka zostaje wybita przed pole karne, ale po chwili wraca w szesnastkę gospodarzy wprost do Marcusa da Silvy, którego trafia w nogi Arak! Rzut karny!

20 min - gooolll! Bardzo pewny strzał z 11 metrów Marcusa da Silvy!

24 min - drugi gol dał jeszcze więcej pewności gdynianom, którzy na coraz mniej pozwalają Niebieskim. Szybko przerywają akcje Ruchu, grają blisko rywali, dobrze przesuwają się wszystkie formacje.

31 min - żółta kartka dla Hofbauera za faul na Urbańczyku w środkowej strefie boiska.

34 min - kolejna dobra akcja Hofbauera. Austriak wszedł w pole karne z prawej strony i poszukał podaniem wchodzącego Abbotta. Szybsi obrońcy z Chorzowa.

35 min - główkował Hofbauer po stałym fragmencie wykonanym przez da Silvę. Piłka przeniesiona nad poprzeczką Hrdlicki.

39 min - mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Ćwielonga i świetnie piąstkuje piłkę Steinbors!

41 min - dośrodkował w naszą szesnastkę Konczkowski, dobrze wybija piłkę głową Marcjanik.

45 min - dobra końcówka tej połowy w wykonaniu Arki. Najpierw precyzyjnieda Silva zagrał na głowę Abbotta, a strzał naszego napastnika nieznacznie mija bramkę gospodarzy! Chwilę później znów akcja tej samej pary zawodników, ale tym razem obrońcy Ruchu skutecznie wybijają piłkę spod nóg Abbotta.

PRZERWA- tym razem Arka po zdobyciu pierwszej bramki poszła za ciosem i podwyższyła wynik na 2:0. Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu zespołu trenera Nicińskiego i liczymy, nareszcie trzy punkty trafią na ich konto! Z niecierpliwością oczekujemy na drugą cześć meczu!

46 min - gramy! Dwie zmiany w zespole trenera Fornalika: Niezgoda wchodzi za Araka, oraz Mazek za Przybeckiego.

47 min - Socha fauluje Ćwielonga i będzie szansa na dośrodkowanie gospodarzy w nasze pole karne.

48 min - gol dla Ruchu! Rzut wolny wykonał Lipski, piłki nie dotknął żaden z zawodników, także Steinbors i Ruch ma gola kontaktowego!

53 min - dośrodkowanie Marciniaka i w ostatniej chwili Kowalczyk wyprzedza Abbotta! Rzut rożny.

53 min - centra z narożnika boiska Hofbauera, dobrze bronią się chorzowianie.

56 min - dobra akcja Ruchu, Konczkowski nieźle dośrodkowuje z prawej strony, lecz wzorowo spisują się nasi obrońcy we własnym polu karnym.

58 min - bramka dodała wiatru w żagle gospodarzom. Nasz zespół musi odeprzeć ataki Ruchu i samemu spróbować poważniej zagrozić Hrdliczce.

59 min - nieudany strzał Marcusa da Silvy z dystansu.

61 min - oj, było groźnie! Ćwielong zgrał piłkę w polu karnym Niezgodzie, który miał pierwszą okazję w tym meczu na pokonanie Steinborsa! Nie trafia jednak młody napastnik Ruchu!

64 min - pierwsza korekta w zespole Nicińskiego. Zjawiński zastępuje Abbotta.

67 min - indywidualna akcja Hofbauera po przejęciu piłki przez Wojowskiego. Dominik wbiegł z piłką w pole karne, ale uderzył niecelnie!

70 min - szczęśliwie ratują się obrońcy Ruchu po piłce zagranej głową przez Hofbauera w kierunku Zjawińskiego i Wojowskiego.

71 min - niecelny strzał z dystansu Hofbauera.

72 min - znów strzał na bramkę gospodarzy, tym razem autorem jest Sambea, ale Niemiec trafia w Hofbauera!

73 min - Sobieraj fauluje przy linii bocznej Ćwielonga i otrzymuje żółtą kartkę. Rzut wolny dla Ruchu na wysokości pola karnego.

74 min - rzut wolny wykonał Lipski, Helik przewraca się przy Łukasiewiczu w naszym polu karnym, ale arbiter nie dopatrzył się żadnego przewinienia.

76 min - ostatnia zmiana trenera Fornalika. Schodzi Surma, wchodzi Visnakovs.

77 min - zbyt lekki strzał Zjawińskiego sprzed pola karnego, aby zagrozić bramkarzowi Ruchu.

78 min - dużo szczęścia teraz przy Arce! Po zagraniu Konczkowskiego w nasze pole karne. piłka trafia do Ćwielonga, a ten uderza z powietrza tuż przy lewym słupku Steinborsa!

79 min - schodzi Paweł Wojowski, a za niego Adrian Błąd.

80 min - Błąd szarżuje pod pole karne gospodarzy i zagrywa w kierunku Hofbauera, którego wyprzedza w ostatniej chwili Kowalczyk.

84 min - coraz bardziej śpieszy się Ruchowi. Arkowcy jednak dobrze się bronią, nie popełniają błędów w polu karnym i jego bezpośrednim otoczeniu.

87 min - i ostatnia zmiana w Arce. Szwoch za Hofbauera.

89 min - coraz bardziej desperackie ataki Ruchu odpiera nasza defensywa.

90+1 min - Arka szuka kontrataków, ale brakuje dokładności w decydujących momentach rozwoju sytuacji

90+3 min - ostatnia minuta doliczonego czasu gry! Niezgoda przyjmuje piłkę w polu karnym i oddaje strzał obroniony przez Steinborsa! Jednak sędzia dopatruje się spalonego!

90+3 min - ależ kontra Arki! Doskonale rozegrana piłka przez Szwocha, Sambeę i da Silvę trafia do Błąda na piąty metr przed bramkę, ale Adrian fatalnie przestrzelił!

KONIEC - druga połowa zaczęła się od straty bramki przez nasz zespół, ale w dalszej części meczu zagraliśmy już bezbłędnie pod własną bramką i wszystko kończy się bardzo ważnym zwycięstwem Arki! Gdynianie skoncentrowali się na defensywie, szukając okazji do kontrataków. Nie było ich zbyt wiele, ale trzecie trafienie nie okazało się koniecznie, aby wrócić nad morze z kompletem punktów!