19.11.2016

4 liga: Arka II bez punktów w Nowym Stawie.

W meczu 16 kolejki 4 ligi Arka II Gdynia przegrała na wyjeździe z Gromem Nowy Staw 1:2 (0:2). Bramkę dla żółto-niebieskich zdobył w końcówce spotkania Daniel Chmielnicki.

16 kolejki 4 ligi

Grom Nowy Staw - Arka II Gdynia 2:1 (2:0)

Bramki: Grabowski 2 (2', 11') - Chmielnicki 89'

Arka II: Moczadło - Babiński (65' Gębiś), Kaszorek (78' Siejak), Chmielnicki, Krakowiak - Mosiejko, Olszewski - Gabor, Hołtyn (73' Affeld), Łyszyk (80' Sarnowski) - Węsierski

Żółte kartki: Węsierski, Olszewski

Trener Robert Wilczyński wystawił w Nowym Stawie skład złożony w zdecydowanej większości z juniorów. Aż dziewięciu zawodników w pierwszej "11"  urodziło się w latach 1998-99. W meczu z Gromem od początku zagrali także Arkadiusz Moczadło i Damian Mosiejko.

Mecz rozpoczął się źle dla naszej drużyny, bowiem już w pierwszych minutach Grom zdobył dwie bramki. W 2 min. Moczadło skapitulował po pięknym strzale "nożycami" Tomasza Grabowskiego, a w 11 min. ten sam zawodnik doszedł do dośrodkowania z prawej strony i uderzeniem z woleja podwyższył prowadzenie.

W kolejnych minutach nasi zawodnicy ruszyli do ataku i mogli odwrócić wynik meczu jeszcze przed przerwą. Niestety brakowało im dzisiaj skuteczności i nie wykorzystali trzech dobrych okazji do zdobycia bramki.

Po przerwie Arka II nadal ambitnie walczyła o odrobienie strat, a wraz z upływem minut trener Wilczyński dokonywał kolejnych ofensywnych zmian. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał m.in. Hołtyn, którego strzał z trudem obronił bramkarz.

Do siatki udało się trafić dopiero w 89 min. spotkania, gdy Daniel Chmielnicki pokonał bramkarza Gromu strzałem głową po dośrodkowaniu Mosiejki z rzutu rożnego. Na więcej nie starczyło niestety czasu i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Tym samym Arce nie udało się przedłużyć w Nowym Stawie trwającej od 16 października serii ligowych zwycięstw.

Trener Wilczyński po meczu:

- Początek meczu i szybko stracone dwie bramki ustawiły całą grę. Szkoda tego wyniku, bo wszyscy czujemy, że nie powinniśmy dzisiaj stracić punktów. Już do przerwy mieliśmy trzy dobre sytuacje, by zmienić wynik meczu i odrobić straty. Po przerwie graliśmy więcej w ataku pozycyjnym, gospodarze groźnie kontratakowali. Mieliśmy m.in. sytuację Hotłyna, którego strzał leciał w samo okienko, ale bramkarz obronił. Teraz przed nami ostatni w tym roku mecz ligowy i będziemy się starali, by zakończyć rundę jesienną zwycięstwem.

Po 16 kolejkach Arka II ma na swoim koncie w dalszym ciągu 33 pkt. i utrzymuje pozycję wicelidera tabeli. Za tydzień żółto-niebiescy zakończą rywalizację ligową w tym roku. W ostatnim meczu rundy jesiennej 4 ligi podejmą w Gdyni KP Starogard Gdański.