15.10.2016

Górnik Łęczna-Arka 0:0. Mecz bramkarzy.

Podobnie jak z Poznania, także z lubelszczyzny Arka wraca z jednym punktem po bezbramkowym remisie. Obie drużyny stworzyły sobie kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramek, ale żadna nie znalazła sposobu na pokonanie bardzo dobrze dysponowanych bramkarzy.

12. kolejka Lotto Ekstraklasy

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 0:0

Górnik: Prusak - Komor, Szmatiuk, Gerson, Leandro, Hernandez, Drewniak, Piesio (88' Sasin), Dźwigała (77' Danielewicz), Bonin, Grzelczak (69' Pitry).

Arka: Jałocha - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Marciniak - da Silva, Łukasiewicz, Hofbauer, Bożok (80' Yussuff) - Szwoch (73' Siemaszko) - Abbott (90' Zjawiński)

Żółte kartki: Drewniak, Komor

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

0 min - przenikliwy chłód i prognozowane opady deszczu - w takich warunkach może być rozegrany dzisiejszy mecz z Górnikiem. Liczymy jednak, że przynajmniej deszcz ominie dziś Lublin, przynajmniej w porze rozgrywania tego spotkania.

0 min - po raz pierwszy dzisiaj na murawie pojawili się zawodnicy obu klubów. Zapoznają się ze stanem murawy, na której za półtorej godziny rozpoczną walkę o ligowe punkty.

0 min - poznaliśmy wyjściowy skład Arki. Trzeba przyznać, że trener Niciński tym razem mocno zaskoczył. Na ławce usiedli do tej pory żelaźni zawodnicy pierwszego składu: Sołdecki i Warcholak, a do boju od pierwszej minuty zostaną posłani Hofbauer i Sobieraj.

0 min - dużym wydarzeniem z pewnością jest powrót do wyjściowego składu Krzysztofa Sobieraja. Trener Niciński cały czas dawał sygnały, że liczy na tego zawodnika, regularnie umieszczając go w meczowych osiemnastkach. Za sprawą urazu Dawida Sołdeckiego, dziś przyszedł czas powrotu "Sobiego" do Ekstraklasy!

0 min - bardzo dobre zmiany dawane przez Dominika Hofbauera w poprzednich meczach zaowocowały awansem do pierwszego składu. Trzymamy kciuki za dobry występ Austriaka i całej drużyny oczywiście!

0 min - skład gospodarzy zdecydowanie mniej zaskakujący. Parę śrrodkowych stoperów stanowić będą Szmatiuk i Gerson, a z przodu zagrażać naszej bramce próbować będą Grzelczak, Bonin i Piesio. Uważać trzeba też będzie z pewnością na Drewniaka.

0 min - Maciej Szmatiuk i rozpoczynający ten mecz na ławce rezerwowych Radosław Pruchnik - to zawodnicy doskonale znani w Gdyni. Maciek był nieodzownym punktem gdyńskiej defensywy podczas wcześniejszej przygody Arki z Ekstraklasą. Radek próbował z Arką do tej Ekstraklasy wrócić.

0 min - po naszej stronie epizod z Górnikiem ma w swoim CV Miroslav Bożok, kótrego do dziś dobrze w łęcznej wspominają. Trudno się temu dziwić...

0 min - obie drużyny już intensywnie rozgrzewają się przed meczem. Dziś muszą to zrobić nadzwyczaj solidnie, bo temperatura i wiatr nie rozpieszczają.

0 min - obie jedenastki w asyście sędziego Daniela Stefańskiego i jego asystentów już na murawie. Arka dziś na żółto-niebiesko! Gospodarze w zielono-czarnych kompletach strojów.

0 min - zaczynamy! A konkretnie Arkowcy!

1 min - i już Arka bliska pierwszej bramki! Z prawej strony pola karnego akcję poprowadził Szwoch, piłka z pola karnego trafiła na 18. metr do Zbozienia, który oddał strzał minimalnie niecelny! Piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy z łęcznej i mamy korner.

3 min - doskonałą okazję miał Szwoch! Mateusz otrzymał piłkę 7 metrów przed bramką z jej lewej strony, ale oddał niecelny strzał! Duży błąd popełnił Dźwigała, który zagrał wprost podnogi naszego zawodnika.

5 min - Sobieraj przerwał akcję Bonina i Grzelczaka. Pierwsze bardzo dobre zagranie w obronie Krzyśka.

7 min - pierwsza niezła akcja gospodarzy. Piesio zagrał przed szesnastkę, gdzie pojawił się Bonin i natychmiast uderzył. Niecelnie.

11 min - powinno być już 1:0 dla Arki! Abbott, podobnie jak w meczu z Piastem, znalazł się z lewej strony bramki Górnika, przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył kilku metrów, lecz Prusak zdążył z interwencją!

14 min - próba odpowiedzi ze strony łęcznian. Dźwigała podawał na 14 metr w kierunku Hernandeza, ale ten nie potrafił odpowiednio złozyć się do strzału i posłał piłkę w trybuny.

18 min - Marciniak doskonale blokuje strzał Hernandeza! To była próba z linii pola karnego.

19 min - dośrodkowanie Szwocha z rzutu wolnego w szesnastkę Górnika pada łatwym łupem Prusaka.

21 min - Szwoch posyła piłkę w pole karne z rzutu rożnego. Sięga jej głową Marcjanik, ale nasz stoper nie był w stanie skierować jej w światło bramki.

22 min - mocny i bardzo nieprzyjemny strzał Bonina z 18 metrów bardzo dobrze broni Jałocha!

26 min - Górnik zmarnował najlepszą jak dotychczas okazję na zdobycie gola! Skuteczna akcja Bonina z prawej strony naszej bramki, bo ograł Marciniaka i wstrzelił piłkę na piąty metr! Tam nogę wystawił Hernandez, ale skierował piłkę obok naszego słupka!

29 min - dość przypadkowo piłka trafiła pod nogi Grzelaczaka w naszej szesnastce. Napastnik gospodarzy oddał strzał, który na rzut rożny skierował Jałocha. Stały fragment gry zakończył się faulem na Sobieraju.

31 min - tuż przy linii bocznej pola karnego Górnika sfaulowany został Szwoch. W pole karne zacentrował Bożok, ale wprost w ręce Prusaka. Szkoda...

32 min - Bonin oddaje "z pozoru" szalony strzał z dystansu. Z pozoru, bo już niejednokrotnie udowodnił, że potrafi zdobywać takie efektowne bramki. Nie tym razem.

34 min - Leandro faulowany przy linii bocznej przez Zbozienia. Drewniak zacentrował z wolnego, ale nasi obrońcy skutecznie zagrali w defensywie.

35 min - Drewniak sfaulował wyprowadzającego szybką akcję Hofbauera i obejrzał żółtą kartkę.

39 min - świetna kontra Arki. Szwoch zagrał prostopadle do Hofbaura, który jednak został sfulowany tuż przed polem karnym. Mało brakowało do czerwonej kartki dla Komora, jest tylko żółta.

40 min - rzut wolny z 18 metrów wykonał Szwoch. Posłał piłkę ponad murem, ale też metr ponad bramką Prusaka.

43 min - Szwoch dośrodkował z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska. Niestety górą w polu karnym okazali się podopieczni trenera Rybarskiego.

45 min - rzut rożny dla Górnika. Dośrodkował Drewniak, a piłki dosięgnął Grzelczak, lecz posłał ją wysoko ponad poprzeczką.

PRZERWA - za nami wyrównana pierwsza połowa, w której obie strony mogły pokusić się o zdobycie bramki. Dobrze prezentują się Arkowcy, którzy w istotny sposób urozmaicili swoją grę w ataku m.in. za sprawą Hofbauera. Liczymy, że po zmianie stron zdołają pokusić się o pokonanie bramkarza gospodarzy.

46 min - i już gramy.

50 min - na razie bez składniejszej akcji żadnej z drużyn. Wygląda na to, że obaj trenerzy solidnie przepracowali przerwę i zwrócili uwagę na to, co słabiej funkcjonowało w pierwszych 45 minutach gry.

52 min - skuteczna interwencja Gersona, który zablokował szarżę da Silvy prawym skrzydłem.

54 min - brawo Sobieraj! Wślizgiem w polu karnym uprzedził Bonina! Teraz nasz obrońca jest opatrywany przez naszych masażystów, bo to zagranie mogło go kosztować kontuzję!

55 min - Sobieraj wraca do gry!

57 min - Piesio zdecydował się na strzał z 20 metrów, ale uderzenie okazało się niecelne.

59 min - akcja z lewej strony pola karnego Górnika, w wykonaniu Bożoka z Hofbauerem. Austriak dośrodkowywał przed bramkę, ale uczynił to już zza linii końcowej.

60 min - Leandro fauluje da Silvę tuż przy narozniku szesnastki gospodarzy. Teraz obaj potrzebują interwencji masażystów.

62 min - z rzutu wolnego uderzył Hofbauer, ale Prusak wykazał się czujnością i nie dał się zaskoczyć.

63 min - o strzał z 30 metrów pokusił się Dźwigała. Piłka minęła jednak naszą bramkę w bardzo bezpiecznej odległości.

65 min - Marciniak oddał bardzo niecelny strzał sprzed pola karnego. Piłkę idealnie na strzał wyłożył mu da Silva.

67 min - znów Arka stworzyła sobie świetną okazję na gola! Najpierw doskonale na lewym skrzydle spisał się Bożok, który uruchomił w polu karnym Marciniaka, a Adam chciał zagrać na głowę osamotnionego Abbotta, lecz jego plany "przeczytał" Prusak i wyłapał tę wrzutykę!

69 min - pierwsza korekta w składzie Górnika. Za Grzelczaka wchodzi Pitry.

70 min - zagotowało się teraz w naszym polu karnym! Najpierw Marciniak doskonale uprzedził wyskakującego do centry Pitrego, a chwilę później Jałocha skutecznie odbija strzał z bliskiej odległości Bonina. Piłka trafiła chyba w twarz naszego bramkarza.

72 min - i znów świetnie spisuje się Jałocha! Wyprzedził w ostatniej chwili przed strzałem Pitrego!

73 min - mamy zmianę w Arce. Siemaszko zastąpił Szwocha.

73 min - znów zaskakujące uderzenie z dystansu Bonina, znów niecelne. Widać jednak, że te próby bardzo podobają się lubelskiej publiczności.

74 min - bardzo dobra akcja Siemaszki, który w polu karnym przedzierał się między dwoma zawodnikami Górnika i został powalony na murawę! Sędzia nie dostrzegł jednak przewinienia!

75 min - szybka kontra gospodarzy i tym razem na solidne brawa zapracował Zbozień, przerywający ten atak!

77 min - za Dźwigałę na boisku melduje się Danielewicz.

79 min - Hofbauer dośrodkował w pole karne, ale znów najszybszy piłkę dopadł Prusak.

80 min - druga zmiana w naszym zespole. Za Bozoka wchodzi Yussuff.

82 min - ależ furę szczęścia ma Prusak! Doskonałe podanie z prawej strony Zbozienia dociera do Siemaszki, który skierował ją w światło bramki, a tam Prusak niepewnie, ale bardzo szczęśliwie odbija piłkę!

84 min - strzał Grzegorza Piesio w ostatniej chwili zablokował Sobieraj!

86 min - Jałocha!!! Fenomenalna interwencja naszego bramkarza po strzale z woleja Danielewicza! Strzał był potężny i precyzyjny, ale Konrad kapitalnie to obronił!

87 min - i znów duże szczęście przy Arece i to dwukrotnie! Dwa razy Górnik egzwekwował rzuty rożny i za każdym razem piłka o centymetry mijała naszą bramkę! Najpierw Jałocha odbił strzał głową Pitrego, a po chwili Gerson spudłował... z dwóch metrów!

88 min - Sasin za Piesio w zespole Górnika.

90 min - i ostatnia korekta składu Arki. Zjawiński za Abbotta.

90 min - 5 minut jeszcze potrwa to spotkanie.

90+1 min - piłka w rękach Jałochy po strąceniu jej przez Pitrego.

90+4 min - da Silva centruje z rzutu wolnego. Piłka spada na głowę Siemaszki, ale później mija bramkę Prusaka w odległości ok. metra.

KONIEC - świetnej postawie Prusaka w Górniku i Jałochy w Arce zawdzięczamy, że w tym meczu nie padły żadne gole. Oba zespoły skonstruowały kilka dogodnych okazji do zdobycia bramek, ale na przeszkodzie za kazdym razem stawali bramkarze.