01.10.2016

4 liga: Wysokie zwycięstwo drugiego zespołu!

W meczu 9 kolejki grupy pomorskiej 4 ligi Arka II Gdynia wysoko pokonała GTS Kolbudy 4:1 (1:1). Czwarte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach ligowych dały naszej drużynie bramki Łyszyka, Wawszczyka, Wojowskiego i Węsierskiego.

9 kolejka 4 ligi

GTS Kolbudy - Arka II Gdynia 1:4 (1:1)

Bramki: Dubanowski 17' - Łyszyk' 42', Wawszczyk 77', Wojowski 81', Węsierski 89'

Arka II: Moczadło - Stolc, Mosiejko, Chmielnicki, Wawszczyk (84' Babiński) - Sambea (46' Sikorski), M.Olszewski - Błąd (77' Gabor), Łyszyk (62' Wośk), Wojowski - Węsierski

Trener Wilczyński miał w Kolbudach do dyspozycji spore grono zawodników z pierwszego zespołu. W wyjściowym składzie naszego zespołu pojawili się: Moczadło, Stolc, Mosiejko, Błąd, Wojowski oraz wracający do gry po urazie Sambea

Niespodziewanie prowadzenie w tym meczu objęli gospodarze, którzy trafili do siatki w 17 min. gry. Arka walczyłą o odrobienie strat i udało jej się to jeszcze przed przerwą. W 42 min. do remisu doprowadził Łyszyk.

Po przerwie żółto-niebiescy udowodnili swoją wyższość nad niżej notowanym rywalem i w ostatni kwadransie meczu strzelili trzy gole. W 77 min. prowadzenie Arce dał Wawszczyk, a kilka minut później wynik meczu podwyższył Wojowski. Dzieła dopełnił w 89 min. Węsierski, który ustalił wynik meczu na 4:1.

To czwarte zwycięstwo z rzędu naszego drugiego zespołu w lidze. Szansę na kontynuowanie świetnej passy Arka II będzie miała za tydzień w kolejnym meczu wyjazdowym z Centrum Pelplin.