TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

10.09.2016

Niedzielny Dzień Młodego Arkowca!

Już w niedzielę 11 września Arka  wchodzi na wyższy pułap w szkoleniu dzieci i młodzieży. Od bieżącego sezonu całkowicie zmienia się struktura w najmłodszych grupach treningowych, które zajmują się piłkarskim szkoleniem w Arce Gdynia.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/lotnicze5_youtube_958fe385ab54c304d557b133607304a6.jpg

Wzorem najlepszych akademii, żółto - niebiescy poszerzają liczebność dzieci trenujących w Klubie. Dzięki zacieśnieniu współpracy pomiędzy Arką Gdynia SSA, Stowarzyszeniem Inicjatywa Arka oraz Fundacją „Nigdy nie zostaniesz sam” szkoleniem objętych będzie ponad 1000 dzieci, a docelowo ponad 1500.

 

„Awans Arki do Ekstraklasy to niewątpliwy sukces całego Klubu. Mamy nadzieję, że zachęci to jeszcze więcej dzieci do rozpoczęcia swojej przygody z piłką w barwach Arki” – mówi Wojciech Pertkiewicz – Prezes Arki Gdynia SSA.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/dzieci_-_mecz_1_d9fd6e7837a8fd6f8fddb9a2e1b1fcd6.jpg

Reorganizacja procesu szkoleniowego wiąże się z koniecznością zmian. Największe dotyczyć będą roczników 2006, 2007, 2008, 2009 oraz 2010. W przeciwieństwie do wszystkich ostatnich lat Stowarzyszenie Inicjatywa ARKA nie będzie prowadziło naboru dzieci, zadanie to w całości przejdzie pod skrzydła Fundacji „Nigdy Nie Zostaniesz Sam” realizującej projekt „Arka na Twojej dzielnicy”.

 

Oznacza to, że każdy, kto będzie chciał grać w Arce Gdynia a ma 5 – 10 lat, będzie miał możliwość trenowania w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Najzdolniejsze dzieci z poszczególnych ośrodków będą trafiały do Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA, tworząc tzw. grupy zasadnicze.

 

„Cieszymy się, że praca szkoleniowa w SI „ARKA” przynosi bardzo dobre efekty, czego przykładem są nasi wychowankowie grający na poziomie Ekstraklasy, w tym w gdyńskiej Arce. Wprowadzane zmiany przyczynią się do podniesienia jakości szkolenia najbardziej uzdolnionych młodych Arkowców” – dodaje Krzysztof Rybicki – Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA.

 

Dzięki projektowi „ARKA NA TWOJEJ DZIELNICY” każde dziecko chcące grać w piłkę nożną w żółto niebieskich barwach, będzie miało ku temu sposobność. Fundacja obecnie prowadzi zajęcia piłkarskie dla dzieci w siedmiu ośrodkach (Chylonia, Pogórze, Obłuże, Redłowo, Wiczlino, Rumia, Władysławowo). Ponadto, jeszcze w bieżącym miesiącu powstanie nowa szkółka „AG Witomino”, która będzie trenować na obiekcie przy ul. Nauczycielskiej.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/P73A7806_10bf6ab895dc943cf378cd826298076a.jpg
Według Krystiana Żołnierewicza, koordynującego projekt „Arka na Twojej Dzielnicy”, głównym zadaniem regionalnych ośrodków szkolenia jest dobra zabawa dla wszystkich dzieci oraz propagowanie przywiązania do żółto niebieskich barw, dodając:

 

„Na naszych zajęciach najważniejszy jest uśmiech każdego małego piłkarza. Często pomagają nam w tym zawodnicy ekstraklasowej Arki, którzy aktywnie uczestniczą w treningach razem z naszymi podopiecznymi.”

 

Nowa koncepcja szkolenia zostanie wdrożona już w najbliższą niedzielę 11 września 2016 roku podczas DNIA MŁODEGO ARKOWCA!

 

Wtedy to, na terenie obiektów Gdyńskiego Centrum Sportu w Redłowie, przy ul Olimpijskiej 5 wszystkie dzieci zostaną przydzielone do poszczególnych grup treningowych. Trenerzy dokonają wówczas porównania umiejętności poszczególnych dzieci, poprzez testy sprawności, szybkości oraz piłkarskie gry.

 

Każde dziecko chętne do uprawiania sportu w żółto-niebieskiej koszulce, także te, które w niedzielę przyjdzie na stadion pierwszy raz zostanie przyjęte!

 

Bezwzględnie to jeden z ważniejszych dni w ostatnich latach dla Arki Gdynia, bowiem robimy duży krok w kierunku pełnej profesjonalizacji procesu treningowego u dzieci oraz integracji społecznej, poprzez zorganizowaną aktywność sportową w gdyńskich dzielnicach oraz ościennych powiatach - stwierdza Tomasz Bobryk, Dyrektor SI "ARKA".

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/P73A7864_c8a644a1c214d5034e06865b67c88fe5.jpg

Podczas Dnia Młodego Arkowca pojawią się min. piłkarze i trenerzy ekstraklasowego zespołu Arki Gdynia oraz zaproszeni Goście.

 

UWAGA – w Dniu Młodego Arkowca może bezpłatnie uczestniczyć KAŻDE chętne dziecko z Gdyni, Sopotu, Gdańska, Rumi, Redy, Mostów, Władysławowa, Wejherowa, Pucka, Kartuz i wielu innych miejscowości.

 

Każdy może się sprawdzić i dołączyć do ŻÓŁTO-NIEBIESKIEJ EKIPY!

 

Ponadto każde dziecko, które wraz ze swoim rodzicem stawi się 11 września na Dniu Młodego Arkowca otrzyma bezpłatny voucher dla 2 osób na mecz Lotto Ekstraklasy ARKA - CRACOVIA, który zostanie rozegrany w poniedziałek 19 września o godz. 18.00 na Stadionie Miejskim w Gdyni.

 

Udział z kolei wszystkich uczestników szkolenia, którzy dotychczas byli członkami grup naborowych w SI ARKA oraz z Szkółkach Fundacji ze wszystkich dzielnic i miast w rocznikach 2006 – 2009 jest obowiązkowy.

 

SZCZEGÓŁOWY PLAN DNIA MŁODEGO ARKOWCA 11.09.2016

 

ZAPRASZAMY!!!
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia