31.08.2016

Sparing:Arka wygrywa z Orkanem Rumia 5:0.

Wykorzystując  przerwę w rozgrywkach Arka rozgrywała mecz sparingowy w Rumi z Orkanem. Zawodnicy zostali podzieleni  na dwa zespoły i zagrali po 45 minut. Ekstraklasowa Arka nie dała szansy gospodarzom wygrywajac 5:0.

Sparing:

Orkan Rumia - Arka 0:5 (0:3)

Bramki: Szwoch 12', 26', Abbott 40', Siemaszko 66', Stolc 82'

Arka I połowa: Jałocha - Socha, Łukasiewicz, Sobieraj, Wojowski - Borecki, Marciniak - Błąd, Szwoch, Bożok - Abbott

Arka II połowa: Moczadło- Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - Mosiejko, Voseba - Stolc, Siemaszko, Yussuff - Zjawiński

Orkan: Kondracewicz (30' Klebba, 63' Wychnowski)) - Kiełb (70' Kolera), Kozierkiewicz, Kowalski, Malek (46' Filipkowski), Łaga (46' Gniewkowski), Bukowski, Neumann (68' Gierczak), Kozieł, Bartlewski (68' Pionk), Skrzypczak

0 min -  W 1 połowie zagra Michał Borecki, który przyjechał do Gdyni wczoraj, natomiast Ukrainiec Kostiantyn Jaroszenko, który dotarł do Gdyni dzisiaj, przejedzie testy medyczne.  Od początku zagra także w pierwszym składzie po długiej przerwie Paweł Abbott.

0 min - Mecz uświetnia obchody 40-lecia Orkana Rumia. Przed meczem miła uroczystość wręczenia koszulek Marcusowi da Silva, Rafałowi Siemaszce i trenerowi Grzegorzowi Nicińskiemu.

0 min - Przed meczem kontuzjowani Marcus oraz Yannick rozdawali autografy.

1 min - Arka rozpoczęła grę.

1 min - pierwsza próba strzału z daleka przez Adriana Błąda, ale niecelnie obok słupka.

6 min - akcja prawą stroną , wejście Szwocha w pole karne i strzał w krótki róg obroniony przez bramkarza Orkana.

7 min - testowany Borecki powstrzymany faulem przed polem karnym. Z wolnego silne uderzenie Miro Bożoka, które odbija bramkarz.

8 min - szybki rajd Błąda prawą stroną powstrzymany przez obrońców.

10 min - Błąd dobrym podaniem  uruchomił Boreckiego prawą stroną, lecz piłkę spod nóg na rzut rożny wybili obrońcy Orkana.

12 min - piękna akcja Arki w trójkacie Marciniak-Wojowski-Szwoch. Mateusz po podaniu Pawła z lewej strony wykończył akcję strzałem z bliska do bramki Orkana. 1:0.

13 min - powinno być 2:0...Tym razem Mateusz przegrał pojedynek z bramkarzem po świetnym podaniu Abbotta.

20 min - przewaga Arki, gospodarze rzadko przechodzą przez połowę  boiska.

24 min - podanie Szwocha  do Błąda, uprzedza go jednak bramakrz. Za chwilę Mateusz faulowany.

26 min - Miro Bożok z rzutu wolnego zaskakuje obronę gospodarzy, lot piłki zmienia Mateusz Szwoch i jemu zaliczono to trafienie.Prowadzimy 2:0.

30 min - przerwa na uzupełnienie płynów.

40 min - dokładna centra Miro Bożoka z lewej strony i Abbott niemal w okienko głową na 3:0!!!

41 min - kapitalne uderzenie Szwocha z wolnego, ale znakomita parada bramkarza gospodarzy.

45 min - koniec I połowy. Prowadzimy  3:0.

46 min - zaczęliśmy 2 połowę. W Arce na boisku zgodnie z zapowiedziami na boisku nowa jedenastka.M.in. Ukrainiec Voseba, który dłuższy czas trenuje z Arką.

46 min - pierwsza groźna akcja od razu po wznowieniu Zbozień - Zjawiński.Ten pierwszy strzelił jednak w bramkarza.

51 min - ale było blisko. Poprzeczka ratuje gospodarzy. Strzelał Siemaszko.

57 min - strzał z bliska Zjawińskiego blokują w ostatniej chwili obrońcy.

59 min - Zbozień dośrodkowuje w pole karne, do piłki dochodzi Yussuff i trafia niestety  obok bramki.

63 min -tym razem dośrodkowanie Stolca i Rashid głową wysoko nad bramką.

66 min - Siemaszko otrzymał znakomite podanie od Zjawińskiego i podcinką pokonał bramkarza Orkana. 4:0 dla Arki!

70 min - w 2 połowie kilka roszad w składzie gospodarzy.

77 min - nieliczna kontra gospodarzy zakończona strzałem w słupek  Adriana Bukowskiego. Było blisko honorowej bramki dla Orkana...

80 min - zamieszanie w polu karnym gospodarzy po rzucie rożnym. Kilka uderzeń Arkowców zablokowanych.

82 min - piąta bramka Arki. Soczyste uderzenie Przemka Stolca, podającym Zjawiński.

87 min - w ciągu minuty dwa uderzenia Zjawińskiego z bliska. Najpierw strzał blokuje obrońca, a po chwili interwencja bramkarza ratuje przed utratą szóstej bramki.

88 min - po chwili Siemaszko... Obstrzał bramki gospodarzy trwa!

90 min - koniec meczu. Arka wygrywa z Orkanem w Rumi 5:0. Teraz przed nami sparing w Kościerzynie w sobotę o 13.00 Zapraszamy!